|

حمایت ستاره خارجی از کاپیتان های باشگاه استقلال

ماشاریپوف معتقد است که تیم ملی ایران جوان سازی ترکیب خود را آغاز کرده و با این وجود، جای روزبه چشمی و حسینی در اردوی ایران خالی است.

لینک کوتاه کپی شد

بدون شک اوستون اورونوف و جلال الدین ماشاریپوف جزو بهترین بازیکنان خارجی هستند که وارد لیگ ایران شده‌اند. بازیکنان ملی پوش ازبکی که در نتایج استقلال و پرسپولیس در این فصل تأثیر زیادی داشتند و نقش اورونوف روی قهرمانی پرسپولیس را نباید نادیده گرفت.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ تمرینات تیم ملی ازبکستان برای برگزاری دو دیدار از مرحله مقدماتی جام جهانی آغاز شده است. آنها باید پنج شنبه به مصاف ترکمستان بروند و سپس راهی ایران شوند تا در ورزشگاه آزادی، با تیم ملی روبرو شوند.

در حاشیه تمرین امروز تیم ملی ازبکستان، جلال الدین ماشاریپوف به گفتگو با رسانه‌ها پرداخت که بخش اعظم صحبت‌های او درخصوص حضور در فوتبال ایران و شناخت او از بازیکنان ایرانی بوده که مشروح آن را در زیر می‌خوانیم:

2030421

* نظرت در مورد بازی‌های آتی تیم ملی ازبکستان چیست؟

امروز به تمرینات تیم ملی پیوستم. به دلیل مشکلات جزئی نتوانستم به تمرین دیروز برسم، مربیان از این موضوع مطلع بودند. با وجود اینکه به دور بعد راه یافته‌ایم، اما نسبت به بازی با ترکمنستان بی تفاوت نیستیم. این مسابقات به حفظ سطح ما کمک می‌کند. هواداران مدت‌هاست که بازی تیم ملی را از نزدیک ندیده‌اند. باید با کسب 3 امتیاز آنها را خوشحال کنیم.

* شما از بازی در مسابقات لیگ ایران برگشتید، در این مدت با اعضای تیم ملی این کشور بازی کردید. آنها در مورد بازی‌های آینده چه احساسی دارند؟

ایرانی‌ها نسبت به بازیکنان ازبکستانی برخورد گرمی دارند. حرف قبلی من مبنی بر اینکه هر تیمی در جام ملت‌های آسیا از ما می‌ترسد، همچنان پابرجاست و ایرانی‌ها هم تایید کردند. می‌توانیم بدون ترس مقابل هر تیم آسیایی بازی کنیم. تلاش می‌کنیم در ورزشگاه آزادی سه امتیاز را بگیریم.

* تفاوت مسابقات قهرمانی ایران و ازبکستان چیست؟

بعد از بازی در ایران متوجه شدم که نحوه بازی تهاجمی تیم ملی این کشور، درست مانند مسابقات لیگ است. لیگ ایران مانند تیم ملی این کشور مبتنی بر مبارزات جدی است. صدرنشین لیگ نمی‌تواند با اطمینان از پیروزی در دیدار مقابل تیم ضعیف.تر وارد زمین شود. در این صورت ممکن است بخاطر بی احترامی به حریف، مجازات شوید. ما هم با تساوی با تیمی از رده‌های پایین قهرمانی را از دست دادیم. تیم اندیجان در ازبکستان نیز اینگونه است و همه هواداران ازبکی را بیدار کرد.

* بازیکنانی مثل رضایان، چشمی و عزت اللهی در لیست تیم ملی ایران قرار نگرفتند. این موضوع در عملکرد آنها چقدر تاثیر دارد؟

سن رامین رضاییان بالا رفته و 35 ساله است. ایران به تجدید قوا و جوان سازی تیمش شروع کرده و به جای رامین، یک بازیکن جوان به نام صالح حردانی، مدافع راست استقلال دعوت شده است. آنها برای جایگزینی رامین، شروع کردند به آموزش دادن او. بسیاری از بازیکنان آنها در اروپا بازی می‌کنند، در حالی که عزتی اللهی بازیکن شباب الاهلی است. ایرانی‌ها شروع کرده و به مراحل بعدی فکر کردند. اما فکر می‌کنم تیم ملی ایران همچنان به بازیکنانی مثل چشمی و سیدحسین، دروازه.بان استقلال، نیاز دارد. دلیل آن این است که آنها اکنون در 30 سالگی هستند. بازیکن 30 ساله، مسن محسوب نمی‌شود. تیم ملی و باشگاه به چنین بازیکنانی نیاز دارد. بعد از 34 سالگی می‌توانید به آن فکر کنید. تیم ملی و باشگاه به بازیکنان 30 تا 33 سال نیاز دارد. آنها الگوهایی برای بازیکنان جوان هستند.

* دو بازیکن ازبکستانی در مسابقات قهرمانی ایران به خوبی مبارزه کردند. تیم اوستون اورونوف به قهرمانی در ایران رسید. با او حرف میزنی؟

اوستون در طبقه بالای خانه من زندگی می‌کند. احترام به بازیکنان ازبکستان را در آنجا افزایش دادیم. ما این را مطمئن هستیم. دلیلش این است که مردم آنجا نظر گرمی نسبت به ما دارند. هواداران «پرسپولیس» درباره اوستون صحبت می‌کنند و هواداران «استقلال» درباره من. می‌دانم که این اتفاق برای فوتبال ازبکستان نکته مثبتی است. تیم‌های ایرانی حتی خواستار جذب بازیکن ازبکستانی شده‌اند و در این مورد نظر من را هم خواستند. اجازه بدهید هویت بازیکنانی که درباره‌شان از من پرسیده شد، یک راز باقی بماند.

2030419

* اگر برای حضور در المپیک تو را دعوت کنند، می‌روی؟

ما هرگز برای خدمت به وطن عقب نخواهیم نشست. اگر چنین فرصتی به من داده شود، حتما می‌روم؛ چه المپیک و چه مسابقات جهانی.

* تعطیلاتت کی تمام می‌شود و کی به ایران برمیگردی؟

تعطیلات پس از روزهای فیفا به پایان می‌رسد. هنوز خبری از زمان بازگشت ما نیست و نمیدانم کی به ایران برمیگردم.

* دو نفری که در المپیک پاریس حضور خواهند داشت تقریباً مشخص هستند. دوست دارید چه کسی نفر سوم باشد؟

اینکه دو نفر مصاحبه کردند به معنای رفتن آنها به المپیک نیست. ما فقط می‌دانستیم که چه می‌خواهیم. ما به برافراشتن پرچم کشورمان کمک می‌کنیم. هر که می‌رود، باید برای کسب رتبه خوب تلاش کند. فوتبال ازبکستان رو به رشد است. این روند نباید متوقف شود.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

دنیای سلبریتی ها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها