|

آیا میلیچ قراردادش را با استقلال فسخ کرده بود؟

استقلال در حالی با صدرنشینی از رقابت‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به تهران بازگشت که از زمانورود به تهران درگیر حواشی ای شده است.

لینک کوتاه کپی شد

رئیس کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ نیز گفت: «به نظر نمی‌آید درخصوص قرارداد میلیچ مورد خاصی باشد عملکرد دوستان و همکاران ما در سازمان لیگ و باشگاه‌ها آنقدر هم سطحی و غیرکارشناسی نیست که این چیزها را نبینند. به نظر من فکر نمی‌کنم اتفاق غیرقانونی رخ داده باشد و مورد جدید و خاصی در قرارداد هرویه میلیچ بازیکن استقلال وجود داشته باشد.

تیم فوتبال استقلال در حالی با صدرنشینی از رقابت‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به تهران بازگشت که از زمان بازگشت این تیم به تهران حاشیه‌های زیادی پیرامون استقلالی‌ها به وجود آمده که یکی از آنها به بحث همراهی غیرقانونی هرویه میلیچ، مدافع هافبک استقلال در لیگ قهرمانان آسیا مربوط است. عنوان شده این بازیکن کروات بعد از سفر چند هفته‌ای به کشور زادگاهش بنا بر برخی از احتمالات قرارداد خود را با باشگاه استقلال فسخ کرده و به دلیل منع جذب بازیکنان خارجی در فوتبال ایران باشگاه استقلال دیگر نمی‌توانسته این بازیکن را برای ادامه فصل فوتبالی رقابت‌ها به خدمت بگیرد.

 این درحالی است که طبق همین اطلاعات شنیده می‌شود برخی هشدار‌ها برای باشگاه الاهلی عربستان نیز به صدا درآمده تا جایی که آنها حتی قصد دارند درخصوص این بی‌قانونی صورت گرفته از باشگاه استقلال شکایت‌های لازم را به فدراسیون جهانی فوتبال ارسال کنند. با این حال این دومین بار است که چنین موضوعی پیرامون این بازیکن کروات و همکاری‌اش با باشگاه استقلال پیش آمده و پیش از شروع فصل نیز عنوان شد که این بازیکن به خاطر فسخ یکطرفه قرار داد از آنجایی که مطالباتش را در مورد مقرر دریافت نکرده به خاطر قانون جدید فدراسیون فوتبال دیگر نمی‌تواند در باشگاه ایرانی بازی کند و سال دوم قراردادش با استقلال کن لم یکن تلقی خواهد شد.

جالب است بدانید وجود اینکه مسئولان باشگاه استقلال نیز می‌دانستند منع قانونی برای ادامه همکاری با میلیچ در رقابت‌های آسیایی و ادامه رقابت‌های لیگ برتر و جام حذفی وجود ندارد با این حال این بازیکن در این خصوص نیز تعهد کتبی داده تا تداوم همکاری‌اش با باشگاه در مقطع زمانی فعلی هیچ‌عواقب یا دردسری را در پی نداشته باشد.

در همین خصوص یکی از دست‌اندرکاران سازمان لیگ درخصوص اینکه آیا میلیچ قراردادش را با این تیم فسخ کرده و این حواشی جدید به حق ایجاد شده است یا خیر، اعلام کرد: «واقعا دلایل این صحبت‌ها را نمی‌فهمم مگر اتفاق خاصی افتاده یا چیزی شده است؟ اگر یادتان باشد همان ابتدای فصل هم که این بازیکن کروات به کشورش رفت و برای فصل جدید برگشت همان زمان هم این صحبت‌ها مطرح بود و بسیاری از رسانه‌ها به این موضوع پرداختند و حتی حاشیه‌هایی مبنی‌بر اینکه میلیچ قراردادش را فسخ کرده و دوباره برگشته است، ایجاد شد اما آن زمان هم مثل حالا هیچ‌ فسخی در سازمان لیگ ثبت نشده و این بازیکن به صورت قانونی برای استقلال بازی کرد.

الان هم فکر کنید یک نفر با کارفرمایش به مشکل خورده و دو روز قهر کرده و رفته و بدون اینکه اتفاقی بیفتد و بخواهد قراردادش را فسخ کند دوباره برگشته است. بازهم تاکید می‌کنم فسخ قرارداد میلیچ با باشگاه استقلال نه از طرف این بازیکن نه از طرف باشگاه و نه حتی از طرف فیفا برای ثبت در سازمان لیگ به ما ارسال نشده و به همین دلیل باز هم اعلام می‌کنم هیچ منع‌ قانونی برای همراهی این بازیکن با باشگاه استقلال چه در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا و چه در ادامه رقابت‌های لیگ و جام حذفی وجود ندارد.»

همچنین سهیل مهدی، رئیس کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ نیز در این مورد به «فرهیختگان» گفت: «به نظر نمی‌آید درخصوص قرارداد میلیچ مورد خاصی باشد عملکرد دوستان و همکاران ما در سازمان لیگ و باشگاه‌ها آنقدر هم سطحی و غیرکارشناسی نیست که این چیزها را نبینند. به نظر من فکر نمی‌کنم اتفاق غیرقانونی رخ داده باشد و مورد جدید و خاصی در قرارداد هرویه میلیچ بازیکن استقلال وجود داشته باشد. با این حال اجازه دهید در این خصوص خیلی قضاوت نداشته باشم و مسئولان امر در کمیته نقل‌وانتقالات مطمئنا این موضوع را با جزئیات بیشتری می‌توانند شفاف‌سازی کنند چراکه روی این موارد اشراف دارند و حتما پیگیری‌های لازم را کرده‌اند.»

منبع: شفقنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها