|

نظر کارشناسان مشهور داوری درخصوص صحنه های جنجالی بازی پرسپولیس - پیکان

پرسپولیس و پیکان در آخرین بازی خود در سال 1402 و در هفته بیست و یکم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند.

لینک کوتاه کپی شد

دیداری که با دو گل به سود سرخپوشان پایان یافت.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از نواندیش؛ این دیدار به قضاوت کوپال ناظمی با کمک‌های علیرضا مرادی و علیرضا ممبنی برگزار شد. در این گزارش نواندیش، کارشناسی داوری دیدار پرسپولیس - پیکان صورت گرفته و عملکرد کوپال ناظمی در صحنه های حساس این دیدار بررسی می شود.

صحنه های حساس دیدار:

دقیقه 37: اعلام پنالتی به سود پرسپولیس

محمدی: تصمیم داور در اعلام خطای پنالتی درست بود.

نوذر رودنیل: خطای پنالتی اتفاق افتاد.

محمدرضا ابوالفضلی: پنالتی گرفته شده برای پرسپولیس درست بود. 

هادی دزفولی: تصمیم داور صحیح بود.

کارشناسی داوری دیدار پرسپولیس - پیکان : پنالتی گرفته شده درست بود و یک پنالتی سوخت!؟ + عکس

دقیقه 45+3: اعتقاد بازیکنان پیکان به خطای هند پنالتی مهدی ترابی

محمدی: توپ با دست ترابی برخورد نداشت.

نوذر رودنیل: پنالتی نبود.

هادی دزفولی: پنالتی نبود.

نظرات نوذر رودنیل

کارشناس داوری معتقد است داور تصمیمات درستی در بازی پرسپولیس و پیکان گرفته است.

نوذر رودنیل در گفت‌وگو با آنا، درباره قضاوت کوپال ناظمی در نیمه اول دیدار پرسپولیس و پیکان اظهار کرد: برخورد توپ به دست بازیکن پرسپولیس در انتهای نیمه اول برای پیکان پنالتی نبود، چون طبق قانون جدید اگر توپ به بدن بخورد و بعد به دست بخورد پنالتی نیست.

وی ادامه داد: دو تا مشکل برای کمک داوران بازی وجود داشت، ضمن اینکه تمامی آفساید‌هایی که گرفتند درست بود. دقیقه ۵ علیه پرسپولیس آفساید گرفته شد که کاملاً اشتباه بود و نباید آفساید اعلام می‌شد. دقیقه ۱۴ هم آفساید علیه پیکان اعلام شد که آن هم به اشتباه آفساید اعلام شد. 

کارشناس داوری خاطرنشان کرد: کوپال ناظمی به درستی برای پرسپولیس اعلام آفساید کرد و کاملاً هم درست تصمیم گرفت، خطا نیاز به کارت زرد نداشت. بازیکن پیکان غیرعمد روی هافبک پرسپولیس خطا کرد. ۳ دقیقه وقت اضافه با توجه به مصدومیت‌ها کم بود و باید در نیمه اول ۵ دقیقه وقت اضافه اعلام می‌شد. 

وی با اشاره به اینکه دقیقه ۴۸ در محوطه جریمه پیکان سرنگونی آل کثیر ارتباطی به بازیکن پیکان نداشت، تصریح کرد: گل دوم پرسپولیس درگیری اورونوف و بازیکن پیکان فوتبالی بود و قدرت بدنی بیشتر بازیکن پرسپولیس باعث شد تا بر توپ سوار شود و گل در شرایط سالم به ثمر رسید.

رودنیل یادآور شد: دقیقه ۶۱ باز هم در محوطه جریمه پیکان، خطایی روی آل کثیر واقع نشد. تمامی اخطار‌هایی که داور داد به درستی داده شد. 

نظرات هادی دزفولی

 کارشناس داوری کشورمان تصمیمات کوپال ناظمی در دیدار پرسپولیس و پیکان را تأیید کرد.

هادی دزفولی‌ در گفت‌و‌گو با تسنیم درباره قضاوت کوپال ناظمی در دیدار پرسپولیس - پیکان اظهار داشت: ناظمی ژن داوری دارد و باید از او حمایت کرد. در نیمه اول اخطاری که به کنعانی‌زادگان به دلیل خطای روی پاکدل داد درست بود.

وی ادامه داد: پنالتی اعلام شده به سود پرسپولیس هم کاملاً درست بود و بازیکن مدافع پای بازیکن پرسپولیس را زد.

کارشناس داوری درباره برخورد توپ به دست ترابی که پیکانی‌ها اعتقاد به پنالتی داشتند، گفت: این صحنه را به هیچ وجه نمی‌شود پنالتی گرفت. توپ اول به بدن بازیکن برخورد کرد و بعد به دستش.

دزفولی یادآور شد: ناظمی در چند صحنه میانه زمین اشتباه داشت که تأثیری در نتیجه نداشت. ضمن اینکه در چند صحنه هم می‌توانست آوانتاژ بدهد ولی سوت زد اما در مجموع قضاوت خوبی انجام داد.

نظر کارشناسان ورزش سه

 برخورد محمدحسین فلاح و مسعود ریگی (پنالتی- دقیقه ۳۷)

-- محمدرضا ابوالفضلی: مدافع پیکان بدون‌ اینکه بتواند برای تصاحب توپ موفق عمل کند و یا آن را دفع کند، با بی‌احتیاطی و با زانوی چپِ خود، به زانوی چپِ مهاجم ضربه وارد کرده و وی را سرنگون می‌کند. نکته حائز اهمیت این صحنه این است که پای مدافع قبل از برخورد اصلا روی زمین قرار نگرفته بود، لذا با توجه به جای‌گیری و‌ زاویه بسیار عالی داور، پنالتی به درستی اعلام شد.

-- محمدحسین ترابیان: بازیکن مدافع با پای چپ مانع حرکت مهاجم می‌شود و ران مهاجم را می‌زند و باعث سرنگونی او می‌شود. با توجه با زاویه و فاصله داور به صحنه، اعلام پنالتی تصمیم صحیح داور بود.

-- مهدی عالیقدر: مدافع به وضوح با ستون کردن پا مانع از حرکت مهاجم می‌شود و تصمیم داور مبنی بر اعلام پنالتی صحیح است.

-- ابراهیم میرزابیگی: مدافع پیکان با پای چپ مرتکب خطا می‌شود و پنالتی هم به درستی اعلام می‌شود.

 برخورد توپ به مهدی ترابی (مشکوک به هند- دقیقه ۴۵+۳)

-- محمدرضا ابوالفضلی: این صحنه اصلا پنالتی نیست، چراکه مدافع قصد بازی با توپ از طریق پا را داشت و بعد از کمانه کردن توسط پا، توپ به دستش برخورد کرد. البته این نکته هم قابل توجه است که توپ از هم‌دسته خودِ بازیکن به وی رسید. با این تفاسیر ادامه بازی به درستی توسط داور اعلام شد.

-- محمدحسین ترابیان: توپ ارسالی توسط مهاجم پس از برخورد به بدن بازیکن مدافع به دستش برخورد می‌کند. در این صحنه مدافع هم قصد دور کردن دست خود از برخورد توپ دارد. ادامه بازی، تصمیم درست داور بود.

-- مهدی عالیقدر: توپ پس از دفع توسط مدافع به دست خودش برخورد می‌کند که این صحنه به هیچ وجه نمی‌تواند هند باشد.

-- ابراهیم میرزابیگی: توپ اول به پای بازیکن پرسپولیس می‌خورد و سپس کمانه می‌کند و با دستش برخورد می‌کند. این برخورد نمی‌تواند خطای هند باشد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها