|

حریفان احتمالی ایران در مرحله پایانی انتخابابی جام جهانی

حضور ایران در گروهی با تیم‌های استرالیا، عراق، امارات، سوریه و لبنان رویایی‌ترین گروه خواهد بود.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش شایانیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، با مشخص شدن ۱۲ تیم صعود کننده به مرحله پایانی رقابت‌های انتخابی جام جهانی ، روز سوم تیر با قرعه کشی ، تیم‌های دو گروه پایانی برای صعود به جام جهانی مشخص خواهند شد و تیم ملی فوتبال کشورمان نیز حریفان خود را خواهد شناخت.  

با پایان رقابت های مقدماتی تیم های فوتبال ایران - ژاپن - کره جنوبی - سوریه - عربستان - استرالیا - امارات - چین - عمان - عراق - ویتنام و لبنان به مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی صعود کردند .

بر اساس سیدبندی مسابقات تیم های ایران و ژاپن با قرار گرفتن در سید یک امکان حضور در یک گروه را نخواهند داشت .

قرعه کشی براساس سید بندی‌ فیفا انجام شده است و ایران و ژاپن در سید یک هستند . در سید دوم استرالیا و کره جنوبی حضور دارند، در سید سه عربستان و عراق، در سید چهارم امارات و چین، در سید پنج سوریه و عمان و در سید ششم ویتنام و لبنان قرار می‌گیرند.

حضور ایران در گروهی با تیم های استرالیا، عراق، امارات، سوریه و لبنان رویایی ترین گروه خواهد بود اما باید احتمال قرارگیری در گروهی همراه با کره جنوبی ، عربستان، چین، عمان و ویتنام نیز در نظر داشت.

قرعه کشی مرحله بعد مقدماتی جام جهانی در تاریخ ۳ تیر برگزار خواهد شد و تیم‌ها رقبای خود را خواهند شناخت.  تیم‌ها به دو گروه ۶ تیمی تقسیم خواهند شد و از هر گروه ۲ تیم به طور مستقیم راهی جام جهانی می‌شوند و تیم سوم نیز راهی مرحله پلی آف می‌شود. تیم‌هایی که در یک سید هستند، با یکدیگر روبرو نمی‌شوند. قطر نیز به دلیل میزبانی در جام جهانی، در این مرحله حضور نخواهد داشت.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه