|

درسِ خطیبی به مربیان جوان لیگ برتر؛ تغییر همیشه جواب نیست

سرمربی فعلی تیم فوتبال تراکتور با نتایج و حواشی اخیر تیمش مهر تاییدی به اشتباه بودن خروجش از آلومینیوم اراک زد.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش شایانیوز به نقل از میزان، تیم فوتبال تراکتور در حالی در چارچوب هفته بیست‌و چهارم لیگ برتر به مصاف پدیده رفت و با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد که پدیده به خاطر اخراج علی نعمتی حدود ۲۰ دقیقه با یک یار کمتر به کارش ادامه داد تا هضم این شکست برای پرشور‌ها خیلی سخت‌تر شود. این در حالی است که آن‌ها ۶ روز قبل هم در فینال سوپر جام فوتبال ایران نیز مقابل پرسپولیس شکست خوردند تا در کمتر از یک هفته دو ناکامی تلخ را تجربه کرده باشند.

*نتایج تراکتور با خطیبی:

رسول خطیبی از دوم اسفندماه سال ۱۳۹۹ که هدایت تراکتور را به عهده گرفته ۹ مسابقه در لیگ برتر روی نیمکت سرخپوشان تبریزی نشسته است که از ۲۷ امتیاز ممکن تنها ۱۱ امتیاز کسب کرده. تراکتور در دوران حضور وی در ۹ مسابقه لیگ، ۲ پیروزی، ۲ شکست و ۵ تساوی کسب کرده است. پرشور‌ها در جام حذفی هم با قبول شکست مقابل آلومینیوم از دور رقابت‌ها کنار رفتند و تنها در لیگ قهرمانان آسیا توانستند از گروه خود صعود کنند و در شهریور ماه باید به مصاف النصر عربستان بروند که دیدار بسیار سختی محسوب می‌شود.

*اختلافات داخلی:

هر تیم فوتبالی ممکن است روزها و فصل بدی را تجربه کند، اما تراکتور مدل خطیبی بیشتر از مسائل فوتبالی درگیر حاشیه، اختلافات داخلی و ناراحتی هواداران بوده است. سرمربی تراکتور از زمان حضورش در این تیم، اشکان دژاگه، مسعود شجاعی و سعید واسعی را کنار گذاشت. در همین حال با مهدی تیکدری و محمدرضا اخباری دو بازیکن موثرش اختلاف جدی پیدا کرد. 

*عجول مثل خطیبی!

نباید فراموش کرد سرمربی پیشین آلومینیوم اراک در نیم فصل اول نتایج درخشانی کسب کرد؛ اما مشکلش دقیقاً از زمانی شروع شد که به ناگاه راهی تبریز شد. او آلومینیومی که بعد از ۴۵ سال راهی لیگ برتر کرده بود و با تفکر درستش بسته شده بود را رها کرد تا مسیر تبریز را در پیش گیرد، اما نشان داد که تغییر همیشه مثبت نیست.

حال پرسش اینجاست او در تراکتور چه دستاوردی داشت؟ به جز صعود ناپلئونی در لیگ قهرمانان آسیا که با یک سال صبر چه بسا همین موضوع با آلومینیوم اراک هم قابل تکرار بود. رسول خطیبی به همراه چند جوان دیگر، سرمایه مربیگری فوتبال ایران هستند و نباید با انتخاب‌های عجولانه از مسیر درست‌شان خارج شوند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه