|

نصرتی: هیچکس به جز فغانی نباید دربی را سوت بزند

پیشکسوت فوتبال عقیده دارد پرسپولیس کار سختی مقابل آلومینیوم نخواهد داشت.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش شایانیوز به نقل از ایلنا، محمد نصرتی در خصوص دیدار امروز پرسپولیس مقابل آلومینیوم اظهار داشت: آلومینیوم تیم خوبی است و علیرضا منصوریان نشان داده توانسته از این تیم تازه لیگ برتری شده یک تیم گردن کلفت و خوب بسازد که یقه خیلی از تیم‌های پرمهره‌تر از خودش را هم گرفته و آنها را به دردسر انداخته است ولی حساب پرسپولیس فرق می‌کند و من فکر می‌کنم پرسپولیس حداقل در غرب آسیا رقیب ندارد و برابر آلومینیوم هم به مشکل نخواهد خورد و اگر اتفاق خاصی نیافتاد صد در صد پیروز است.

وی در مورد اینکه تساوی مقابل فولاد و بردهای ناپلئونی باعث نگرانی هواداران پرسپولیس شده، گفت: من این را قبول ندارم. شما نگاه کنید بازی‌ها خیلی فشرده است و تیم هم باید توان خود را در بازی‌ها تقسیم کند و اگر چند بازی را یک بر صفر ببری بهتر است تا اینکه مثلا در یک بازی ۴ گل بزنی و دو بازی را مساوی کنی یا ببازی. یک تیم خوب میانگین از هر بازی دو امتیاز لازم دارد و وقتی شما بازی‌های خانگی را پیروز شوی و بازی‌های بیرون خانه را مساوی کنی یعنی خوب بودی. پرسپولیس هم از ۲۶ بازی ۵۵ امتیاز دارد و بالاتر از این میانگین است پس عملکرد خوبی داشته است. اینکه انتظار می‌رود هر بازی این تیم با اختلاف ۲-۳ گل پیروز شود انتظار منطقی نیست، هر چند خود پرسپولیس به واسطه موفقیت‌هایش انتظارات را بالا برده است.

پیشکسوت فوتبال در مورد اختلاف ۲ امتیازی در صدر جدول در فاصله ۴ بازی مانده تا پایان فصل هم توضیح داد: پرسپولیس در چند بازی مثل همین بازی اخیر مقابل فولاد شایسته پیروزی بود ولی به آن نرسید و می‌توانست تا همین مقطع کار را تمام کرده باشد و الان هم فکر می‌کنم کار قهرمانی حتی به هفته آخر نکشد.

نصرتی در مورد دربی پیش رو در جام حذفی و اینکه بازی‌های قبل از دربی همیشه تحت تاثیر این بازی هستند گفت: شاید روی ذهنیت بازیکنان تاثیر بگذارد ولی کادرفنی نباید اجازه دهد این موضوع روی کیفیت فنی و نتیجه بازی تاثیر بگذارد. دربی مربوط به جام حذفی است و تک بازی است ولی بازی آلومینیوم می‌تواند زحمات یک فصل بازیکنان را تعیین کند و عقلانی نیست که بازی امروز را فدای دربی کنند. بهتر است با قدرت در بازی امروز ظاهر شوند و پس از سوت پایان بازی به دربی فکر کنند.

وی در مورد اینکه صحبت از حضور فغانی برای قضاوت در دربی مطرح شده گفت: اتفاقاً به نظرم هیچکس به جز فغانی نباید دربی را سوت بزند و فدراسیون اقدام ارزشمندی انجام داد. در هفته‌های اخیر اشتباهات داوری به شکل وحشتناکی زیاد بوده و صدای همه تیم‌ها در آمده است و اصلاً داور دیگری نمی‌تواند زیر این فشار در دربی سوت بزند و خدای نکرده اگر اشتباهی مرتکب شود ممکن است هواداران هر یک از دو تیم انتقادات شدیدی مطرح کنند و برای آن داور گران تمام شود. بهترین تصمیم انتخاب فغانی بود و فدراسیون تصمیم درستی گرفته است.

پیشکسوت فوتبال در مورد تیم ملی و ادامه همکاری با اسکوچیچ هم توضیح داد: این هم تصمیم خوبی بود که گرفته شد و بعد از نتایج موفق اسکوچیچ باید با او ادامه همکاری داده می‌شد و تغییر سرمربی در این مقطع با توجه به شرایط فدراسیون و فوتبال ما منطقی و عقلانی نبود. امیدوارم تیم ملی در مرحله بعدی موفق باشد.

نصرتی در رابطه با وضعیت پارس جم در لیگ یک هم توضیح داد: تیم ما وضعیت خوبی دارد و به جرئت می‌توانم بگویم ما و نود ارومیه کمترین میانگین سنی را در لیگ یک داریم. به واسطه بسته بودن پنجره نتوانستیم بازیکن جذب کنیم و بازیکنان هم وقتی دیدند پول نیست جدا شدند و چند بازیکن جوان به کار گرفتم که تعدادی از آنها مطمئنم در آینده به تیم ملی خواهند رسید.

وی در پایان گفت: جا دارد برای آقای فنونی زاده آرزوی سلامتی داشته باشم و امیدوارم ایشان هرچه سریعتر از بیمارستان مرخص شوند و بهبودی کامل خود را به دست بیاورند. متاسفانه فضای مجازی در چند وقت اخیر باعث شده یک سری بی اخلاقی‌ها رواج پیدا کند و پیشکسوتان دو باشگاه در این فضا حرکت کردند و فکر می‌کنم مسئولیت پیشکسوتانی که چشم هوادار به دهان آنهاست خیلی بیشتر از یک آدم عادی است. دو طرف را می‌گویم و بحث آبی و قرمز نیست و هرکسی در این فضا حرکت کرده و آتش این خشم و نفرت را شعله‌ور کرده اشتباه کرده است و نتیجه همین نفرت پراکنی‌ها این شده که با سنگ به اتوبوس تیم حمله می‌کنند و خدای نکرده ممکن بود با جان کسی بازی شود. بازهم برای پیشکسوت خودم آقای فنونی زاده آرزوی سلامتی دارم و ایشان یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران است و می‌توانم بگویم جزو ۲-۳ هافبک دفاعی برتر تاریخ فوتبال ایران است و با بازی‌های ایشان در تیم ملی کیف می‌کردیم. خدا را شکر شنیدم حال ایشان رو به بهبود است و امیدوارم هرچه زودتر مرخص شوند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها