|

هایجک‌های رئال از بارسلونا!

رئال‌مادرید و بارسلونا بارها هدف‌های مشترکی داشته‌اند، اما به نظر می‌رسد کهکشانی‌ها در هایجک کردن سابقه بهتری نسبت به رقیب دیرینه دارند.

لینک کوتاه کپی شد

مذاکره با یک باشگاه مثل رئال‌مادرید یا بارسلونا و امضای قرارداد با باشگاه رقیب اتفاقی تقریباً غیرقابل تصور است اما چند بازیکن آن را انجام داده‌اند. بعضی از بازیکنان بودند که برای بازی در بارسا ابراز تمایل کرده و نزدیک به پیوستن به آن بودند اما درنهایت سر از رئال درآوردند. اتفاقی که شاید در جریان مذاکرات بارسا با امباپه و هالند هم رخ دهد و این دو بازیکن توسط رئال آن هم در لحظه پایانی هایجک یا به اصطلاح، از رقیب دزدیده شوند. 

آلفردو دی استفانو

آلفردو دی استفانو یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ دنیا و باشگاه رئال‌مادرید است. دی استفانو پس از کوچ از ریور پلاته در پی اعتصاب بازیکنان، در زمان حضور در میلوناریوس کلمبیا مشهور شد. بارسلونا فرصت را مغتنم دید و پیشنهادش به دی استفانو را فرستاد که میلوناریوس رد کرد. بارسلونا این مسئله را جدی نگرفت زیرا اعتقاد داشتند که ریورپلاته همچنان حق فروش دی استفانو را دارد. کاتالان‌ها پس از آن با مسئولان ریورپلاته صحبت کردند و به توافق رسیدند. با این حال این قرارداد به‌طور غیرقانونی بسته و رد شد. در همین حال رئالی‌ها برای خرید دی استفانو با میلوناریوس مذاکره کردند و دی استفانو را به مادرید آوردند. 

لوکا مودریچ

هافبک کروات رئال در لباس رئال تبدیل به یکی از بهترین بازیکنان جهان شد و حتی پس از مشارکت تأثیرگذار در چهار عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان، توپ طلا را از آن خود کرد. با این حال در ابتدا مذاکرات رئال‌مادرید با لوکا مودریچ به شکست انجامید. عجیب‌تر اینکه در سال ۲۰۱۶ فاش شد بارسلونا شانس زیادی برای جذب لوکا مودریچ جوان داشت. ظاهراً مودریچ تصمیم نداشت که طعمه قرارداد کوتاه‌مدت یا میان‌مدت آبی‌واناری‌ها شود تا مورد ارزیابی قرار گیرد. به همین خاطر مذاکرات با رئال از سر گرفته شد و لباس تیم پایتخت را پوشید. رئال در این راه به جز بارسا توانست یوونتوس را نیز کنار بزند. 

کاکا

انتقال گرانقیمت کاکا به رئال‌مادرید فقط در بخش مالی پر سر و صدا بود و او هرگز به سطح مورد انتطار نرسید. او در میلان عالی بازی می‌کرد و به گفته خوان لاپورتا مدیر وقت و کنونی بارسلونا، این تیم شانس زیادی برای جذب کاکا داشت. لاپورتا در اولین دوره تصدی ریاست باشگاه بود که برای شام سیلویو برلوسکنی مالک میلان را ملاقات کرد. برلوسکنی یک پیشنهاد معاوضه شامل کاکا و رونالدینیو را هم پیشنهاد داد. لاپورتا بعدها گفت: «ما با سیلویو برلوسکنی شام خوردیم و معامله بین کاکا و رونالدینیو پیشنهاد شد. این کار به عنوان یک شوخی برای شروع بحث بود اما برلوسکنی به سرعت جدی شد.»

مسوت اوزیل

مسوت اوزیل به راحتی می‌توانست به نوکمپ بپیوندند. درست قبل از اینکه رئال‌مادرید با ۱۱ میلیون پوند مسوت اوزیل را به خدمت بگیرد، بارسلونا این معامله را در دست داشت اما اجازه داد این قرارداد لغو شود. پس از توافق برای جذب اوزیل با مبلغ ۷ میلیون پوند ریاست وقت باشگاه بارسلونا ساندرو راسل حتی شام را با این بازیکن صرف کرد. با این حال آنها با رضایت خاطر از خرید خود صرف‌نظر کرده و همین کافی بود تا رئال از فرصت استفاده و قرارداد را به نفع خود تمام کند. اوزیل در رئال‌مادرید شکوفا و در سانتیاگوبرنابئو به یکی از بهترین بازیسازان جهان تبدیل شد. اوزیل به بارسا نرفت چون هم پول کمتری می‌گرفت و هم درحضور ژاوی و اینیستا جایی برایش در نوکمپ نبود!

کریستیانو رونالدو

بله! کریستیانو رونالدو و لیونل مسی می‌توانستند همزمان برای یک تیم یعنی بارسا بازی کنند. در سال ۲۰۰۳ زمانی که رونالدو تازه‌وارد صحنه حرفه‌ای‌ها شده و منچستریونایتد سکوی پرتابش بود، بارسلونا فرصتی بزرگ برای جذب او داشت. لاپورتا در آن زمان رئیس بارسلونا بود و برای جذب کریس علاقه نشان داده بود. با این حال یونایتد آن زمان انتقال کریس را نهایی کرد تا اینکه نوبت به جدایی کریس در سال ۲۰۰۹ رسید. فرگوسن قصد داشت کریس را به بارسا بفروشد و دوست نداشت او به رئال برود. فلورنتینو پرس جمله جالبی در این خصوص می‌گوید: «این را باید بگویم که فرگوسن انگار زیاد از رئال خوشش نمی‌آید. او از اینکه رونالدو به تیم ما بیاید احساس خوبی نداشت. فرگوسن بارسا را انتخاب کرد اما کریس گفت یا رئال یا هیچ تیم!»

منبع: خبرورزشی

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها