|

ملی‌ پوش وزنه برداری ایران 2 طلا گرفت و قهرمان شد

ملی‌پوش دسته 89 کیلوگرم وزنه‌برداری ایران با کسب دو طلا در دو ضرب و مجموع، به مقام نخست رقابت‌های قهرمانی جهان رسید.

لینک کوتاه کپی شد

رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان در عربستان، امشب با برگزاری رقابت گروه A دسته 89 کیلوگرم پیگیری شد و 10 وزنه‌بردار به روی تخته رفتند.

به گزارش«شایانیوز» و به نقل از طرفداری؛ در این مسابقه میرمصطفی جوادی ملی‌پوش کشورمان نیز حضور دارد و با وزنه‌بردارانی از ونزوئلا، چین (2 نفر)، ایتالیا، بلاروس، عراق، ارمنستان، فرانسه و مولداوی به رقابت پرداخت.

در حرکت یک‌ضرب، جوادی کار خود را با انتخاب وزنه 161 کیلوگرم آغاز کرد، اما موفق به مهار آن نشد. او در تلاش دوم زیر وزنه 162 کیلوگرمی ایستاده و آن را به صورت صحیح بالای سر نگه داشت. ملی‌پوش کشورمان در تلاش سوم موفق به مهار وزنه 169 کیلوگرمی شد و با همین رکورد، در پایان حرکت یک‌ضرب به مقام ششم رسید.

جوادی در حرکت دوضرب ابتدا موفق به مهار وزنه 207 کیلوگرمی شد و در تلاش دوم نیز وزنه 212 کیلوگرمی را بالای سر برد. او در تلاش سوم وزنه 215 کیلوگرمی را انتخاب کرد و با درخششی مثال‌زدنی موفق به مهار آن شد و مدال طلای دوضرب را به خود اختصاص داد.

نماینده شایسته ایران در مجموع نیز با رکورد 384 کیلوگرم به یک مدال طلای دیگر دست یافت و عنوان قهرمانی جهان را به خود اختصاص داد.

او همچنین رکورد شخصی خود را نیز 17 کیلوگرم ارتقا داد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

تاریخانه

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی