|

8 فینال در انتظار پرسپولیس و سپاهان؛ کدام تیم قهرمان می‌شود؟

پرسپولیس و سپاهان به عنوان دو تیمی که شانس های اصلی قهرمانی در لیگ بیستم هستند، 8 هفته بسیار مهم پیش رو دارند.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش شایانیوز به نقل از فوتبالی، پرسپولیس شب گذشته موفق شد در دیداری جنجالی استقلال را شکست دهد تا به صدر جدول برسد و به خاطر تفاضل گل بهتر به نسبت سپاهان، جای این تیم را در صدر جدول بگیرد. وضعیت در صدر جدول طوری شده که 8 بازی پایانی دو تیم تا پایان لیگ، حکم فینال را برای آنها دارد و باید دید پرسپولیس می‌تواند پنجمین قهرمانی متوالی‌اش در لیگ را تجربه کند یا محرم نویدکیا در اولین فصل مربیگری‌اش، جام قهرمانی را به اصفهان برمی‌گرداند.

آنطور که در جدول مشخص است پرسپولیس در هشت بازی باقیمانده سه بازی میزبان و پنج بازی میهمان است. پرسپولیس بازیهای چندان راحتی ندارد. پرسپولیس در خارج از خانه باید مقابل تیم های ذوب آهن، مس رفسنجان، فولاد خوزستان، آلومینیوم اراک، ماشین سازی و پیکان قرار گیرد. البته بازی با ماشین سازی برای پرسپولیس روی کاغذ راحت به نظر می رسد. پرسپولیس در تهران میزبان گل گهر به سرمربیگری امیر قلعه‌نویی و آلومینیوم اراک به سرمربیگری علیرضا منصوریان و تراکتور به سرمربیگری رسول خطیبی است که هر سه بازی چندان راحت به نظر نمی‌رسد. گل گهر و آلومینیوم در حال اوج گرفتن هستند و البته تراکتور هم با خطیبی تیم خطرناکی به نظر می رسد. البته بازی آخر پرسپولیس مقابل پیکان در ورزشگاه شهدای شهرقدس است اما پیکان هم حریفی نیست که چندان راحت به نظر برسد. 

برای سپاهان ماجرا کمی فرق دارد. این تیم چهار بار میزبان است و چهار بار هم قرار است به میهمانی برود. بازی مقابل مس رفسنجان که فردا برگزار می شود. این تیم پس از این بازی باید مقابل تیم قدرتمند فولاد خوزستان در اهواز، میزبان ماشین سازی در اصفهان است و هفته بعد در قلعه حسن خان، باید به مصاف پیکان برود. سپاهان در هفته 27 میزبان تیم بحران زده صنعت نفت آبادان است و در سه هفته پایانی سه بازی با شهرخودرو در مشهد، ذوب آهن در اصفهان و استقلال در تهران دارد. بازیهایی که برای سپاهان هم چندان راحت نیست و لیگ برتر تا ایستگاه پایانی می تواند هیجان انگیز و دیدنی باشد.

بیاید برنامه بازیهای این دو تیم در 8 هفته باقیمانده را بررسی کنیم:

*هشت بازی باقی مانده پرسپولیس

معوقه هفته 21/ ذوب آهن – پرسپولیس

هفته بیست و چهارم/ مس رفسنجان – پرسپولیس

هفته بیست و پنجم/ پرسپولیس – گل گهر سیرجان

هفته بیست و ششم/ فولاد خوزستان – پرسپولیس

هفته بیست و هفتم/ پرسپولیس – آلومینیوم اراک

هفته بیست و هشتم/ ماشین سازی – پرسپولیس

هفته بیست و نهم/ پرسپولیس- تراکتور

هفته سی ام/ پیکان - پرسپولیس

*هشت بازی باقی مانده سپاهان

هفته بیست و سوم/ سپاهان – مس رفسنجان

هفته بیست و چهارم/ فولاد خوزستان – سپاهان

هفته بیست و پنج/ سپاهان – ماشین سازی

هفته بیست و ششم/ پیکان – سپاهان

هفته بیست و هفتم/ سپاهان – صنعت نفت آبادان

هفته بیست و هشتم/ شهرخودرو – سپاهان

هفته بیست و نهم/ سپاهان – ذوب آهن

هفته سی ام/ استقلال – سپاهان

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه