|

کارشناسی داوری 2 صحنه جنجالی بازی گل‌گهر - استقلال

دو صحنه مشکوک در دیدار گل‌گهر - استقلال، مورد بررسی کارشناسان داوری قرار گرفته است.

لینک کوتاه کپی شد

قضاوت دیدار گل‌گهر و استقلال در هفته چهاردهم لیگ برتر که بر عهده پیام حیدری، فرهاد مروجی و محمد عطایی است، از همان ابتدا با صحنه مشکوک داوری همراه شد. در دقیقه ۲۰ مسابقه، مسیح زاهدی در شرایطی روی توپ ارسالی توسط ابوالفضل رزاق‌پور دروازه حریف را باز کرد که آبی‌ها اعتقاد داشتند او در وضعیت آفساید قرار داشته است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ این موضوع با اعتراض باشگاه استقلال نیز همراه بود و این باشگاه دقایقی بعد بیانیه‌ای را در اعتراض به تصمیم کمک داور در این صحنه منتشر کرد. اما در دقایق پایانی نیمه اول بود که توپ در‌ محوطه جریمه به بازیکن گل‌گهر برخورد کرد تا داور در سوت خود بدمد و خطای هند اعلام کند؛ تصمیمی که با اعتراض مارینوس اوزونیدیس نیز همراه شد.

کارشناسان داوری "ورزش سه" به بررسی این دو صحنه پرداخته‌اند:

گل اول گل‌گهر سیرجان (مشکوک به آفساید زاهدی- دقیقه ۲۰)

محمدرضا ابوالفضلی: در این صحنه هنگام زدنِ ضربه، بازیکنی که در نهایت توانست با ضربه سر، گل را به ثمر برساند نیم‌بدن جلوتر و در وضعیت آفساید قرار داشت لذا این گل مردود بوده و باید توسط کمک‌داور آفساید اعلام می‌شد.

تورج حق‌وردی: از این زاویه مشخص نیست که آفساید بوده یا خیر.

 بابک وسیله‌بر: مهاجم در زمان ارسال توپ توسط هم‌دسته خود در وضعیت آفساید قرار داشت و گل به‌ ثمر رساند، بنابراین باید کمک داور اعلام آفساید و داور نیز گل را مردود اعلام می‌کرد.

برخورد توپ به بازیکن گل‌گهر (پنالتی- دقیقه ۴۵)

 تورج حق‌وردی: توپ به دست راست مدافع برخورد کرد اما با توجه به اینکه دست بسته بود و داخل بدن جمع شده بود، نمی‌توانست پنالتی باشد. ضمن اینکه اگر توپ پس از برخورد به بدن به دست برخورد کند، هند محسوب نمی‌شود.

 بابک وسیله‌بر: این صحنه در نقطه بسیار سخت دید داور قرار داشت و توپی که به دست راست مدافع خورد، در حالت طبیعی و غیر عمد بود که کمک داور به قصد کمک اعلام پنالتی کرد و داور از ادامه بازی منصرف و نظر کمکش را به اشتباه تایید کرد.

 

 

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی