|

قبض برق علی کریمی و یارانه 52 میلیون تومانی اش!

در شرایطی که برق حکم حیاتی برای مردم پیدا کرده و دولت در تامین این نیاز اساسی با مشکل مواجه شده است اما علی کریمی 21 برابر حد بهینه برق…

لینک کوتاه کپی شد

در شرایطی که انرژی برق حکم ضروری ترین نیازهای زندگی روزمره را به خود اختصاص داده و تامین این نیاز حیاتی به دلایل متعدد از جمله کم بارشی، ضعف عملکرد دولت و همچنین شرایط اقلیمی با مشکلات گسترده مواجه شده است، برخی از مشترکان پر مصرف که عمدتا جزء اقشار پردرآمد جامعه نیز محسوب می شوند، بدون توجه به شرایط بدون هیچ ملاحظه ای اقدام به مصرف برق می کنند.

در همین راستا اخیرا یکی از سلبریتی های حوزه ورزش که سابقه زندگی در کشور آلمان را داشته و با سیاست های سخت گیرانه برخورد آلمان با پرمصرف ها نیز آشنایی کامل دارد، با انتشار اطلاعات مرتبط با شبکه برق خود، امکان دسترسی به اطلاعات مصرف برق خود را مهیا نمود.

232635101625924106

بر همین اساس، در قبض مرتبط با آخرین دوره مصرف برق این مشترک، شاهد مصرف برق 6280 کیلوواتی وی هستیم. این در حالی است که حد مصرف بهینه در شهر تهران برابر 300 کیلووات است و این مشترک 21 برابر یک خانوار با رعایت حد مصرف بهینه برق مصرف می کند.

نکته قابل توجه پیرامون مصرف این سلبریتی ورزشی، مرتبط با میزان دریافت یارانه انرژی از محل مصرف برق است.

برای اطلاع از رقم یارانه دریافتی این سلبریتی بهتر است، بدانیم که هزینه تمام شده تولید و توزیع هر کیلووات ساعت برق رقمی نزدیک به 30 درصد یک یورو در دنیا محاسبه می شود که با  احتساب هر یورو 30 هزار تومان، قیمت واقعی برق معادل هر کیلووات ساعت 9 هزار تومان است.

متاسفانه نظام تعرفه گذاری برق در ایران به گونه ای است که هیچ تناسبی با قیمت تمام شده تولید و توزیع برق ندارد و رقم دریافتی از مشترک بسیار کمتر از قیمت تمام شده است.

ما به التفاوت قیمت تمام شده و هزینه دریافتی از مشترکان تحت عنوان یارانه انرژی از منابع عمومی متعلق به همه مردم ایران پرداخت می شود.

چنین نظام تعرفه گذاری به معنای آن است که هر مشترکی که بیشتر مصرف کرد، می تواند از یارانه مضاعف ترین برخوردار شود.

در این شرایط پرمصرفان عمدتا ثروتمند حداکثر استفاده را از شرایط نابه سامان موجود کرده و با مصارف نجومی خود از یارانه انرژی پرداختی از بیت المال بهره مند می شوند.

بر همین اساس، در شرایطی که هزینه برق این سلبریتی ورزشی با مصرف نجومی مبلغ 3 میلیون و 880 هزار تومان برآورد می شود، اما هزینه واقعی برق مصرفی وی با احتساب هزینه انرژی تولید و توزیع معادل 56 میلیون و 520 هزار تومان برآورد می شود.

به عبارت دیگر دولت جمهوری اسلامی ایران از محل منابع متعلق به همه مردم ماهانه 52 میلیون و 639 هزار تومان یارانه به حساب این سلبریتی واریز می کند.

نکته قابل توجه در قبض برق این ورزشکار پرمصرف، نرخ تعرفه کم باری وی است که بر خلاف نرخ های تعیین شده برای عامه مردم معادل منفی 45 تومان تعیین شده است و با توجه به مصرف 2200 مگاواتی این مشترک دولت علاوه بر یارانه پرداختی، قبض وی را با تخفیف 100 هزار تومانی مواجه کرده است.

79427461625924107

علاوه بر این با وجود اینکه این سلبریتی از برق 3 فاز استفاده می کند اما در تخلفی آشکار تعرفه برق وی مشابه تعرفه مشترکان خانگی تعیین شده است.

واکنش تند علی کریمی به خبر فارس

علی کریمی به خبر فارس درباره مبلغ قبض برق منزلش واکنش نشان داد.
 
2648358_192
2648364_468
 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها