|

سرمربی سابق استقلال به نکونام چه گفت؟

صمد مرفاوی پیشکسوت فوتبال ایران گفت: هر تیمی که در صدر جدول قرار می‌گیرد، یعنی تفکر و استراتژی درستی پشت آن وجود داشته است.

لینک کوتاه کپی شد

صمد مرفاوی درباره وضعیت تیم فوتبال استقلال در آستانه دیدار با مس رفسنجان در هفته بیست‌ودوم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: وقتی به جدول نگاه می‌کنیم این تیم در صدر جدول قرار دارد و تیمی که صدرنشین باشد حتما به لحاظ فنی شرایط خوبی داشته است. با توجه به اینکه استقلال تنها یک شکست آن هم برابر سپاهان اصفهان تجربه کرده، یعنی امتیازگیری خوبی داشته است. بنابراین، نمی‌توان گفت این تیم همین‌طوری در صدر جدول قرار گرفته است، حتما پشت این نتایج تفکری بوده است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از تسنیم، وی افزود: استراتژی که استقلال در نظر گرفته، خیلی خوب بوده است و تیم در بخش دفاع توانسته نظم خوبی را سپری کند و از موقعیت‌هایش نیز استفاده می‌کند. این موقعیت‌ها می‌تواند استفاده از ضربات ایستگاهی، خلاقیت یا هر راه دیگری باشد که نتیجه داده است و استقلال توانسته در صدر جدول قرار بگیرد. برای استقلال مهمترین موضوع، حفظ صدرنشینی است. درست است که برخی‌ها انتقاد می‌کنند اما این چیزها در فوتبال همیشه بوده است، مهم این است که تیم نتیجه بگیرد. وقتی وارد مسابقات می‌شوید دنبال گرفتن نتیجه هستید و پشت این نتیجه می‌تواند به لحاظ فنی نظم و استراتژی باشد. حفظ این روند خیلی مهم است و باید ادامه پیدا کند. استقلال نباید نگاهی به انتقادها و ایرادها داشته باشد. برخی‌ها می‌گویند تیم خوب بازی نمی‌کند یا حرف‌های دیگری می‌زنند اما نظرم این است که روند تیم نباید تغییر نکند تا در نهایت به قهرمانی برسد.

سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال در خصوص اینکه برخی‌ها تیم فعلی جواد نکونام را با دوره سرمربیگری فرهاد مجیدی تشبیه می‌کنند، گفت: تفکر خوبی بود و نمی‌توان به آن ایراد گرفت. وقتی تیمی قهرمان می‌شود حتما استراتژی‌اش جواب داده است. من بازی استقلال با هوادار دیدم که گل زودهنگام زده شد و بازی آن‌طور که باید پیش نرفت. اگر این گل زده نمی‌شد، شاید روند بازی تغییر می‌کرد و تیم دنبال گل زدن می‌رفت. وقتی استقلال گل زد دنبال حفظ نتیجه بود. حفظ نتیجه نیز در فوتبال هنر است.

مرفاوی با اشاره به دیدار آبی‌پوشان با مس رفسنجان یادآور شد: این بازی در لیگ برگزار می‌شود و متفاوت از جام حذفی است. استقلال می‌تواند با انسجام تیمی که دارد نتیجه لازم را بگیرد. هدف استقلال کسب ۳ امتیاز است. از روند آبی‌پوشان تا الان می‌توان فهمید که دنبال امتیاز گرفتن هستند. مس به نسبت دور رفت مسابقات لیگ متحول شده است و بازی روان‌تری انجام می‌دهد و توانستند در جام حذفی استقلال را شکست دهند. استقلال با توجه به واگذاری نتیجه در جام حذفی دنبال جبران است، البته بی‌محابا وارد زمین نمی‌شود و با همان تفکرات قبلی بازی می‌کند تا سه امتیاز را بگیرد. فکر می‌کنم بازی پایاپای باشد، چون مس نیز نفرات خوبی در بخش هجومی دارد و در بخش دفاع که دور رفت ضعف داشتند الان بهتر شده‌ است. به عنوان یک استقلالی امیدوارم این تیم برنده شود.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

دنیای سلبریتی ها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها