|

تنها داور خارجی در دربی 103

تنها داور خارجی حاضر در بازی دربی 103 تاکنون 2 بار برای تیم ملی ایران قضاوت کرده است.

لینک کوتاه کپی شد

انتشار عکسی از مهناز ذکایی یکی از کمک داوران ویدئویی دربی ۱۰۳ که در فینال لیگ قهرمانان آسیا در دیدار پرسپولیس - کاشیما در ورزشگاه و جایگاه پرسپولیسی‌ها حضور داشت باعث تغییر او شد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از خبرورزشی؛ فدراسیون فوتبال برای جلوگیری از هرگونه شائبه، نام ذکایی را از فهرست داوران این مسابقه خط زد و بلافاصله بعد از مذاکره با فدراسیون فوتبال تاجیکستان، «نصرالله گلمرادی» داور بین المللی تاجیک را برای حضور در دربی ۱۰۳ انتخاب کرد. بدین ترتیب داور تاجیکستانی به همراه مهسا قربانی دو داور حاضر در اتاق VAR دربی تهران خواهند بود.

نصرالله گلمرادی از سال ۲۰۱۷ در لیست بین المللی داوران فوتبال تاجیکستان حضور دارد و پس از قرار گرفتن در این لیست، اولین حضور مهم او در یک مسابقه بین المللی بین تیم‌های ملی اردن و نپال در سال ۲۰۱۹ بود.

دیدار تیم‌های ویتنام و اندونزی در جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا، اردن و نپال در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۹، ملبورن سیتی و یونایتد سیتی در لیگ قهرمانان ۲۰۲۲ آسیا و همچنین دیدار سوپرکاپ تاجیکستان بین استقلال تاجیکستان و خوجند از جمله مهم‌ترین دیدارهایی است که او قضاوت کرده است.

این داور تاجیکستانی همچنین ۲ بار برای تیم ملی ایران قضاوت کرده است. دیدار تدارکاتی بین تیم‌های ایران و نیکاراگوئه که در سال ۲۰۱۹ برگزار شد و با نتیجه یک بر صفر به سود ایران به پایان رسید و همچنین دیدار ایران و افغانستان در تورنمنت کافا که با برتری ۶ بر یک ایران همراه بود، سعدالله گلمرادی به عنوان داور وسط حضور داشت.

در دربی ۱۰۲ که برای نخستین بار با حضور سیستم کمک داور ویدئویی برگزار شد حواشی مختلفی در خصوص کیفیت داوران عراقی حاضر در اتاق VAR مطرح شده بود. حال باید دید این داور تاجیکستانی چگونه کنترل اتاق «VAR» را برعهده می‌گیرد و چگونه در ارائه تصمیمات صحیح، داوران حاضر در بازی کمک خواهد کرد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها