|

اوسمار از یحیی سبقت گرفت!

سرخ‌پوشان در مقایسه با مدت مشابه نیم‌فصل اول توانسته‌اند امتیازات بیشتری به‌دست آورند.

لینک کوتاه کپی شد

هفته بیست‌وسوم لیگ برتر فوتبال ایران با برگزاری دوئل پرسپولیس برابر ملوان بندرانزلی به میزبانی ورزشگاه آزادی تهران به پایان رسید و سرخ‌پوشان پایتخت در شبی که اوسمار ویرا به دلیل محرومیت از روی سکو‌ها تیمش را هدایت می‌کرد، موفق شدند بردی یک بر صفر را در یک بازی جنجالی برابر حریف شمالی جشن بگیرند. این برد در شرایطی به‌دست آمد که سرخ‌پوشان پایتخت موفق شدند به رقابت مویرگی‌شان با استقلال در کورس قهرمانی ادامه بدهند و حالا آن‌ها امیدوار به لغزش استقلال هستند تا بتوانند به صدر جدول لیگ بیست‌وسوم برسند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از صدآنلاین؛ پرسپولیسی‌ها در نیم‌فصل دوم کار خود را با هدایت اوسمار ویرا دنبال می‌کنند و این سرمربی جوان و برزیلی که پیشتر در نقش دستیار یحیی گل‌محمدی فعالیت می‌کرد، به دنبال آن است تا بتواند از زیر سایه یحیی خود را خارج کند و در قامت سرمربی موفق برای تیم پرسپولیس بدرخشد. در زمینه تهاجمی‌تر شدن سرخ‌پوشان پایتخت نسبت به نیم‌فصل نخست، اوسمار ویرا توانسته بود موفق عمل کند و حالا برد برابر ملوان باعث شد تا در زمینه نتیجه‌گیری هم شرایط به سود سرمربی برزیلی تغییر کند؛ هر چند که هنوز از حیث افتخارآفرینی و جام‌آوری شرایط کاملاً به سود یحیی گل‌محمدی است!

برنامه شلخته تیمِ یحیی و ۱۸ امتیاز

سرخ‌پوشان پایتخت به‌واسطه تعطیلات فیفادی و حضور در لیگ قهرمانان آسیا، در نیم‌فصل نخست بازی‌های خود را به ترتیب انجام ندادند؛ به‌طوری‌که آن‌ها در حالی ۸ بازی ابتدایی‌شان در لیگ بیست‌وسوم را برگزار کردند که در هفته پنجم و در داربی پایتخت برابر استقلال به میدان نرفته‌اند و به جای آن، در هفته نهم مسابقه خود را به انجام رساندند. در ۸ مسابقه ابتدایی سرخ‌پوشان در نیم‌فصل نخست با هدایت یحیی گل‌محمدی، پرسپولیسی‌ها ۵ بار برنده شدند و ۳ تساوی هم در کارنامه سرخ‌پوشان پایتخت دیده می‌شود. جالب آنکه پرسپولیسی‌ها ابتدا دیدار خود در هفته هفتم را برابر گل‌گهر برگزار کردند و سپس در هفته ششم به مصاف پیکان رفتند و بعد از آن در هفته نهم مقابل ملوان بندرانزلی صف‌آرایی داشتند!

۳ امتیاز طلایی برای فرار تیمِ اوسمار

شاگردان اوسمار ویرا با وجود آنکه نیم‌فصل دوم را با شکست برابر آلومینیوم اراک آغاز کردند، اما توانستند در ادامه، روندی درخشان را در پیش گیرند؛ به‌طوری‌که ۶ برد و یک تساوی در ۷ بازی اخیر پرسپولیس در لیگ برتر در کارنامه سرخ‌پوشان پایتخت دیده می‌شود تا آن‌ها با کسب ۱۹ امتیاز از ۸ مسابقه، به کار خود در نیم‌فصل دوم ادامه بدهند و در مقایسه با نیم‌فصل نخست، پرسپولیسی‌ها توانسته‌اند در ۸ بازی ابتدایی عملکرد بهتری را از خود به جای بگذارند.

به دنبال خلق رکوردی جدید در آبادان

پرسپولیسی‌ها که عنوان صدرنشین نیم‌فصل دوم لیگ برتر را یدک می‌کشند، این فرصت را دارند تا در دیدار پیش‌رو، رکورد خود در مقایسه با نیم‌فصل نخست را بهبود بخشند؛ چرا که سرخ‌پوشان پایتخت در نهمین بازی‌شان در نیم‌فصل اول فصل جاری با هدایت یحیی گل‌محمدی، در اصفهان مقابل سپاهان شکست خوردند و حالا سرخ‌ها به دنبال آن هستند تا با کسب پیروزی برابر صنعت‌نفت در آبادان، بتوانند شمار امتیازات خود را به عدد ۲۲ برسانند و ضمن حفظ صدرنشینی‌شان در نیم‌فصل دوم، بتوانند رکورد ویژه‌ای را به نام خود ثبت کنند و خاطرات نیم‌فصل نخست را به‌دست فراموشی بسپارند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی