|

این ایتالیا برای یورو 2024 کوچک بود

اولین دیدار مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های یورو ۲۰۲۴ با حذف تیم ملی ایتالیا به دست همسایه رقم خورد.

لینک کوتاه کپی شد

در آغاز مرحله یک هشتم نهایی یورو ۲۰۲۴، دیروز (شنبه) از ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه المپیک برلین تیم‌های ملی فوتبال سوئیس و ایتالیا مقابل یکدیگر صف آرایی کردند که این بازی با برتری ۲ بر صفر سوئیس به پایان رسید تا کشور ساعت و شکلات اولین صعود کننده به مرحله یک چهارم نهایی باشد و ایتالیا مأموریت دفاع از عنوان قهرمانی‌اش را نافرجام به پایان برساند.

به گزارش «شایانیوز»  و به نقل از تسنیم؛ ایتالیا همچون دو بازی قبلی‌اش در مرحله گروهی، ناامید کننده ظاهر شد به خصوص در اواخر نیمه اول که اشتباهات فاجعه‌آمیز بازیکنان این تیم در حفظ توپ به سوئیس برای شدت بخشیدن به حملاتش جرأت بیشتری داد و در نهایت شاگردان مورات یاکین مزد بازی به مراتب بهتر خود را با گلزنی رمو فروئلر در دقیقه ۳۷ گرفتند. سوئیس نه تنها گل زد، بلکه در تملک توپ، موقعیت و حملاتش به مراتب وضعیت بهتری نسبت به آتزوری داشت. ایتالیایی‌ها در ۴۵ دقیقه نخست حتی یک ضربه داخل چارچوب هم نداشتند. در نیمه دوم اوضاع برای ایتالیا نه تنها بهتر نشد، بلکه بدتر هم شد؛ چرا که در همان دقیقه نخست وارگاس با یک ضربه مواج از سمت چپ محوطه جریمه ایتالیا، توپ را به تور دروازه لاجوردی‌پوشان دوخت. ایتالیا همچون نیمه نخست هیچ برنامه‌ای برای جبران گل‌های خورده نداشت و به جز یک بار - که آن هم حاصل اشتباه فابیان شار بازیکن سوئیس بود) - هیچ‌یک از ضربات شلیک شده به سمت دروازه حریف داخل چارچوب نبودند.

به این ترتیب ایتالیای لوچانو اسپالتی در ادامه نمایش‌های ناامید کننده‌اش در هفدهمین دوره جام ملت‌های اروپا، دست از دفاع از عنوان قهرمانی کشید و به خانه برگشت. سوئیسی‌ها، اما به عنوان اولین تیم جواز صعود به مرحله یک چهارم نهایی را کسب کردند و حالا باید منتظر نتیجه نبرد انگلیس و اسلواکی باشند تا به مصاف برنده آن بازی بروند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

دنیای سلبریتی ها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها