|

ترکیب رسمی تیم ملی ایران در بازی با ازبکستان

قلعه‌نویی 11 نفر اصلی تیم ملی در بازی با ازبکستان را تعیین کرد.

لینک کوتاه کپی شد

ملی پوشان فوتبال ایران در ششمین و آخرین مسابقه مرحله گروهی دور نخست از مقدماتی جام جهانی در قاره آسیا، از ساعت 20:30 امشب در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم ازبکستان می‌روند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ تیم ملی فوتبال ایران در پنج مسابقه اخیرش در راه جام جهانی 2026 مثل ازبکستان چهار پیروزی و یک تساوی در دور رفت داشته، اما به دلیل تفاضل گل بهتر در صدر جدول گروه E قرار گرفته و به دنبال تثبیت این جایگاه است.

رقابت جذاب ملی پوشان ایران مقابل ازبکستان را می‌توانید در سایت و اپلیکیشن «آنتن» مشاهده کنید که پوشش محیطی این برنامه اینترنتی نیز امروز در ورزشگاه آزادی انجام شده است.

* علیرضا بیرانوند پس از دو مسابقه دوری از ترکیب تیم ملی مقابل ترکمنستان و هنگ‌کنگ، دوباره به جمع نفرات اصلی بازگشته و از ابتدا برابر ازبکستان بازی می‌کند.

* محمدحسین کنعانی‌زادگان با رفع محرومیت جانشین محمدامین حزباوی شده و زوج شجاع خلیل‌زاده در این دیدار است.

* مدافع راست و چپ تیم ملی ایران همانطور که انتظار می‌رفت تغییر کردند و صالح حردانی به جای آریا یوسفی استفاده شده و میلاد محمدی با تجربه هم جای سیدابوالفضل جلالی را گرفته است.

* محمد قربانی که در دو دیدار گذشته تیم ملی در مقدماتی جام جهانی در ترکیب حضور داشت، در مسابقه با ازبکستان جای خود را به امید نورافکن داده و چپ‌پای سپاهان پس از مدت‌ها به جمع نفرات اصلی ایران رسیده است.

* سامان قدوس مثل همیشه مرد مورد اعتماد قلعه‌نویی در خط میانی است و می‌خواهد مثل دیدار رفت مقابل ازبکستان پاس گل بدهد.

* علیرضا جهانبخش با بازوبند کاپیتانی در پست وینگر راست استفاده شده و به دنبال ایجاد موقعیت است.

* مهدی ترابی که در دیدار مقابل هنگ‌کنگ به دلیل بیماری حضور نداشت، جای مهدی قایدی غایب را گرفته و قلعه‌نویی چشم به درخشش این ستاره پرسپولیس برابر ازبک‌ها دارد.

* زوج زهردار تیم ملی ایران هم تغییری نداشته‌اند و خط حمله با حضور مهدی طارمی و سردار آزمون تشکیل شده است.

* بیرانوند، کنعانی‌زادگان، حردانی، محمدی، نورافکن و ترابی 6 بازیکنی هستند که برخلاف بازی گذشته به ترکیب تیم ملی رسیده‌اند و جای نیازمند، حزباوی، یوسفی، جلالی، قربانی و قایدی را گرفته‌اند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

دنیای سلبریتی ها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها