|

نویدکیا: در این ۴ سال همه قهرمانی‌ها حق پرسپولیس بود اما ...

محرم نوید کیا سرمربی سپاهان اصفهان درباره جنگ فوتبال اصفهان با تهران، قهرمانی‌های پرسپولیس و حکومتی خواندن پرسپولیس اظهاراتی را مطرح کرد.

لینک کوتاه کپی شد

محرم نویدکیا به حکومتی خواندن یا تیم خاص دانستن پرسپولیس واکنش نشان داد و گفت: اصلا قبول ندارم. ببینید ما چه خوشمان بیاید چه نه، پرسپولیس و استقلال سهم بیشتری در رسانه‌ها دارند، چون تیم‌های زیرمجموعه دولت هستند، دولت موظف است کمک‌شان کند، در تمام ایران هوادار دارند و خلاصه توجه بیشتری به آنها می‌شود. اینها واقعیت‌های فوتبال است. اما اینکه بخواهند تیمی را به زور قهرمان کنند یا با تبعیض به تیمی جام بدهند را اصلا من قبول ندارم. تازه آن امتیازهایی هم که گفتم برای پرسپولیس و استقلال هست، در عوض حاشیه‌ها هم در این دو تیم بزرگ‌تر و مخرب‌تر از همه جاست. همان حاشیه‌ای که در سپاهان به‌وجود می‌آید و دو سه روزه جمع می‌شود اگر در آن تیم‌ها پیش بیاید قشنگ دو سه هفته درگیرشان می‌کند. کافی است دو تا باخت بیاورند، جراید و هواداران رهایشان نمی‌کنند. باید منصف باشیم و این چیزها را هم ببینیم.

وی با تاکید بر اینکه قهرمانی‌های پرسپولیس در این ۴ سال را کاملا فنی و عادلانه می‌دانم گفت: من از بیرون نگاه می‌کردم و واقعیتش خیلی هم برایم سخت بود. چون من یک سپاهانی بودم و وقتی از فوتبال خداحافظی کردم، پرسپولیس و استقلال روی‌هم‌رفته به اندازه سپاهان قهرمانی داشتند. اما پرسپولیسی‌ها در این ۴ سال خیلی جام آوردند و مبارک‌شان هم باشد. حق‌شان بود. برانکو تیم خوبی ساخته بود. ببینید وقتی می‌گویم مربی نباید بهانه بیاورد و باید فقط کارش را بکند، یک نمونه بارزش همین برانکو است. او تیم ساخت و هر روز یک اتفاق برایش افتاد. یک روز طارمی رفت، یک روز رامین رضاییان، یک روز این بازیکن، یک روز آن بازیکن. بازیکن‌هایش عوض شدند، مدیرانش عوض شدند، ولی او بدون بهانه کارش را ادامه داد و پیش رفت. هر کسی که می‌خواهد در شغل مربیگری بماند اینها برایش درس است و باید از امثال برانکو یاد بگیرد. ساختار یک تیم را نباید روی یک یا دو بازیکن ساخت که اگر کسی جدا شد تیم به مشکل بربخورد. ساختار باید آن‌قدر درست جا افتاده باشد که هر کسی جدا شد بقیه بتوانند کار را پیش ببرند.

او درباره جنگ فوتبال اصفهان و تهران نیز گفت: وقتی آن اتفاق برای سرباز احمدی افتاد. فدراسیون ۳ امتیاز از ما کم کرد و ۳ ماه هم باید بیرون از اصفهان و بدون هوادار بازی می‌کردیم. امتیازات‌مان را از دست دادیم، کار به بازی آخر کشید و قهرمانی‌مان را از دست دادیم. از آنجا استارت این اتفاقات زده شد. آن سال واقعا حق سپاهان ضایع شد. من همانطور که صادقانه می‌گویم در این ۴ سال همه قهرمانی‌ها حق پرسپولیس بود، این را هم می‌گویم که در سال۸۷ حق ما واقعا پایمال شد. درست که ۶ امتیاز هم از پرسپولیس کسر شده بود اما از ما هم امتیاز کسر شد و هم باید می‌رفتیم یزد، شیراز و... در زمین‌های خراب بازی می‌کردیم.

نویدکیا درباره ادعاهایی درباره دست‌های پشت پرده در فوتبال ایران نیز گفت: فوتبال ایران دست‌های پشت پرده ندارد.

منبع:همشهری

پیشنهادات ویژه

  • مسعود ارسالی در

    واقعا درود به شرف محرم که یک انسان وارسته و کامل و باشخصیت و ورزشکاری نمونه و مثال زدنی ست آینده مربیگری تیم ملی فوتبال ایران متعلق به این آدم نازنین و محترم و باشخصیت هست البته اگه آقایان از ما بهتران بذارن !!خیلی ساده و پاک و بی آلایش حرف حق و حقیقت رو بیان میکنه واقعا درود بر تو محرم عزیز که باعث افتخار همه ورزشکاران با وجدان و با پرستیژ ایرانی هستی !!

  • محمدا ارسالی در

    یعنی واقعابرامحرم نویدکیامتأسفم که این حرف هاروزدمن نمیدونم بخاطرترس خودش که امسال قهرمانی روازش نگیرن اینجوری گفت پرسپولیس اگ تیمی بودلااقل تومسابقات آسیایی یک جام براهوادارانش میاوردمثلایک مثال براتون میزنم‌ تولیگ قهرمانان اروپالیورپول قهرمان لیگ جزیره شدبعدشم قهرمان لیگ قهرمانان مثال دوم بایرن مونیخ رئال مادریددرآسیاالهلال استقلال السدایناواقعاتیم هستن نه پرسپولیس شایدباورتون نشه من سپاهان بیشترازپرسپولیس قبول دارم

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی