|

ناصر ابراهیمی: یک بی سواد هم می‌تواند فدراسیون فوتبال را مدیریت کند

پیشکسوت فوتبال در مورد انتخابات فدراسیون فوتبال و همچنین جنجال اخیر وزیر ارتباطات صحبت کرد.

لینک کوتاه کپی شد

ناصر ابراهیمی در خصوص انتخابات فدارسیون فوتبال اظهار داشت: در این انتخابات 4 نامزد داریم که به نظرم باید تعداد بیشتر از اینها می‌بود و با افراد مختلف و رویکردها و برنامه‌های مختلف آشنا می‌شدیم و رقابت هرچقدر بیشتر باشد هم دست اعضا در رای دادن باز تر است و هم برنامه‌های بیشتری را می‌بینیم و احتمال اینکه خروجی بهتری داشته باشد زیادتر می‌شود. در مورد این افراد من با 3 نفر آشنایی کامل دارم ولی روی عزیزی خادم شناخت زیادی ندارم.

وی افزود: به جز علی کریمی که شاگرد خودم بوده و از بچه های خوب و درجه یک فوتبال است و حضورش در این انتخابات اتفاق جذابی بود، کیومرث هاشمی و مصطفی آجورلو هم عمرشان را در فوتبال و ورزش گذاشتند و رزومه آنها مشخص است و قطعاً با برنامه وارد کارزار شدند و هرکدام ایده‌هایی برای اداره فدراسیون فوتبال دارند.

پیشکسوت فوتبال ادامه داد: هر کدام از این چهار نفر روی کار بیایند باید اولویت اول خودشان را روی تامین بودجه و منابع مالی برای تسویه حساب پرونده‌های قبلی بگذارند. فدراسیونی که بدهکار و ورشکسته است و دربش را می‌خواهند پلمپ کنند اداره‌اش کار هرکسی نیست و نامزدها اگر برنامه برای درآمدزایی و تامین بودجه دارند روی کار بیایند.

ابراهیمی در رابطه با علی کریمی و اینکه گفته می‌شود تجربه و تحصیلات مدیریتی ندارد هم گفت: برای ریاست فدراسیون فوتبال نیازی به این موارد نیست و در دنیا هم نمونه‌هایی داریم که چهره‌های ورزشی و کاریزماتیک را روی کار می‌آورند و در کنارش ضعف‌های این چنینی را با معاونین و دبیرکل و اعضای بدنه فدراسیون پر می‌کنند و در کنارش افرادی قرار می‌دهند که دانش حقوقی و اقتصادی و... دارند. به نظرم یک بی‌سواد هم می‌تواند در صورت استفاده از یک تیم قوی در کنار خودش فدراسیون فوتبال را اداره کند. علی کریمی تجربه زیادی در فوتبال دارد و فوتبال آلمان را دیده و تجربه زیادی دارد که به درد فدراسیون فوتبال می‌خورد.

وی در مورد اینکه در این انتخابات هم مثل انتخابات قبلی شائبه دخالت دولت و حمایت از یک گزینه مطرح شده هم توضیح داد: نباید اینطور باشد و باید اجازه دهند فدراسیون مستقل جلو برود و اعضای مجمع هم مستقل آن کسی را که مد نظرشان هست انتخاب کنند. سیاست و دولت نباید وارد فوتبال شود و وارد دسته‌بندی‌های اصول گرا و اصلاح طلب و این مسائل شویم چرا که تجربه‌اش را پیش از این داشتیم و می‌دانیم تهش به کجا ختم می‌شود. اگر قرار است این بار هم شاهد حمایت دولت از یک گزینه خاص باشیم باید فاتحه این فوتبال و فدراسیون بعدی را از همین الان بخوانیم.

پیشکسوت فوتبال در رابطه با جنجال اخیر که به خاطر کری خوانی وزیر ارتباطات برای هواداران استقلال پیش آمده گفت: نباید از این مسائل ناراحت شد و کری خوانی بدون توهین از سوی هرکسی باشد اشکالی ندارد و جذابیت و قشنگی فوتبال به همین کری خواندن هایش است. هرکسی فارغ از مسئولیتی که دارد می‌تواند از آزادی بیان استفاده کند و بگوید به کدام تیم علاقه دارد. قبل از انقلاب هم همینطور بود و افراد حکومتی و دولتی علناً از تیم مورد علاقه خودشان حمایت می‌کردند مگر اشکالی داشت؟ باید یک مقدار ظرفیت های خودمان را بالا ببریم.

منبع:ایلنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها