|

جوان‌ترین لژیونر فوتبال ایران در راه روسیه

کسری طاهری به عنوان ستاره تیم ملی زیر 17 سال فوتبال ایران مورد توجه باشگاه زسکا مسکو قرار گرفته است.

لینک کوتاه کپی شد
1

درخشش بازیکنان ایران در جام جهانی زیر 17 سال موجب شده تا شاگردان حسین عبدی در کانون توجهات تیم‌های اروپایی قرار بگیرند و حالا کسری طاهری ستاره هجده ساله سپاهانی‌ها مورد توجه نماینده فوتبال روسیه قرار گرفته است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ کسری طاهری متولد ۱۳۸۵، مهاجم با استعداد از دیار یاسوج که در حال حاضر بازیکن تیم فوتبال نوجوانان فولاد مبارکه سپاهان و بازیکن تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران است که در چهار بازی جام جهانی زیر 17 سال،  دو گل به ثمر رساند و یک پاس گل داد و ستاره تأثیرگذار تیم ملی ایران در این رقابت‌ها بود.

این فوتبالیست ۱۷ساله در مجموع در ۱۵ بازی در تیم ملی ایران شش گل زد و چهار پاس گل را هم برای هم‌تیمی‌هایش تدارک دید. طاهری در سن ۱۱ سالگی برای شرکت در تست تیم سپاهان به اصفهان آمد و پس از گذشت یک هفته از تست گیری، توانست نظر استعدادیابان را به خود جلب کند و عضو این باشگاه بزرگ شد.

او در حال حاضر ۶ سال است که بازیکن تیم فولاد مبارکه سپاهان شده و این پیشنهاد می‌تواند او را در مسیری قرار دهد که روزی سردار آزمون آن را طی کرد.

سردار آزمون زمانی که ۱۵ سال سن داشت به جوانان سپاهان پیوست. درحالی‌که آزمون در سفرهای تدارکاتی سپاهان در ترکیه حضور پیدا کرده بود، اما بازی رسمی برای این باشگاه انجام نداد ولی در جشن قهرمانی سپاهان در لیگ برتر ایران در فصل ۹۱–۱۳۹۰ حضور پیدا کرد.

در طول فصل ۹۲–۱۳۹۱، به لطف نمایش عالی آزمون در تیم جوانان ایران، سردار مورد توجه چند باشگاه اروپایی، از جمله روبین کازان قرار گرفت. آزمون زمانی که اواخر همان سال در سن ۱۷ سالگی به روبین کازان پیوست، جوان‌ترین لژیونر ایران شد.

حال کسری طاهری که سردار آزمون را الگوی خود می‌داند در لیست مورد علاقه‌های باشگاه زسکا قرار گرفته؛ تیمی که این تیم با 18 بازی، 7 برد، 7 تساوی و 4 باخت داشته و 10 امتیاز با صدر جدول فاصله دارد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی