|

واکنش جالب پیروز قربانی به اختلاف خطیر و نکونام!

قربانی: برای ما که یک تیم لیگ یکی هستیم وتازه هم صعود کردیم بهترین فرصت است که از این عرصه استفاده کنیم و جلوی پرسپولیس خود نشان بدهیم.

لینک کوتاه کپی شد

پیروز قربانی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس اظهار داشت: برای ما به‌عنوان یک تیم لیگ یکی که تازه به لیگ یک هم صعود کردیم و یک تیم شهرستانی هستیم، بهترین فرصت است برای بازیکنان و مجموعه باشگاه که از این عرصه استفاده کنند و جلوی تیم خوب پرسپولیس خودشان را نشان دهند. ما بیشتر در جام حذفی شرکت کردیم که روحیه مبارزه‌طلبی را به تیم‌مان تزریق کنیم.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از پارس فوتبال؛ وی درباره تقابل با پرسپولیس پس از تغییر کادر فنی این تیم خاطر نشان کرد: ما دو بازی گذشته پرسپولیس را آنالیز کردیم. پرسپولیس همیشه تیم خوبی است و امیدوارم که بچه‌های ما از این فرصت برای آینده خود استفاده کنند.

سرمربی تیم فوتبال نفت و گاز گچساران در واکنش به این پرسش که به‌عنوان یک استقلالی، هواداران این تیم دوست دارند او با تیمش پرسپولیس را شکست دهد، عنوان کرد: طبیعتاً یکسری حساسیت‌های اینطوری ایجاد می‌شود. تفاوت دو تیم به لحاظ قدرت و فنی فاصله خیلی زیاد است. ما تیم خوبی هستیم و یک تیم باشخصیت. امیدواریم که بازیکنان ما فردا خودشان را نشان دهند و به فوتبال ایران عرضه کنند.

قربانی در پاسخ به این سؤال که حضورش در نفت و گاز تداوم پیدا می‌کند یا مسائلی پیش می‌آید تا مانند تیم‌های سابقش از نفت جدا شود، خاطر نشان کرد: من ابتدا بگویم که من انتخاب نکردم و انتخاب شدم. دو دسته مربی داریم، یک دسته مربیانی هستند که انتخاب می‌کنند، ولی من در دسته انتخاب شدن هستم. آن دسته از مربیان که انتخاب می‌کنند هم دو گروه هستند یکسری مربیان هستند که به لحاظ فنی آنقدر قوی هستند که خودشان انتخاب می‌کنند که فکر می‌کنم در ایران دو یا سه مربی با این شرایط داریم. گروه دوم مربیان هم انتخاب می‌کنند چون خیلی روابط دارند. این رقابت عادلانه نیست که یک مربی یک تیم دارد و با توجه به روابطی که دارد، ولی حواسش هم به سه تیم دیگر هست و باعث می‌شود که این چرخه معیوب شود. شاید بی‌عرضگی من و امثال من است، البته من این بی‌عرضگی را دوست دارم و اگر فرصت شد خودمان را بالا می‌کشیم و اگر هم نشد که عیب ندارد و برای دوستان آرزوی موفقیت می‌کنیم تا چرخه معیوب ادامه پیدا کند. فرق آدم‌ها به لحاظ فنی و روابط مشخص است. من همه دوستان را نمی‌گویم، با اغماض سه چهار نفر براساس شایستگی جابه‌جا می‌شوند ولی بقیه را همه بهتر از من می‌دانند و متأسفانه باعث می‌شود که این رقابت ناسالم باشد.

وی در واکنش به این موضوع که اگر در برخی شرایط، بهتر عمل می‌کرد شاید در حال حاضر شانس سرمربیگری استقلال را هم پیدا می‌کرد، گفت: من قبول دارم که در بعضی از زمان‌ها تصمیمات درستی نگرفتم، شاید در زمان بازی کردن در استقلال می‌توانستم بمانم و فوتبالم را در این تیم تمام کنم. شاید اگر به عقب برگردیم تصمیمات بهتری می‌گیرم. در دوران مربیگری داستان به طور دیگری بیان شد، برای مثال استراماچونی اصلا مربی ایرانی نمی‌خواست و من هم برای حفظ شخصیت خودم و جایگاه مربی ایرانی همان شب انصراف دادم و غیر از این چیز دیگری نبود.

قربانی در پاسخ به این سوال که نگران بازی فردای تیمش مقابل پرسپولیس نیست، گفت: نگران نیستیم، شاید در سال‌های گذشته تیم نفت در جام حذفی شرکت نمی‌کرد، ولی ما از روز اول تأکید کردیم که در جام حذفی شرکت می‌کنیم تا بازیکنان‌مان بتوانند خودشان را به فوتبال ایران معرفی کنند و برای من هم می‌تواند بازی با پرسپولیس یک محک خوب باشد و امیدوارم بتوانیم از این فرصت استفاده کنیم.

سرمربی تیم فوتبال نفت و گاز گچساران در مورد اینکه در فوتبال ما توجه کمی به بازیکنان جوان می‌شود، گفت: به نظر من این مسئله از ریشه غلط است. ما نمی‌توانیم به زور بازیکن درست کنیم. بازیکن جوان اگر خوب باشد حقش را می‌گیرد. اینکه بگوییم و باشگاه‌ها را به زور ملزم کنیم که بازیکن جوان استفاده کند، جوانی که مایه این را ندارد که جای بازیکن 36 ساله را بگیرد، آن جوان آینده ندارد. ما هیچ نظارتی روی تیم‌های پایه نداریم و کارخانه بازیکن‌سازی ما چندین سال است که یک بازیکن تاپ را تولید نکرده. در لیگ برتر هم یکسری قوانین می‌گذاریم که یک باشگاه موظف است که از بازیکن جوان استفاده کند در صورتی که آن بازیکن جوان شایستگی ندارد و این موضوع باعث می‌شود کیفیت فوتبال ما پایین بیاید.

وی ادامه داد: بازیکن جوان ما باید خوب آموزش دیده باشد تا در لیگ برتر مربیان رغبت کنند که از آنها استفاده کنند. الان می‌بینم که می‌گویند تیم ملی باید جوان شود، در صورتی که این کار نیاز به زمان دارد و باید به نحو احسن از بازیکنان باتجربه‌مان استفاده کنیم و کم‌کم جوانان شایسته را به ترکیب تیم اضافه کنیم. ما در این سال‌ها به هیچ وجه به تیم‌های پایه توجهی نکردیم. یکسری باشگاه‌ها که به باشگاه‌های بازیکن‌ساز معروف بودند مانند راه‌آهن، بانک ملی و … از بین رفتند و دوستانی که از فوتبال تخصص ندارند وارد فوتبال می‌شوند، این مشکلات را به وجود می‌آورند، نمونه بارز آن هم شرایط باشگاه پاس که به همدان هبه شد و الان از این تیم هیچ چیزی باقی نمانده است.

وی درباره وضعیت حاکم بر استقلال و حاشیه‌های این تیم گفت: این تیم به لحاظ نتیجه‌گیری خوب کار کرده است و زمانی که یک تیم خوب نتیجه می‌گیرد کسانی که بیرون هستند کمتر اظهارنظر کنند بهتر است. استقلال روند خوبش را ادامه داده تا در پایان فصل بتواند قهرمان شود. این تجربه در چند سال گذشته و زمان مجیدی که با مدیریت باشگاه مشکل داشت، فینال جام حذفی را از دست داد. امیدوارم این تجربه امسال برای استقلال پیش نیاید. مدیرعامل و سرمربی تیم بهترین نفراتی هستند که می‌توانند مشکلات را حل کنند. من خودم را پیشکسوت نمی‌دانم، ولی به‌عنوان کسی که سابقه بازی در استقلال را دارم، عقیده دارم که در بعضی مواقع صحبت نکنیم تا تیم روند خوبش را ادامه دهد، بهتر است.

سرمربی تیم فوتبال نفت و گاز گچساران در پاسخ به این سؤال که تیمش از سوی مسئولان استانی حمایت می‌شود یا خیر، تصریح کرد: نفت و گاز زیرمجموعه وزارت نفت است و یک تیم صد درصد دولتی به شمار می‌آید. یکسری قوانین است جلوی اینکه این تیم بتواند خودش را به لیگ برتر برساند و مدعی صعود باشد، اما این پتانسیل را ندارد. اول فصل همه دنبال حفظ تیم بودند، ولی الان خوب کار کردیم و در بعضی مقاطع مدعی صعود هم بودیم. شایستگی بچه‌های ما حضور در رده سوم هست. ما الان بدترین زمین را داریم که نمی‌توانیم از میزبانی‌مان استفاده کنیم که باعث شده خیلی از امتیازات را از دست بدهیم. مردم گچساران کاملاً این تیم را دوست دارند، ولی من شرایط میزبانی را در این فصل به لحاظ تماشاگر و زمین ندیدم.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

دنیای سلبریتی ها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها