|

ادعای جالب دستیار جواد نکونام درباره سرمربی استقلال

دستیار جواد نکونام می‌گوید که امید آنها از روز اول کسب عنوان قهرمانی بوده و دوست دارند در این شرایط به استقلال کمک شود.

لینک کوتاه کپی شد

استقلال توانست در دیدار خارج از خانه با یک گل آلومینیوم اراک را شکست دهد. حمیدرضا رجبی، دستیار نکونام، در پایان این دیدار گفت: در نیمه اول بازی کاملا تحت کنترل ما بود و توانستیم موقعیت‌های زیادی را خلق کنیم. هم در بحث مالکیت و هم ایجاد موقعیت، تیم برتر زمین بودیم. در نیمه دوم و با توجه به شرایطی که تیم حریف داشت، آنها ریسکی بازی کردند و ما عقب‌تر کار کردیم و به آنها اجازه دادیم تا توپ را بچرخانند. ولی در این گردش توپی که داشتند، خوشبختانه موقعیتی به تیم حریف ندادیم و توانستیم یک پیروزی را کسب کنیم به هوادارانمان تبریک می‌گویم.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از روزنو؛ او ادامه داد: باید بابت یک موضوعی گله کنم. طبق قانون فوتبال قبل از بازی و بین نیمه، باید دو دقیقه زمین را آب بدهند. امروز از ناظر بازی و تیم داوری خواهش کردیم که بین نیمه زمین را آب بدهند. فکر می‌کنم در تمام ۱۵ دقیقه بین دو نیمه، در حال صحبت بودم که این کار را انجام دهند ولی متاسفانه اینگونه نشد.

او در مورد اینکه چرا ناظر بازی در این موضوع دخالت نکرده بود، اظهار داشت: دلیلش را نمی‌دانم. ولی آب دادن چمن باعث می‌شد تا سرعت مسابقه بالا برود. اگر قانونی در این خصوص وجود دارد، باید اجرا شود. ما تیم استقلال هستیم و توقع داریم که در حقمان اجحاف نشود.

رجبی در خصوص قضاوت داور مسابقه نیز گفت: او صحنه‌های پنجاه پنجاه را از تیم ما گرفت. به تیم ما اجازه نمی‌داد که جلوی زمین کار کند و کوچک‌ترین برخوردها را خطا می‌گرفت. عملاً داور تیم ما را به عقب کشاند. نمی‌دانم آیا برای تیم‌های رقیب نیز اینگونه داوری می‌کنند یا نه. الان بازی پرسپولیس را دیدیم که یک پنالتی را برای حریف نگرفتند و گل آنها نیز به نظرم نادرست بود. امیدوار هستیم به استقلال که در این مملکت تیم بزرگی است، توجه بیشتری شود. ما حس می‌کنیم که حامی و طرفداری به آن صورت نداریم. خواهش ما این است که هواداران برای دیدار برابر شمس آذر به ورزشگاه بیایند و از تیم حمایت کنند. دل ما به آنها خوش است.

مربی استقلال در خصوص صحبت‌های بازیکنان این تیم و اعتراض آنها به مشکلات، پاسخ داد: تیمی که ۱۵ هفته صدر جدول بوده، واقعاً حقش این نیست. آرزوی ما این است که این مشکلات حل شود و ما بتوانیم به چیزی که لایقمان است، در درون زمین برسیم تا مسائل حاشیه‌ای ما را اذیت نکند. در این چند هفته اخیر ما خیلی اذیت شدیم. علی‌رغم بی‌مهری‌هایی که به ما می‌شد، سعی کردیم شرایط تیم را حفظ کنیم. خوشبختانه تیم صدر جدول است. خواهش می‌کنم که به ما کمک کنید. واقعا حق این تیم بیشتر از این‌هاست.

دستیار نکونام درباره انتقادات به سبک بازی استقلال و انجام بازی محتاطانه گفت: استقلال جزو تیم‌هایی است که بیشترین گل زده و کمترین گل خورده را دارد. یک تیم، نمی‌تواند که هم از نظر فنی حمله نکند و هم اینکه جزو تیم‌های برتر از نظر گل زنی باشد. اگر استقلال محتاط بازی می‌کند، چطور اینجای جدول است. این یک بحث فنی است که کارشناسان باید یک روز بیایند و درباره‌اش صحبت کنند. من فکر می‌کنم استقلال جزو تیم‌هایی است که بهترین فوتبال را انجام می‌دهد. شاید در دو، سه مسابقه آن شرایط ایده آل را نداشتیم ولی در بازی با مس رفسنجان دیدید که یک فوتبال شناور با موقعیت‌های خیلی زیاد انجام دادیم. همین بازی مقابل آلومینیوم در نیمه اول چند موقعیت خیلی خوب داشتیم. به نظر من در این بحثی که مطرح می‌شود، طرفداران ما باهوش هستند و می‌دانند که این موضوع از سمت هواداران استقلال مطرح نمی‌شود. تنها امید ما به همین هواداران است که به ورزشگاه بیایند و ما را ترغیب کنند تا فوتبال بهتری ارائه کنیم.

او در مورد اینکه فکر می‌کند استقلال قهرمان شود یا نه، گفت: امیدمان از روز اول همین بوده و دوست داریم در این شرایط ما را کمک کنند. کادر فنی و بازیکنان تنها هستند. توقعمان این است که همان چیزی که حقمان است را بگیریم و ان‌شاءالله در بازی‌های آینده هم نتیجه بگیریم و برویم برای قهرمانی.

رجبی در مورد این سوال که اختلافات مدیریت و کادر فنی کی تمام می‌شود، گفت: می‌دانید که آقا جواد سال‌ها در اروپا بازی کرده و در این سال‌هایی که ایران بوده هم کمال‌گراست. ایشان جز شرایط حرفه ای چیزی نمی خواهد. مگر ما چه درخواستی داشتیم؟ اینکه اول فصل گفتند سقف قرارداد و این استقلال از این نظر صدمه دید، دلیلش چیست؟ از سپاهان امتیاز کم شد ولی دوباره برگشت. در نیم فصل توقع ما این بود که در صدر هستیم، تقویت شویم. مهری رفت، یامگا آسیب دید و مهدی‌پور هم که تازگی مصدوم شد.

او در پاسخ به این ادعا که دست باشگاه بسته است، گفت: من قبول ندارم دست باشگاه بسته است. ببخشید مگر بدهی‌های سال گذشته را الان نمی‌دهند؟ خب چه شده؟ بازیکن که قرار نیست همان لحظه اول کل پولش را بگیرد. برای تیمی که در کورس قهرمانی است و چند بازیکن اصلی‌اش جدا شدند، توقع زیادی است که بازیکن بگیرند؟ بهترین‌های اروپا را نخواستیم که، در حد تیم خودمان بازیکن خواستیم. در مسائل مالی ما چه فرقی با پرسپولیس داریم؟

زمانی که یکی از خبرنگاران گفت نمی‌شود خطیر را با درویش که سه سال است در پرسپولیس حضور دارد مقایسه کرد، رجبی گفت: من بابت بدهی‌هایی که از گذشته مانده صحبتی ندارم. در بحث بازیکن مگر همین روز اول یا سه ماه اول کل قراردادش را باید پرداخت کنید؟ تیم در کورس قهرمانی است. اصلا این‌طور نیست که نتوانند پیش پرداخت بدهند. سپاهان و پرسپولیس به تعهداتشان به طور کامل عمل کردند. این بازیکنان را باید قدرشان را بدانیم با طلب‌هایی که دارند با جون و دل بازی می‌کنند. فکر می‌کنم شاهکار کرده‌اند. خیلی‌ها قراردادشان تمام می‌شود و برای اینکه پاهای آنها آسیب نبیند شاید کمکاری کنند ولی این بچه‌ها با جان و دل تلاش می‌کنند و باید قدر این‌ها را دانست.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی