|

ورنر: مشکلات روحی باعث شدند افت کنم

مهاجم آلمانی چلسی می گوید در اولین فصل حضورش دچار مشکلاتی شد که افت کرد.

لینک کوتاه کپی شد

تیمو ورنر که امشب همراه با یارانش در فینال لیگ قهرمانان اروپا برای کسب مقام نخست می جنگد، یک سال بسیار سخت را پشت سرگذاشته است. او تا تابستان گذشته عضو ارب لایپزیگ آلمان بود. در این تیم آنقدر گل می زد که با روبرت لواندوفسکی، مهاجم لهستانی بایرن مونیخ بر سر کسب عنوان آقای گل بوندس لیگا رقابت داشت.

مهاجم 25 ساله مثل هر بازیکن دیگری که جاه طلب است و می خواهد پیشرفت کند، وقتی در پنجره نقل و انتقالات تابستانی با پیشنهاد چلسی مواجه شد، به آن پاسخ مثبت داد. او به انگلیس مهاجرت کرد تا فصل تازه ای را در فوتبالش آغاز کند. بتواند در جمع بزرگان لیگ برتری، جایگاهی بالا برای خود ایجاد کند.

فصلی ناموفق

اما در اولین فصلی که همراه با آبی های شهر لندن سپری کرد، به این خواسته نرسید. در دوران چندماه ابتدایی حضورش که با آخرین ماه های حضور فرانک لمپارد، سرمربی سابق تیم همراه شد،کاملا از فضای بازی خارج بود. به جز خوب کارکردن در چند هفته ابتدایی، او حتی سایه ایی از فصل های قبل نیز نبود.

با آمدن توماس توخل به روی نیمکت مربیگری چلسی و جایگزینی وی با لمپارد، نیز به جز چند هفته پایانی که کمی آثار بهبود نزد این بازیکن نمایان شد، تغییری در وضعیت ورنر بوجود نیامد. البته به زعم برخی رسانه ها، با حمایت های توخل، هموطنش از او، شرایط کار کمی برایش بهتر شد. اما در ارزیابی کلی، او فصلی ناموفق را در چلسی پشت سرگذاشت. وضعیتش در کل به نحوی بود که حتی برخی منابع عنوان کردند احتمال فروش وی در تابستان امسال نیز وجود دارد.

علت افت از زبان مهاجم 25 ساله

اما این که دلیل افت چشمگیر ورنر از آن مهاجم کامل، آماده و گلزن پیشین تا بازیکنی پراشتباه در خط حمله چلسی چه بود، نکته ای است که همه دوست دارند جوابش را بدانند. مهاجم ملی پوش و تکنیکی در این مورد روز گذشته حرف زد.

به نقل از دیلی تلگراف گفت:فکر می کنم دچار مشکل کمبود اعتمادبنفس شدم. این مساله به عملکردم لطمه زد.

بازیکن چلسی افزود: با این مشکل به طور جدی 2 ، 3 بازی بعد از پیکارهای ملی مواجه شدم. مشکلی که ابتدا در ذهن و روحم بوجود آمد و بعد باعث شد تا اعتمادبنفس را از دست دهم. متاسفانه در مقطعی از مشکلات در فکرم و مغزم ایجاد شد که از خود بیخود شدم. چون موقعیت ها را یکی بعد از دیگری هدر می دادم.

او تصریح کرد:وقتی شما به عنوان یک تازه وارد به تیمی جدید می آیید، گاهی اوقات به خاطر سطح انتظارات بالا، باید مرتب گل های زیادی بزنید. احتمالا این مورد زیاد ذهنم را درگیر کردو همین روی عملکردم بسیار تاثیر منفی گذاشت.

ادامه حضور در چلسی

با توجه به عملکرد نامناسبی که در فصل اخیر داشت، موضوعی فروش وی در تابستان امسال نیز از سوی برخی منابع مطرح شد. البته گلزن آلمانی چلسی بعد از پشت سرگذاشتن  ماه های سخت، می خواهد به شرایط بهتری در آینده برسد و هرگونه شک و شبهه درباره آینده اش را رد کند. او حالا با حمایت های مربی و هم تیمی هایش، مصمم است  ثابت کند ارزش قرارداد 57 میلیون یورویی را در تابستان گذشته داشته است.

ورنر که در فصل قبل در کل مسابقاتی که تیمش حضور داشت، فقط 12 گل زد، برای فصل بعد دنبال ترک استمفورد بریج نیست. بلکه می خواهد بماند و با زدن گل های زیاد، توانمندی هایش را ثابت کند. او عنوان کرد:به چیزی به اسم رفتن از تیم فکر نمی کنم. تیم بسیار خوبی داریم که امیدوارم بتوانم در فصل بعد، ارزش های واقعی خودم را با زدن گل های زیاد نشان دهم. مهاجمی که می خواهد در جام ملت ها بدرخشد، افزود:چلسی مرا آورد که گل بزنم. من می خواهم این خواسته را عملی سازم.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها