|

سهمیه ایران در لیگ نخبگان آسیا مشخص شد

مدیر صدور مجوز باشگاهی در مورد سهمیه ایران در لیگ نخبگان آسیا گفت: سهیمه باشگاه های ایرانی برای لیگ نخبگان آسیا در سال جاری قطعا ۲+۱ است.

لینک کوتاه کپی شد

براساس  نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا که برای تمامی فدراسیون های عضو ارسال شده است، ملاک سهمیه بندی باشگاهی هر کشور برای مسابقات آسیایی در سال ۲۰۲۴، رنکینگ فدراسیون ها در سال ۲۰۲۲ است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از آفتاب نو؛ وی ادامه داد: بر  اساس رنکینگ اعلام شده توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا در پایان سال ۲۰۲۲ که در سایت این کنفدراسیون نیز قابل مشاهده است ایران در جایگاه سوم  منطقه غرب قرار دارد. و بر همین اساس  سهمیه باشگاه های ایران در لیگ نخبگان دو سهمیه مستقیم و یک سهمیه پلی آف است. ایران یک نماینده نیز در سطح دوم باشگاه های آسیا خواهد داشت. نحوه صعود نمایندگان ایران به این مسابقات قبلاً توسط هیات رییسه فدراسیون فوتبال تعیین شده است.

مدیر  مجوز باشگاهی ادامه داد: در نامه AFC  که روز  ۱۵ می ۲۰۲۳ برای فدراسیون ها ارسال شده، ملاک انتخاب  باشگاه ها را در لیگ نخبگان در سال ۲۰۲۲اعلام کرده است. با مراجعه در سایت AFC  رنکنیگ  کشورهای  عربستان با ۹۳ امتیاز، ژاپن ۹۱  امتیاز، کره جنوبی با  ۸۸ امتیاز، قطر با ۷۵ امتیاز، ایران ۷۲ امتیاز و امارات ۶۴ امتیاز به ترتیب اول تا ششم هستند که بر این اساس سهمیه های هر کشور تعیین شده است.

زارعی در پایان گفت: متاسفانه با توجه به نتایجی که باشگاه های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا

که در ۲۰۲۳ به دست آورده اند از یک سو و موفقیت های باشگاه های امارات، به احتمال بسیار زیاد سهمیه های ما برای لیگ نخبگان فصل بعد که از  شهریور ۱۴۰۴ آغاز خواهد شد کاهش خواهد یافت احتمالا یک سهمیه مستقیم و یک سهمیه پلی آف خواهیم داشت.

شایان ذکر است بر اساس اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا مسابقات لیگ نخبگان آسیا در سال جاری از ۹ مرداد با مسابقات پلی آف آغاز خواهد شد. مسابقات مرحله گروهی از ۲۶ شهریورماه آغاز خواهد شد و هر باشگاه هشت مسابقه در مرحله گروهی با فرمت جدید برگزار خواهد کرد. مسابقات مرحله گروهی اول اسفندماه به پایان خواهد رسید. مرحله نهایی مسابقات به صورت مجتمع از ۵ لغایت ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۴ به صورت مجتمع برگزار خواهد شد‌.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی