|

نقدی بر صحبت های اخیر سرپرست سابق استقلال!

یک روزنامه از حجت کریمی انتقاد کرده است.

لینک کوتاه کپی شد

حجت کریمی سرپرست سابق استقلال در مصاحبه ای اخیرا صحبت های عجیبی را مطرح کرده است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از طرفداری؛ در نقطه عطف این اظهارت او با اشاره به دوران حضورش در استقلال اعلام کرده: «عده ‌ای دائم چوب لای چرخ ما می ‌گذاشتند تا نتوانیم به موقع مطالبات استراماچونی را پرداخت کنیم که اتفاقاً به هدفشان هم رسیدند و در نهایت استقلال برخلاف میل و تلاش ما از آسیا حذف شد. در چنین شرایطی آن کسی که گفته من نمی‌ توانستم 40 هزار یورو را بپردازم آدرس غلط به هواداران می‌ دهد.»

برهمین اساس اما این چهره اقتصادی که سابقه مدیریت در تیم های ملی کشتی را هم در کارنامه دارد در حالی مدعی پرداخت بزرگترین بدهی استقلال و پرداخت مبلغی از قرارداد کوین یامگا به این بازیکن شده است که در وهله اول پول پرداختی به صورت وام از بانک شهر آن هم در مقابل از دست رفتن ورزشگاه مرغوبکار که از ورزشگاه های قدیمی جنوب شهر تهران به شمار می رود و نام آن با نام باشگاه استقلال عجین شده است، دریافت شده (چراکه اصولا مشخص بود با توجه به در دسترس نبودن اسپانسر در آن مقطع و البته با وجود بدهی های انباشته قبلی و عدم تامین منابع مالی برای بستن تیم جدید، استقلال توان پرداخت ماهانه اقساط های میلیاردی را نداشته) و ثانیا زمانی که کریمی از استقلال رفت نه تنها کوین یامگا 170 هزار دلار طلبکار بود بلکه کریمی ناتوان از پرداخت مبلغ قرارداد بازیکنان شده و دو ماه بعداز اتمام لیگ هم همچنان بازیکنان و کادرفنی 50 درصد قرارداد خودرا بالغ بر 220 میلیارد از باشگاه طلبکار بودند و در وهله بعدی هم اینکه در نهایت مشخص نمی شود چرا آقای سرپرست سابق با علم به اضافه شدن حدود 70 درصدی به هزینه های تیم در فصل جدید تا بالغ بر 500 میلیارد، پای مصوبه قانون سقف بودجه را امضا می کند!

این در حالی است که حجت کریمی در طول دوران 2 ساله حضور خود در باشگاه استقلال ناتوان از درآمدزایی بوده و تنها دستاوردش در رهن گذاشتن ورزشگاه مرغوبکار و عدم پرداخت اقساط آن بوده و مشخص نیست در این برهه زمانی که استقلال در صدر جدول قرار دارد و باید از حواشی دوری کند، همچنان درباره دوران مدیریت خود در این باشگاه تا این اندازه صحبت کرده و ادعاهایی به این شکل را مطرح می کند. جالب اینکه سرپرست سابق استقلال در آن برهه زمانی رو به افرادی کرده که از او بابت وام گرفتن انتقاد کرده‌اند و این جملات را علیه آن‌ها به زبان آورده است: «در این مدت افرادی مدعی شده ‌اند وام گرفتن هنر نیست. خیلی مسائل را نمی‌توان در حال حاضر بازگو کرد. اما این‌طور نیست که وام بگیریم و باشگاه را به حال خودش رها کنیم.»

بازخوانی یک مصاحبه قدیمی با ادبیانی عجیب از کریمی

درواقع کریمی بهتر است به جای آن که درباره این دوران مرتب مصاحبه کند در این خصوص پاسخگو باشدکه آن زمان که مهدی تاج در خصوص حذف استقلال از آسیا مرتب صحبت میکرد چرا سکوت کرده بود و یا این که اگر به قول خودش یک تلفن 40 هزار دلار پرداخت میشد چرا در طول 2 سال حضورش در هیات مدیره باشگاه استقلال کاری نکرد؟ مگر نه اینکه با پرداخت 100 هزار دلار ،سیلوا قادر به فسخ و گرفتن حکم 880 هزار دلاری علیه استقلال نبود؟ شاید هم کریمی گمان میکند الان دهه ها قبل است که در غیاب رسانه های جمعی و البته هوادارانی که امروز به لطف فضای مجازی از همه امور آگاه است، هر ادعایی را بدون سند و مدرک مطرح کند. متاسفانه این چهره در استقلال با ناکامی به کار خود پایان داده و به نظر می رسد حجت کریمی هرچقدر زودتر بفهمد که هیچ راهی برای فرار از عملکرد فوق ضعیف خود ندارد به نفع اوست. شاید اگر کریمی در رابطه با قرارداد بیرانوند هم به این نتیجه می رسید که مذاکراتش جزوقت تلف کردن فایده دیگری ندارد هیچگاه وارد این بازی هزار تو نشده و وقت خود و استقلال و هوادارانش را بر هیچ و پوچ از دست نمی داد.

با این حال بازخوانی یک مصاحبه مربوط به ابتدای امسال از سرپرست استقلال خالی از لطف نباشد. جایی که او رو به افرادی کرد که در این سال‌ها با نزدیک شدن به استقلال همواره دنبال مطرح شدن نام خود بوده‌اند می گوید: «روی سخنم با کسانی است که سال‌ها با مصاحبه‌های‌شان به‌دنبال دیده شدن هستند. برخی افراد هم بهتر است دست از سر استقلال بردارند.

آن‌هایی که در سال‌های گذشته در استقلال به عناوین مختلف فعالیت می‌کردند یا بیرون از مجموعه با ارتباط‌های مختلف جریان‌سازی می‌کردند، بدانند حواس‌مان هست. اینطور نیست که چون قبلی‌ها را با گروه‌تان زدید این بار هم می‌توانید بتازید. شما نام نیکی ندارید و از اینکه هواداران اسم‌تان را بشنوند هراس دارید، پس کاری نکنید اسم‌تان را بگوییم!

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی