|

پاکو خمس با خبرنگاران درگیر شد!

پاکو خمس یک نشست خبری جنجالی دیگر را پشت سر گذاشت.

لینک کوتاه کپی شد

تراکتور فردا در شرایطی میزبان هوادار خواهد بود که هفته گذشته در آستانه پیروزی برابر مس رفسنجان قرار داشت اما تیم محرم نویدکیا در لحظات پایانی گل تساوی را وارد دروازه تراکتور کرد. پاکو خمس امروز در نشست خبری پیش از بازی با هوادار حاضر شد و یک نشست خبری‌ جنجالی دیگر را سپری کرد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ خمس که از انتقادات خبرنگاران ناراضی بود، در بخشی از صحبت‌هایش به آنها اعلام جنگ کرد و گفت باید ببینند چه کسی زودتر در این جنگ شکست می‌خورد.

مشروح سوالات خبرنگاران و صحبت‌های خمس را در ادامه می‌خوانید:

با توجه به اینکه هفته قبل در دقایق پایانی پیروزی را با مساوی عوض کردیم، برای بازی فردا چه برنامه‌ای دارید؟

فردا بازی خیلی مهمی برای ماست.

دو هفته پیش درباره بازگشت نتیجه در لیگ ایران صحبت کردیم و شما گفتید معمولا ایم اتفاق در لیگ ایران نمیفتد اما هفته گذشته کاملا برعکس بود و در ۵-۶ بازی تیمی که عقب افتاد، توانست نتیجه را برگرداند. آیا این هفته و به خصوص بازی تراکتور این درس را داشته که تراکتور هم بتواند در بازگشت نتایج سهمی داشته باشد؟

البته بازی مس که بازی را مساوی کردند، به معنی برگرداندن نتیجه و کامبک نیست. این به معنی مساوی کردن بازی است.

تراکتور همان را نداشته و شما می‌گفتید تیمی که گل می‌خورد سخت نتیجه را برمی‌گرداند اما هفته قبل دیدیم که برای ۵-۶ تیم سخت نیست.

من احترام زیادی برای شما قائلم اما اگر قرار باشد سطح پرسش‌ها به این صورت باشد، مجبور هستم جلسه را ترک کنم.

سوال من درباره خریدهای جدید تیم است که بارها گفته‌اند راضی هستند اما کمتر استفاده می‌کنند. معمولا نیم فصل بازیکن می‌خرند که استفاده کنند، نه اینکه یک بازیکن در سه بازی در لیست ۱۸ نفره هم قرار نداشته باشد. این بازیکن برای نیمکت هم خریده نشده است. اگر راضی هستند چرا انقدر کم بازی می‌کنند؟

(با کلافگی دو دست خود را روی میز می‌کوبد) جدی می‌فرمایید؟ منظور شما از کسی که به لیست دعوت نشده چه کسی است؟

سجاد آشوری در سه بازی دو بار در لیست نبوده و یک بار روی نیمکت بوده است.

ولی رحمان رضایی، میلوش، ارسلان مطهری و اکثر خریدهایی که کردیم در لیست بودند.

درباره سجاد آشوری صحبت کنند. اگر استفاده نمی‌کنند، چرا خریده‌اند؟

مجبور نیستم در مورد هر مساله‌ای با کسی صحبت کنم. اینها مسائل خاص باشگاه هستند و من مجبور نیستم با کسی درباره آن صحبت کنم.

ما هم مجبور نیستیم طوری که ایشان دوست دارند سوال بپرسیم. می‌پرسیم و ایشان جواب ندهند.

دقیقا شما هر طور که دوست دارید می‌پرسید و من هم هر طور که دوست دارم جواب می‌دهم ولی ادعا نکنید که عاشق تیم هستید. شما حق دارید هر نظری دارید بدهید و من هم حق دارم نظرم را بدهم. من مربی‌ای نیستم که تحت تاثیر خبرنگاران قرار بگیرم. شما آزاد هستید هر سوالی را مطرح کنید. مجبور نیستم در مورد هیچ مساله‌ای صحبت کنم. من هر طور که دوست دارم جواب می‌دهم ولی ادعا نکنید که عاشق تیم هستید، چون این دروغ است.

چه ربطی دارد؟

من می‌توانم نظرم را بدهم.

حرف اشتباهی می‌زنند.‌ اولا ما خبرنگار حرفه‌ای هستیم و نباید در کارمان دخالت کنید. دوما من هم می‌توانم بگویم ایشان سرمربی عاشق تیم نیستند. این هم نظر من است.

من شک ندارم که شما خبرنگار حرفه‌ای هستید. شما حق دارید هر نظری دارید بدهید و من هم آزادم نظرم را بدهم. خیال نکنید من مربی‌ای هستم که تحت تاثیر رسانه‌ها قرار بگیرم.

ما هم تحت تاثیر ایشان قرار نمی‌گیریم.

(این جمله برای خمس ترجمه نمی‌شود) در این لحظه مدیر رسانه‌ای تراکتور وارد بحث می‌شود و می‌گوید: آقای خمس در رابطه با نقل و انتقالات قبلا توضیح داده است. چه اصراری است که هر هفته در این باره سوال شود؟ قبلا گفته‌اند که آقای آشوری هماهنگ که شوند، اضافه می‌شوند. سوال تکراری می‌پرسید.

خمس می‌گوید: شما آزاد هستید هر سوالی که از نظرتان مناسب است، مطرح کنید. من هم هر جوابی به نظرم برسد خواهم گفت. من به شما نمی‌گویم فلان سوال را بپرسید تا نپرسید اما شما هم تحمل شنیدن پاسخی را که به نظر من می‌رسد، داشته باشید.

* ما تحمل داریم، مدیررسانه‌ای تیم ندارد. [خطاب به مدیررسانه‌ای] شما بیایید به جای ما سوال بپرسید.

پس از حضور مسعود شجاعی، هوادار منظم‌تر بازی می‌کند. برای بازی فردا جنگ، جنگ میانه‌ها خواهد بود؟ برای شکستن کمربند خط هافبک‌شان چه برنامه‌ای دارید؟

بدون شک در بیشتر بازی‌ها هر تیمی که بتواند میانه زمین را مال خود کند، بخت بیشتری برای برد خواهد داشت. ما باید وقتی توپ را در اختیار داریم با آرامش بازی کنیم. با توجه به اینکه حریف منظم بازی می‌کند، ما باید سعی کنیم زمان بیشتری را صاحب توپ باشیم. باید صبر و حوصله داشته باشیم. کمااینکه هر موقع با صبر و حوصله بازی کردیم راه گلزنی به حریف را پیدا کردیم. داشتن صبر و حوصله در شیوه بازی ما بنیادی است تا بتوانیم به خوبی بازی‌مان را به نمایش بگذاریم و باید از اشتباه و خطا جلوگیری کنیم.

درباره محروم و مصدومان تیم‌تان توضیح بدهید.

همه بازیکنان را در اختیار داریم و تنها محروم ما صفا هادی است.

درگذشت همسر مالک باشگاه را تسلیت می‌گویم و از آقای خمس بابت همدری که با آن روبان مشکی روی کلاه‌شان داشتند، تشکر می‌کنم. این اتفاقات باعث همدلی بیشتر در تیم می‌شود یا روحیه تیم را کاهش می‌دهد؟

روز بسیار غم انگیزی برای ما است. از دست دادن همسر آقای زنوزی و فوت ایشان برای ما ضربه بزرگی بوده است. در عین حال که از این موضوع غمگین هستیم، فردا یک مسابقه داریم. در این شرایط نهایت تلاش‌مان را می‌کنیم که با ارائه یک بازی خوب، نتیجه مناسبی بگیریم و با تقدیم پیروزی به خانواده زنوزی کمی از غم و اندوهشان بکاهیم.

در بازی قبل میلاد کر بعد از چند سال نیمکت نشینی به بازی آمدند. شاخصه‌ای که بر اساس آن به بازیکنی باری می‌دهند، چیست؟

دلیل استفاده از میلاد کر هم همان دلیلی است که باعث می‌شود از هر بازیکن دیگری در تیم استفاده کنیم. در آن شرایط صفا کارت زرد داشت و احتمال اخراجش وجود داشت و ما گزینه بهتری از میلاد کر نداشتیم. میلاد هم در دقایق حضورش خیلی خوب کار کرد و وظایفش را به خوبی انجام داد.

سوال من را جواب ندادند. سطح این سوال که گفتم چرا تیم نمی‌تواند باخت را به مساوی تبدیل کند، چه ایرادی داشت؟ اینکه قبلا گفته بودند ما به خاطر این کامبک نزدیم که هر وقت جلو افتادیم برنده شدیم، این بازی اتفاق نیفتاد. این نقد ساده‌ای است که هواداران تراکتور هم دارند. سطح این سوال چه ایرادی دارد؟ خودشان همیشه می‌گویند سوال فنی بپرسید.

من نگفتم در ایران هیچ تیمی نمی‌تواند نتیجه را برگرداند. گفتم خیلی سخت است و معمولا این اتفاق نمیفتد. وقتی هم می‌گویم نتیجه را برگرداند، منظورم این نیست که وقتی عقب است، گل مساوی را بزند. منظورم این است که وقتی عقب است، بازی را ببرد. آمار و ارقام مشخص است و می‌توانید ببینید چند بازی که تیمی عقب افتاده، توانسته بازی را ببرد. این یک موضوع کلی است. موقعیت‌هایی هم به وجود می‌آید که می‌تواند این کار را برای تیم‌ها ساده‌تر کند. مثلا در بازی پرسپولیس، پنالتی و اخراج بازیکن حریف کار را برای پرسپولیس ساده‌تر کرد. این کامبک را تسهیل می‌کند. اگر فولاد تا آخر با ۱۱ بازیکن بازی می‌کرد، چه اتفاقی میفتاد؟ شاید این اتفاق نمیفتاد. منظور من این است. چیزی که درکش برای من دشوار است، این است که همیشه در روی یک پاشنه می‌چرخد و سوالات تکراری است. این بخشی از کار است که من واقعا سر درنمی‌آورم.

چون این هفته ۵-۶ تیم توانسته بودند نتیجه را از شکست به تساوی یا پیروزی تغییر بدهند این را گفتم وگرنه نمی‌خواستیم سوال تکراری بپرسیم.

کدام بازی‌ها توانستند از باخت به برد تبدیل کنند؟

من گفتم از باخت به هر نتیجه دیگری، چون تراکتور باخت به مساوی هم نداشته است.

لطفا بگویید کدام بازی‌ها از باخت به برد تبدیل شده‌اند؟ این برگرداندن مسابقه محسوب نمی‌شود و مساوی کردن محسوب می‌شود.

پیکان - سپاهان و فولاد - پرسپولیس.

این دو بازی است، نه ۴-۵ بازی. دقیق صحبت کنید تا به تفاهم برسیم.

من می‌گویم تراکتور بازی باخته را مساوی هم نمی‌کند.

شما می‌توانید هر نتیجه‌ای را حساب کنید. آزاد هستید که در آمار و ارقام هر نتیجه‌ای را حساب کنید. چیزی که شما به آن اشاره نکردید این است که ما در رده سوم قرار داریم و به راه خودمان ادامه خواهیم داد. در بازی گذشته علی رغم اینکه برد با ما بود و در نهایت بازی را مساوی کردند، سرمربی حریف گفت تراکتور بهترین تیمی بوده که با آن مواجه شدند و نحوه بازی ما را ستایش کرد و تلاش بازیکنان من را ارج نهاد. خیلی خوب است که از خارج از باشگاه به کارمان احترام می‌گذارند، در صورتی که آدم‌های داخل باشگاه این کار را نمی‌کنند. از این به بعد کنفرانس‌های خبری خیلی قشنگ خواهد بود. ما وارد یک جنگ شده‌ایم و باید ببنیم چه کسی زودتر می‌میرد.

محرم نویدکیا دو سال مربیگری نکرده و خوشحال بود که در مقابل یک مربی حرفه‌ای بازی باخته را با تساوی عوض نکرده است. ایشان باید هم تعریف می‌کرد. سرمربی پرسپولیس که ما مقابل‌شان شکست خوردیم چه گفته‌اند؟

نمی‌دانم بقیه مربی‌ها چه گفته‌اند. آن‌ها چه گفتند؟ شما می‌فرمایید تجربه زیادی ندارد ولی به هر حال مربی فوتبال هستند. نظر سرمربی مس مثل هر سرمربی دیگری ارزشمند است و اگر شما می‌فرمایید ایشان بی تجربه است این یک نوع بی احترامی است. من برای پاسخ به سوالات اینجا هستم. نظرات خودتان را می‌تواند در رسانه‌هایتان منتشر کنید.

دفعه قبل هم درباره رده سوم صحبت کردید اما هواداران به شدت اعتراض کردند و با بنر گفتند فقط قهرمانی می‌خواهند. می‌توانند برای تیم قهرمانی بیاورند یا نه؟

من پیشگو نیستم.

این پیشگویی نیست، به توانایی‌ها برمی‌گردد. ایشان حریفان و امکانات و لیگ ایران را دیده‌اند. می‌توانند قهرمانی بیاورند را نه؟

هیچ وقت شما نمی‌توانید این چیزها را بدانید. شما می‌توانید توانایی خود و حریفتان را بشناسید ولی هرگز کسی نمی‌توانید آینده را پیش بینی کنید. من به دیدگاه هواداران تیم احترام می‌گذارم و این خیلی خوب است که بخواهند تراکتور قهرمان شود. چه کسی دوست ندارد که قهرمان شود؟ ولی نمی‌توانم پیش‌گویی کنم. من به دیدگاه هواداران احترام می‌گذارم و این خیلی خوب است که آنها دوست دارند تراکتور قهرمان شود‌. شما دوست دارید تراکتور قهرمان شود؟ چه کسی دوست ندارد؟ خیلی دوست داشتم که جواب قطعی بدهم. از این بابت خیلی خوشحالم که هواداران این توقع را از ما دارند ولی شخصاً دوست داشتم، کار و تلاش بازیکنان و تیمم مورد قدردانی قرار می‌گرفت.

همه ما گفتیم قهرمانی را دوست داریم اما همه هم‌ می‌گوییم که سومی را دوست نداریم.

اینطور نیست، چون در این صورت ما دچار یک مشکل جدی می‌شویم و آن نداشتن فروتنی است. اگر تیمی فروتنی خودش را از دست بدهد، محکوم به شکست است. من فروتنی خودم را از دست نخواهم داد و این طور اظهار نظرها هیچ کمکی نمی‌کند.

این دور از جاه طلبی نیست؟

ما هیچوقت نگفتیم که به آنچه که هستیم راضی می‌شویم. اگر شما از من شنیدید که ما از جایگاهی که هستیم راضی هستیم، می‌توانید این حرف را بزنید اما من هیچوقت چنین حرفی نمی‌زنم.

تراکتور در حال حاضر در دو جام حضور دارد. آیا جام حذفی راه ساده‌تری برای رسیدن به لیگ قهرمانان آسیا نیست؟ 

ساده‌تر نه. هیچ راه ساده‌ای وجود ندارد. برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان همه راه‌ها سخت هستند ولی حضور در هر دو رقابت [لیگ برتر و جام حذفی] بخت ما را افزایش می‌دهد. البته در جام حذفی مهم است که با چه قرعه و با چه تیم‌هایی روبرو خواهید شد. ما در هر دو رقابت سعی خودمان را برای کسب پیروزی خواهیم کرد. در لیگ برتر برای کم کردن اختلاف با تیم‌های بالای جدول و در جام حذفی هم به دنبال صعود به مراحل بعدی هستیم. هر دو راه پیش روی ماست، اما سختی‌های خاص خودش را دارد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها