|

هر بازیکن تیم ملی 280 میلیون پاداش گرفت؟

صعود تیم ملی فوتبال ایران به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی با استقبال جالب توجه عده‌ای از مسئولین کشور همراه شده است.

لینک کوتاه کپی شد

تیم ملی ایران با صدرنشینی در گروه سوم رقابت‌های انتخابی جام جهانی به مرحله نهایی این دوره از رقابت‌ها صعود کرد و حالا منتظر است تا با انجام قرعه کشی، رقبای نهایی اش برای رسیدن به جام جهانی قطر را بشناسد. ایران در این مرحله از رقابت‌ها با ۵ تیم دیگر همگروه می‌شود. دو تیم اول گروه مستقیما به جام جهانی صعود می‌کنند و تیم سوم با تیم سوم از گروه دیگر رقابت می‌کند تا تکلیف نیم سهمیه باقی مانده هم مشخص شود.

اگرچه مرحله نهایی باقی مانده و کار بازیکنان تیم ملی ایران تازه شروع شده است، ولی با صعود از مرحله قبل، ملی پوشان ایرانی مورد استقبال ویژه‌ای قرار گرفتند و عنوان شده که پاداش بازیکنان تیم ملی به زودی به حساب آن‌ها واریز می‌شود. این مطلب سوژه گزارشی شده که «فرهیختگان» به آن پرداخته است.

«ملی‌پوشان کشورمان بلافاصله پس از پایان رقابت‌های مرحله دوم انتخابی جام‌جهانی در مراسمی با حضور وزیر ورزش و جوانان، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه، رئیس فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان صداوسیما شرکت کردند؛ مراسمی عجیب که در هیچ کشور صعودکننده دیگری (حتی ویتنام) برگزار نشد.

در این مراسم که به‌صورت زنده از صداوسیما نیز پخش شد، مسئولان حاضر در جلسه و شهاب‌الدین عزیزی‌خادم، رئیس فدراسیون فوتبال پیروزی ملی‌پوشان در مقابل بحرین، کامبوج، هنگ‌کنگ و عراق را ارج نهادند و از آن به‌عنوان یک پیروزی بزرگ یاد کردند.

نکته جالب آنکه در این مراسم هریک از مسئولان شرکت‌کننده قول پاداش به کاروان تیم‌ملی را دادند. نوبخت، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه اعلام کرد به هریک از اعضای تیم ملی ایران ۱۰۰ میلیون تومان پاداش در نظر گرفته‌اند. پیش‌تر هم فدراسیون فوتبال از پرداخت پاداش ۱۵۰ میلیون تومانی ازسوی وزیر ورزش و جوانان خبر داده بود. همچنین در این مراسم، علی عسگری رئیس سازمان صداوسیما به هریک از اعضای تیم‌ملی سه سکه اهدا کرد.

براساس پیگیری از مجتبی خورشیدی، ظاهرا مبلغ واریزی ازسوی نوبخت امروز به حساب اعضای کاروان ایران می‌نشیند. پاداش وزارت ورزش و جوانان نیز تا اواسط همین هفته به حساب آن‌ها واریز می‌شود. او درباره نحوه اختصاص پاداش به نیمکت‌نشین‌ها، بازیکنان فیکس و سکونشین‌ها، همچنین سایر اعضای تیم‌ملی عنوان کرد: «باید این پول به حساب فدراسیون واریز شود تا درباره نحوه توزیع آن تصمیم‌گیری شود. درحال حاضر نمی‌دانیم چه کسی و به چه میزانی پاداش دریافت خواهد کرد.» همچنین براساس اطلاعاتی که خورشیدی داد ظاهرا ۵ نفر از اعضای تیم‌ملی شامل یک ماساژور، یکی از اعضای رسانه‌ای تیم‌ملی، یکی از اعضای پشتیبانی به‌همراه دو نفر دیگر هنوز سکه و لوح تقدیر خود را دریافت نکرده‌اند که به‌زودی از طرف صداوسیما به فدراسیون فوتبال ارسال می‌شود.»

فعلا طبق قرار قبلی به نظر می‌رسد هر بازیکن تیم ملی تا به اینجا ۲۵۰ میلیون تومان به علاوه سه سکه به عنوان پاداش دریافت خواهند کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه