|

پرسپولیس – گل گهر؛ دوئل جذاب یحیی و ژنرال!

در چهار چوب رقابت های هفته بیست و پنجم لیگ برتر بیستم فوتبال ایران دو تیم پرسپولیس و گل گهرسیرجان از ساعت ۱۹:۵۰ در ورزشگاه آزادی به مصاف…

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش شایانیوز به نقل از شفقنا ورزشی، پرسپولیس به دنبال تثبیت جایگاه خود در صدر جدول است و گل گهر به دنبال انتقام شکست ۵-۰ بازی رفت خود است.

پرسپولیس تهران در  ۲۴ بازی گذشته، ۱۴ پیروزی داشته اند، ۹ تساوی و تنها یک شکست. شاگردان یحیی گل محمدی همچنین آمار ۳۲ گل زده و ۱۲ گل خورده را به ثبت رسانده اند و با تفاضل گل +۲۰ و امتیاز ۵۱ به تنهایی و دو امتیاز بالاتر از سپاهان در صدر جدول حضور دارند.

گل گهر سیرجان در ۲۴ بازی گذشته ۱۰ پیروزی داشته اند، ۵ تساوی و ۹ شکست. آن ها همچنین آمار ۲۵ گل زده و ۲۴ گل خورده را به ثبت رسانده اند و با تفاضل گل +۱ و امتیاز ۳۵ در رده ششم جدول جای دارند. آن ها در صورت پیروزی احتمال دارد تا رتبه چهارم جدول صعود کنند و در صورت شکست ممکن است یک پله دیگر نیز سقوط کنند.

 یحیی گل محمدی برای اینکه از عنوان قهرمانی تیمش در لیگ دفاع کند روی تک تک امتیازهای ۶ بازی بعدی تیمش حساب کرده و اصلا دوست ندارد حالا که اختیار قهرمانی دست خودش و تیمش است، به سپاهان اجازه بازگشت به صدر جدول را دهد. قلعه‌نویی هم که سنگین‌ترین شکست کارنامه مربیگری‌اش مربوط به شکست ۰-۵ در بازی رفت مقابل پرسپولیس بوده به دنبال گرفتن انتقام آن شکست است.

سرخ ها که به تازگی موفق شده اند تراکتور را در سوپرجام شکست بدهند و هفته گذشته نیز مس رفسنجان را در خانه اش شکست دادند. شاگردان گل محمدی برای اینکه از جایگاه خود در صدر جدول محافظت کنند، نیاز است تا این بازی را با پیروزی پشت سر بگذارند. وحید امیری، کمال کامیابی نیا و سیامک نعمتی بازیکنانی هستند که برای پرسپولیس به دلیل مصدومیت نمی توانند بازی کنند.

در دور رفت رقابت های لیگ برتر، گل گهر در خانه با نتیجه ۵ بر ۰ مغلوب پرسپولیس شد و حالا به دنبال انتقام آن شکست نیز هستند. گل گهر با سرمربی استقلالی و بازیکنانی که سابقه پوشیدن پیراهن استقلال را دارند، انگیزه بالایی برای پیروزی برابر پرپسولیس دارند.

آنالیز ترکیب احتمالی پرسپولیس برابر گل گهر:

“حامد لک” گلر مطمئن این روزهای پرسپولیس است و به نظر می‌رسد در این دیدار فیکس باشد این در حالی است که کادر فنی روی عملکرد وی در این دیدار حساب ویژه‌ای باز خواهد کرد.

مهدی شیری، سعید آقایی، سید جلال حسینی و محمدحسین کنعانی‌زادگان چهار مدافع قرمزها برابر حریف هستند، اطمینان کادر فنی به مدافعان تیم بیش از پیش است و در بازی‌های اخیر عملکرد بسیار خوبی داشته‌اند. مدافعان پرسپولیس علاوه بر انجام وظیفه خود در دفاع، در گلزنی برای تیمشان موفق ظاهر شده‌اند.

هافبک‌های قرمزپوشان در بازی با شاگردان قلعه نویی، مهدی ترابی، احسان پهلوان، میلاد سرلک و احمد نوراللهی هستند. به نظر می‌رسد سیامک نعمتی، کمال کامیابی نیا و وحید امیری همچنان نمی‌توانند به دلیل مصدومیت تیمشان را همراهی کنند.

امید عالیشاه و عیسی آل کثیر مهاجمان پرسپولیس در میدان خواهند بود، بنا بر تصمیم کادر فنی پرسپولیس آنها ۲-۴-۴ بازی خواهند کرد. در کنار دو مهاجم پرسپولیس، مهدی عبدی و شهریار مغانلو دیگر مهاجمان آماده قرمزها می‌توانند در نیمه دوم برای کمک به خط حمله این تیم وارد زمین شود.

ترکیب احتمالی پرسپولیس برابر گل گهر:

حامد لک، حسین کنعانی زادگان، سید جلال حسینی، سعید آقایی، میلاد سرلک، احمد نوراللهی، مهدی شیری، احسان پهلوان، مهدی ترابی، امید عالیشاه و عیسی آل کثیر

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها