|

آمار عجیب لیگ؛ 19 سرمربی روی نیمکت 7 تیم!

تا اینجای رقابت های لیگ برتر 27 سرمربی در 16 تیم کار کرده‌اند؛ در این بین 7 تیم لیگ برتر 19 سرمربی داشتند!

لینک کوتاه کپی شد

 رفت و آمد مربیان روی نیمکت های لیگ برتری در سال‌های اخیر به یک اپیدمی تبدیل شده است. برکناری سرمربیان تیم ها و حضور نفرات جدید با توجه به نتیجه گیری تیم ها مساله جدیدی در فوتبال ایران نیست اما آمار این جابه جایی ها به قدری بالا رفته که شرایط نگران کننده ای را برای فوتبال ایجاد می‌کند.

تا اینجای رقابت های لیگ برتر بیستم 27 سرمربی روی نیمکت 16 تیم لیگ برتری نشسته اند. در این بین البته شاهد ثبات هایی نیز بوده ایم. 9 تیم لیگ برتری هستند که تا پایان هفته هفدهم لیگ برتر روی نیمکت خود تغییری ایجاد نکردند. پیکان تهران با مهدی تارتار، سایپای تهران با ابراهیم صادقی، فولاد خوزستان با جواد نکونام، گل‌گهر سیرجان با امیرقلعه‌نویی، سپاهان اصفهان با محرم نویدکیا، مس رفسنجان با محمد ربیعی، نفت آبادان با سیروس پورموسوی، شهرخودروی مشهد با مهدی رحمتی و پرسپولیس با یحیی گل‌محمدی از ابتدای فصل کار خود را شروع کردند و تا الان هم ادامه داده‌اند.

در 7 تیم دیگر لیگ برتر اما شاهد تغییرات زیادی بوده ایم. در این بین ماشین سازی ، نساجی، ذوب‌آهن و تراکتور با استفاده از 3 سرمربی در 17 مسابقه رکورددار هستند و حالا آلومینیوم اراک هم با انتخاب سرمربی اش طی روزهای آینده به جمع این تیم‌ها می‌پیوندد.

به عبارت بهتر تاکنون در 7 تیم شاهد حضور 19 سرمربی بوده ایم که آمار عجیب و غریبی محسوب می‌شود.

در ادامه آمار سرمربیان تیم های مختلف را مشاهده می‌کنید:

استقلال: محمود فکری- فرهاد مجیدی

ماشین سازی: وحید بیاتلو- سعید اخباری- مهدی پاشازاده

پیکان: مهدی تارتار

ذوب‌آهن: رحمان رضایی- استکی- مجتبی حسینی

نساجی: وحید فاضلی- مجید جلالی- ساکت الهامی

سایپا: ابراهی صادقی

فولاد: جواد نکونام

گل گهر: امیر قلعه نویی

سپاهان: محرم نویدکیا

تراکتور: علیرضا منصوریان- مسعود شجاعی- رسول خطیبی

مس: محمد ربیعی

آلومینیوم: رسول خطیبی- محمود خرمزی- ؟؟

نفت آبادان: سیروس پورموسوی

شهرخودرو: مهدی رحمتی

پرسپولیس: یحیی گل محمدی

نفت مسجدسلیمان: مجتبی حسینی- داریوش یزدی

با بررسی این آمار می‌توان متوجه شد تاکنون  27 مربی روی نیمکت تیم های مختلف نشسته‌اند. حالا با استعفای محمود خرمزی سرمربی جدید‌ آلومینیوم اراک هم مشخص می‌شود تا تعداد مربیان شاغل در لیگ بیستم به 28 نفر برسد. آماری که تا پایان مسابقات بازهم احتمالا شاهد افزایش آن خواهیم بود و یک هشدار بزرگ برای فوتبال ایران خواهد بود.

منبع:ورزش3

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها