|

آقای گل لیگ تایلند در پرسپولیس؟

اوسمار ویرا خواهان به خدمت گرفتن بهترین گلزن تیم بانکوک یونایتد تایلند شده است.

لینک کوتاه کپی شد

باشگاه پرسپولیس بعد از منتفی شدن گزینه جذب جواد آقایی‌پور از استقلال خوزستان و سپس پروژه بازگرداندن علی علیپور از پرتغال دوباره به سمت جذب مهاجم خارجی حرکت کرده است. مسئله‌ای که طی سال‌های اخیر همواره یکی از چالش‌های مهم این باشگاه بوده و معمولا هم نتیجه آن چیزی نبوده که کادر فنی بخواهد و خیال تیم  و هواداران را راحت کند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ پرسپولیس غالبا در فصل تابستان و با تمام جست‌و‌جوهای همه جانبه و طولانی‌اش در جذب مهاجم به نتیجه مطلوب نرسیده؛ نمونه‌اش نبیل باهویی که ابتدا رزومه‌اش توسط کادر فنی تیم رد شد اما باشگاه در آخرین لحظات نقل و انتقالات جذبش کرد تا بگوید مهاجم خارجی گرفته است و خط حمله خالی از بازیکن نیست.

1983658

معمولا جذب بازیکن خارجی در فصل زمستان دشوارتر و پرریسک‌تر هم می‌شود چرا که در این بازه نقل و انتقالاتی بازیکنانی بدون تیم مانده‌اند که مدتی مصدوم بوده یا درهر صورت دوری از شرایط مسابقه هستند.

آخرین نمونه از خریدهای خارجی زمستانی پرسپولیس لئاندرو پریرا بود که تقریبا دو سال قبل با رزومه‌ای معمولی به این تیم پیوست اما فوق‌العاده ناکارامد و ضعیف عمل کرد و بعد از نیم فصل از این تیم جدا شد و حالا باشگاه برای پرداخت رقم قرارداد سال دومش که به‌صورت توافقی فسخ شده به مشکل برخورده است.

حالا باز هم صحبت از جذب یک مهاجم برزیلی در فصل زمستان است و این‌بار اوسمار ویرا یک گزینه به پرسپولیس معرفی کرده است. این بازیکن ویلن موتا ایناسیو نام دارد. بازیکنی 32 ساله، راست پا با قامت 184 سانتی‌متر که رزومه چندان جالبی ندارد اما در فصل جاری آمار گلزنی قابل توجهی داشته است.

این بازیکن که 7 بازی در تیم زیر 17 سال برزیل انجام داده و یک جام قهرمانی مربوط به 15 سال قبل در سری ب لیگ برزیل دارد در تیم‌های کوچک و کم نام نشان برزیلی مثل تومبنسه، آوای، بانگو، کاپیواریانو و البته پورتوگیسا دارد که تقریبا همه آنها در سری ب برزیل حضور داشته‌اند.

این مهاجم در دوران جوانی مدتی در لیگ پرتغال و سوئد هم کار کرده ضمن اینکه حالا دومین مقطع حضورش در تایلند را پشت سر می‌گذارد.

ویلن موتا در لیگ دسته دوم عربستان برای تیم‌های البطیح و هاجر بازی کرده و حتی سابقه حضور در تیم صحم عمان را دارد. او در حال حاضر مهاجم تیم بانکوک یونایتد تایلند است که پنجمین تیمش در این کشور به حساب می‌آید ضمن اینکه مقطعی در دسته دوم لیگ تایلند حضور داشته است.

او در این فصل در تمام مسابقات 22 مسابقه برای تیمش به میدان رفته که تقریبا همه آنها 90 دقیقه‌ای بود است. در این تعداد بازی او 13 گل زده و 5 پاس گل داده است .جالب اینکه در لیگ قهرمانان آسیا و در مرحله گروهی نیز او در هر شش بازی تیمش به میدان رفته که سه گل زده و 2 پاس گل داده است.

1985508

به نظر نمی‌رسد این مهاجم گران‌قیمت باشد و با بودجه پرسپولیس هم‌خوانی دارد. رقم انتقال‌های اخیر او در سایت ترانسفر مارکت 22 و 350 هزار دلار بوده است اما این بازیکن تحت قرارداد بانکوک یونایتد تایلند است و اگر قرار به جدایی‌اش باشد پرسپولیس باید مبلغی به‌عنوان رضایت‌نامه پرداخت کند.

باید دید پرسپولیس قادر به جذب این مهاجم خواهد بود یا شرایط به گونه‌ای پیش خواهد رفت که باشگاه دنبال گزینه دیگری باشد چرا که معمولا بعید است این باشگاه در اولین هدف خود به نتیجه برسد و البته ایجنت‌ها و دلالان به گونه‌ای این باشگاه را محاصره می‌کنند که شرایط برای انتخاب و پیش بردن مذاکرات بسیار دشوار می‌شود.

پرسپولیس در حالی برای جذب این مهاجم خیز برداشته که سابقه بسیار بدی در خرید مهاجمان برزیلی دارد؛ از پائولو دی کارمو و ولسلی برزیلیا در لیگ‌های هشتم و نهم  تا ژوزه تادئو در دوره سرمربیگری حمید درخشان و مدیریت حمیدرضا سیاسی، جونیوربراندائویی که انصاری‌فرد برای کالدرون به خدمت گرفت و سر آخر لئاندرو پریرایی که مدیریت فعلی با انتخاب یحیی گل‌محمدی به این تیم آورد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها