|

آدرس غلط به استقلال و پرسپولیس!

سرخابی‌ها به‌جای تمرکز روی مسائل فنی و ساختن فصل آینده، درگیر دعوای سود و زیان از اشتباهات داوری هستند.

لینک کوتاه کپی شد

اگرچه لیگ بیست‌وسوم درون زمین با قهرمانی پرسپولیس به پایان رسید، ‌مجادلات بیرون از میدان همچنان ادامه دارد و در این میان یکی از کشدارترین و تکراری‌ترین درگیری‌ها هم جنگ بر سر این است که چه‌کسی بیشتر از اشتباهات داوری ضرر کرده! این قصه کلیشه‌ای هر فصل است که شاید بتوان گفت امسال پررنگ‌تر از هر زمان دیگری تکرار شده.

به گزارش «شایانیوز»  و به نقل از همشهری آنلاین؛ این بار مدعی اصلی ماجرا استقلالی‌ها هستند که عقیده دارند حریف سنتی با کمک داوران قهرمان شده؛ مخصوصا که پیروزی این تیم در بازی آخر برابر مس رفسنجان با تنها گل آفساید گئورگی گولسیانی به‌دست آمد. از همین رو طی چند روز گذشته در فضای مجازی و حتی رسانه‌های رسمی هجمه زیادی روی سرخپوشان شکل گرفت و کار به مناظره مدیران عامل پرسپولیس و استقلال روی آنتن برنامه فوتبال برتر کشید. در نهایت اما همین برنامه جدول سود و زیان سرخابی‌ها از اشتباهات داوری را براساس اظهارنظر کارشناسان خود استخراج کرد؛ جدولی که نشان می‌داد پرسپولیس در طول فصل ۱۱بازی از اشتباهات مؤثر داوری سود برده و ۹مرتبه هم ضرر کرده، درحالی‌که استقلال ۱۲بار سود برده و ۷مرتبه ضرر کرده است؛ آماری که حق را به آبی‌ها نمی‌دهد.

جدول‌های مجازی

خارج از این فضا اما جدول دیگری هم در فضای مجازی دست به‌دست شد در مورد سود و زیان تیم‌ها به اعتبار کارشناسی برنامه فوتبال‌۳۶۰ که عادل فردوسی‌پور آن را تهیه می‌کند. در این جدول به‌طور چشمگیری پرسپولیس بیش از استقلال از اشتباهات داوری سود برده بود، اما در نهایت تیم تهیه برنامه انتساب چنین جدولی به‌خودشان را تکذیب کردند و روشن شد نمودار مورد نظر جعلی بوده است. فارغ از تمام این کشمکش‌ها و اینکه کی بیشتر از کی سود کرده، نکته مهم اینجاست که امروز فصل به پایان رسیده و باشگاه‌ها باید دنبال رفع اشکالات‌شان باشند، نه اینکه اتفاقات فصل قبل را نبش قبر کنند. چنین کار بی‌حاصلی که در عمل نتیجه نهایی را هم تغییر نخواهد داد، فقط زمان و انرژی را از تیم‌ها می‌گیرد و تازه به آنها آدرس غلط می‌دهد که‌ «ما خوب و بی‌ایراد هستیم و همه مشکلات از بیرون است». به همین سادگی فرصت از دست می‌رود، عزمی برای اصلاح شکل نمی‌گیرد، ناکامی تکرار می‌شود و باز شاهد همین بهانه‌گیری‌ها خواهیم بود؛ دور تسلسل.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

دنیای سلبریتی ها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها