|

شکایت سفارت چین از هواداران رئال

سفارت چین در مادرید مراتب نارضایتی خود از رفتار گروهی از هواداران این تیم را به اطلاع باشگاه اسپانیایی رساند.

لینک کوتاه کپی شد

انتشار یک کلیپ ویدئویی در شبکه اجتماعی ویبو چین از حاشیه بازی تیم‌های فوتبال رئال مادرید و بوروسیا دورتموند در فینال لیگ قهرمانان اروپا، منجر به شکایت رسمی سفارت چین در مادرید از گروهی از هواداران باشگاه اسپانیایی شده است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از تسنیم؛ در این کلیپ که مربوط به پیش از بازی فینال است، یک گزارشگر چینی با گروهی از هواداران سرمست رئال مادرید مصاحبه می‌کند و آنها در پاسخ اقدام به سرودن شعری به زبان اسپانیایی می‌کنند که محتوای آن نژادپرستانه و توهین به چینی‌ها قلمداد شده است. گزارشگر مذکور با انتشار کلیپی دیگر، ضمن توضیح درباره اینکه در آن زمان معنای شعر هواداران رئال مادرید را متوجه نشده، از عزم راسخ خود برای شکایت از این هواداران خبر داد و از باشگاه رئال مادرید هم خواست که با این هواداران برخورد کند.

اکنون طبق گزارش نشریه موندودپورتیووی اسپانیا؛ سفارت چین در مادرید نیز مراتب خشم و انزجار خود را از رفتار نژادپرستانه صورت گرفته با شهروند این کشور را به اطلاع باشگاه مادریدی رسانده است. باشگاه رئال مادرید نیز ضمن ابراز تأسف بابت رفتار ناشایست این گروه از هوادارانش، نژادپرستی و هرگونه همنوع‌ستیزی را محکوم کرده است؛ قهرمان اروپا رفتار این گروه از هواداران را متفاوت با ارزش‌ها و اصول باشگاه دانسته و تأکید کرده که نمی‌توان این معضل را به اکثریت هواداران باشگاه نسبت داد.

در این میان برخی از هواداران چینی باشگاه رئال مادرید نیز با تأکید بر اینکه آنها قبل از طرفداری از رئال مادرید، چینی هستند، تهدید به تحریم این تیم در صورت عدم برخورد با هواداران نژادپرستش کرده‌اند. البته گروه دیگری هم این موضوع را بی‌ارتباط با باشگاه و آن را حاصل یک ذهنیت اشتباه فردی دانسته‌اند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

دنیای سلبریتی ها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها