|

پرسپولیسی های تراکتور علیه استقلال

استقلال برای حفظ صدرنشینی خود با حریفی با انگیزه در تبریز مواجه است و نکونام کار دشواری برای تکرار پیروزی برابر این حریف دارد.

لینک کوتاه کپی شد

شش هفته به پایان لیگ بیست و سوم باقی مانده است و شاید بتوان گفت بخش عمده‌ای از معادلات این فصل برای رتبه‌های اول تا چهار در جدال‌های این هفته مشخص شود. جایی که قرار است استقلال به‌عنوان صدرنشین راهی تبریز شود و مقابل تراکتور قرار گیرد و پرسپولیس نیز مقابل سپاهان در استادیوم آزادی حاضر خواهد شد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ پرسپولیسی‌ها که مدت‌هاست در رتبه دوم جدول در کورس با استقلال قرار دارند، امید زیادی به دیدار این حریف با تراکتور دارند. جایی که تراکتور بعد از تغییرات صورت داده و حضور حمید مطهری همچنان چشم به سهمیه آسیایی دوخته و نمی‌خواهد هوادارانش را بیش از این ناامید کند.

شاید عمده امیدواری این تیم به نفرات پرتعداد با سابقه پرسپولیس البته در کنار دیگر ستاره‌های آن باشد. حضور پرسپولیسی‌های سابق در جمع تراکتور و در تقابل با استقلال به خودی خود کری را در بین نفرات این تیم شدت داده تا آنها به دنبال نمایشی برتر برابر آبی‌ها باشند.

حمید مطهری: فراموشی یک شکست تلخ

سرمربی جدید تراکتور سال جالب توجهی را پشت سر گذاشته است. او بعد از تجربه روزهای پرافتخار در پرسپولیس، در چالش امسال خود سرمربیگری نساجی را عهده‌دار شد. با این حال علی‌رغم نتایج پرنوسانی که نصیب او شد، شاید اکنون بزرگترین موقعیت پیش روی قرار داشته باشد تا به دنبال جبران شکست سنگین روی نیمکت نساجی مقابل جواد نکونام و استقلال باشد. او در اولین گام موفق شد در جام حذفی با تراکتور یک مرحله صعود را تجربه کند و اکنون مطمئنا تمام انگیزه و ذهن خود را برای جبران شکست در نیم فصل اول مقابل استقلال و جواد نکونام معطوف کرده است.

شجاع خلیل‌زاده

کاپیتان تراکتور بعد از دیدار پرحاشیه رفت در استادیوم آزادی از انگیزه بالایی برای جبران شکست برخوردار است. او به خوبی از این موضوع آگاه است که موفقیت تیمش در این بازی می‌تواند بار دیگر اعتماد هواداران تراکتور را به‌همراه داشته باشد و شانس حضورشان در فصل آتی لیگ قهرمانان را نیز افزایش دهد. حضور شجاع خلیل‌زاده در هر تیمی مقابل استقلال به خودی خود زمینه‌ساز کری و رقابت را شکل می‌دهد و باید دید رهبر خط دفاعی تراکتوری‌ها برای این بازی چه نقشه‌ای در ذهن خواهد داشت.

2006915

مهدی شیری

مهدی شیری با سابقه کوتاه مدت حضور در استقلال اما برای پرسپولیسی‌ها یک مهره خاص شناخته می‌شود. بازیکنی که در پیکان ستاره بود و هواداران پرسپولیس چشم انتظار حضورش در جمع تیم خود بودند اما اتفاقات بازی فینال آسیا جوی احساسی را علیه این مدافع شکل داد. شیری بعد از جدایی از پرسپولیس بار دیگر روزهای درخشانی را تجربه کرد و اکنون در تراکتور نیز به دنبال نمایشی خواهد بود که بار دیگر او را در پنجره تابستانی در بورس قرار دهد. خصوصا در روزهایی که شایعات زیادی درباره سمت راست شنیده می‌شود. 

سیامک نعمتی: یک بازی خاص

برای هافبک اسبق پرسپولیس که در این تیم نقش آچار فرانسه را هم داشت این یک بازی خاص محسوب می‌شود. نعمتی تمام فصل در تراکتور به دنبال این بود تا توانایی خود را به رخ بکشد و نشان دهد همچنان توانایی ادامه حضور در پرسپولیس را داشته است. هواداران پرسپولیس نیز علی‌رغم جدایی‌اش همچنان نگاه ویژه‌ای به وی دارند. باید دید نعمتی قادر خواهد بود با نمایشی درخشان در این جدال ضمن جلب اعتماد دوباره تراکتوری‌ها و افزایش شانس این تیم برای کسب سهمیه، خوشحالی هواداران پرسپولیس را نیز شکل دهد یا خیر.

مهدی عبدی: به دنبال تکرار گلزنی

برای مهاجم سابق پرسپولیس بازی با استقلال یک نقطه عطف فوتبالی محسوب می‌شد. او اولین بازی خود در ترکیب این تیم را با گلزنی در دربی استارت زده بود و به واسطه آن شناخته شد. در ادامه نیز بار دیگر فرصت گلزنی در دربی نصیب او شد تا به‌نوعی گربه سیاه استقلال محسوب شود. عبدی که در اواسط همین فصل به‌صورت قرضی راهی تراکتور شد، اکنون برای گلزنی دوباره مقابل استقلال و شادی گل‌هایش نقشه کشیده است و باید دید خط دفاعی آبی‌ها این فرصت را به وی خواهند داد یا خیر.

1982647

محمد نادری: سرخ هستی یا آبی یا تراکتوری؟ 

دیگر بازیکن با سابقه‌ی حضور در پرسپولیس در ترکیب تراکتور و در تقابل با استقلال محمد نادری است. مدافع چپ اسبق پرسپولیس که سابقه پوشیدن پیراهن استقلال را نیز در کارنامه دارد. برای لژیونر سابق فوتبال ایران که تجربه حضور در سوپرلیگ ترکیه را نیز دارد، این بازی اما خاص‌تر خواهد بود و او چشم به درخششی ویژه در این بازی مقابل تیم اسبق خود خواهد داشت.

آیا نفرات پرسپولیسی ترکیب تراکتور قادر خواهند بود یک روز درخشان و ویژه را در تبریز و برابر استقلال به نمایش بگذارند و معادلات جدول را تغییر دهند؟

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی