|

روز و ساعت بازی برزیل - آرژانتین مقدماتی جام جهانی + ترکیب احتمالی

بازی برزیل و آرژانتین به سوپرکلاسیکوی بازی‌های ملی شهرت دارد و بامداد فردا این بازی برگزار می شود.

لینک کوتاه کپی شد

بازی برزیل و آرژانتین به سوپرکلاسیکوی بازی‌های ملی شهرت دارد و بامداد فردا این بازی برگزار می شود.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ فرم برزیل در مقدماتی جام جهانی به دور از انتظار بوده و زرد و آبی‌پوشان از پنج بازی دو برد، یک تساوی و دو باخت به‌دست آورده‌اند تا با هفت امتیاز در رده پنجم قرار بگیرند. این تیم کارش را با پیروزی برابر بولیوی و پرو شروع کرد اما در بازی اول ماه اکتبر برابر ونزوئلا با نتیجه یک بر یک مساوی کرد. اروگوئه ماه گذشته با 2 گل این تیم را شکست داد و در آخرین بازی هم کلمبیا برابر دارنده پنج عنوان قهرمانی جهان به پیروزی رسید در دیداری که در برابر دو گل لوییس دیاس، گابریل مارتینلی یک گل برای سلسائو زد.

این آخرین بازی برزیل در سال 2023 است و فرصت خوبی برای جلب اعتماد هواداران متوقع این تیم محسوب می‌شود اما یک نتیجه ضعیف دیگر می‌تواند آن‌ها را از جمع تاپ سیکس که به جام جهانی می‌روند، بیرون بیندازد، اتفاقی که حتی در همین مقطع هم اهمیت زیادی دارد. تیم‌ها در آمریکای‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی 18 بازی انجام می‌دهند و بامداد فردا تعداد بازی‌های هر ده تیم به عدد شش می‌رسد.

برزیل آخرین‌بار در سال 2002 به قهرمانی جهان رسیده و بعد از آن نتوانسته عملکرد قابل قبولی ارائه دهد، در چهار تا از پنج دوره اخیر در یک‌چهارم نهایی حذف شده از جمله در قطر که خیلی‌ها انتظار داشتند این تیم حداقل تا فینال برود.

آرژانتین اما در جام جهانی درخشید و با غلبه بر فرانسه به قهرمانی رسید تا سومین جام تاریخش را به‌دست آورد. بعد از آن در چهار مسابقه دوستانه به پیروزی رسیدند و در چهار بازی اول خود در مقدماتی جام جهانی نیز برنده شدند و اکوادور، بولیوی، پاراگوئه و پرو را از پیش‌رو برداشتند تا با 12 امتیاز مقتدرانه صدرنشین شوند. اما اروگوئه کار بزرگی کرد و با دو گل رونالد آرائوخو و داروین نونیس به پیروزی رسید. این نخستین شکست آرژانتین بعد از باخت به عربستان سعودی در نخستین دیدار جام جهانی قطر بود.

آرژانتین با دو امتیاز اختلاف نسبت به اروگوئه در صدر جدول قرار دارد و تیم‌های کلمبیا و ونزوئلا هم با 9 و 8 امتیاز در رده‌های سوم و چهارم هستند.

آرژانتین از سه بازی آخرش با برزیل دو برد و یک تساوی به‌دست آورده از جمله فینال سال 2021 کوپا آمریکا که با تک‌گل آنخل دی ماریا به پایان رسید.

اخبار تیمی

برزیل، وینیسیوس جونیور را در نیمه اول بازی با کلمبیا به‌خاطر مصدومیت همسترینگ از دست داد و این یعنی حداقل یک تغییر نسبت به آن بازی در ترکیب سلسائو رخ می‌دهد. ژوائو پدرو جای وینیسیوس را در آن بازی گرفت و شاید مهاجم برایتون در این بازی در ترکیب اصلی قرار بگیرد اما احتمال بازی گابریل مارتینلی در وسط خط حمله بیشتر است.

اندریک که قرار است سال بعد به رئال مادرید برود، مقابل کلمبیا اولین بازی ملی‌اش را انجام داد اما این بازیکن 17 ساله ممکن است دوباره در حمله جایی داشته باشد. گابریل ژسوس هم شاید به این بازی نرسد اما ممکن است داگلاس لوییز برای تقویت خط میانی به آندره و برونو گیمارش اضافه شود. برزیل غایبان پرشماری دارد، ادرسون، دانیلو، ادر میلیتائو، کاسمیرو، نیمار و ریچارلیسون به‌دلیل ناآمادگی در اردوی برزیل نبودند.

لیونل اسکالونی هم شاید ترکیب تیمش را عوض کند بعد از باختی که به اروگوئه داشتند. تغییر شاید در خط حمله باشد و لوتارو مارتینس به جای نیکلاس گونزالس در ترکیب اصلی باشد. خولین آلوارس هم به کناره‌ها می‌رود و این رودریگو دی پائول را به جای اصلی‌اش در وسط زمین برمی‌گرداند. آلخاندرو گارناچو مهاجم منچستریونایتد به ترکیب آرژانتین دعوت نشد در حالی که مدافع هم‌باشگاهی‌اش، لیساندرو مارتینس هم با مصدومیت از اردوی آرژانتین باز ماند.

ترکیب احتمالی

برزیل: آلیسون؛ امرسون، مارکینیوش، ماگالیز، لودی؛ گیمارش، آندره، لوییز؛ رودریگو، مارتینلی، رافینیا

آرژانتین: امیلیانو مارتینس؛ مولینا، رومرو، اوتامندی، تالیافیکو؛ دی پائول، مک آلیستر، فرناندس؛ مسی، لوتارو مارتینس، آلوارس.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی