|

پیام آخر عزت اللهی به پرسپولیس و استقلال!

بازیکن تیم ملی ایران گفت: علاقه شخصی من حضور در فوتبال اروپا بود و دوست نداشتم به این زودی به فوتبال ایران برگردم.

لینک کوتاه کپی شد

سعید عزت‌الهی بازیکن تیم ملی فوتبال ایران و تیم وایله دانمارک که در ابتدای فصل با پیشنهادهای خوبی از پرسپولیس و استقلال رو به رو شده بود  در خصوص وضعیت خود، تمدید قرارداد با والیه و پیشنهاد هایی که از باشگاه های کشورمان داشت صحبت کرد. بازیکن تیم ملی فوتبال ایران  حرف آخر را زد .  سعید عزت‌الهی گفت: علاقه شخصی من حضور در فوتبال اروپا بود و دوست نداشتم به این زودی به فوتبال ایران برگردم.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از عرشه آنلاین؛ عزت الهی  در خصوص پیشنهادهایی که در فصل نقل و انتقالات دریافت کرده، اظهار داشت: اسم بردن از تیم هایی که با آنها مذاکره کردن کار درستی نیست اما هم از داخل و و هم از خارج از ایران پیشنهادهایی داشتم که به خاطر قرارداد با وایله نتوانستم راهی آنها شوم.

وی در پاسخ به این سئوال که چرا باشگاه وایله مبلغ رضایت نامه را چندین برابر افزایش داد، اظهار داشت: فوتبال یک تجارت است و هر باشگاهی حق دارد به دنبال درآمدزایی باشد. باشگاه وایله رقم بالایی برای جدایی من در نظر گرفت و همین باعث شد باشگاه‌هایی که من را می‌خواستند عقب‌نشینی کنند.

بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این سئوال که بین استقلال و پرسپولیس کدام تیم را انتخاب کرده بود، گفت: علاقه شخصی من ادامه فوتبال در خارج از ایران بود و اصلا کار به فکر کردن و انتخاب تیم نرسید زیرا همان ابتدا مذاکرات و دقیقا زمانی که باشگاه وایله مبلغ رضایت نامه را اعلام کرد باشگاه‌های خواهان من عقب‌نشینی کردند. رضایتنامه مانع بزرگ سر راه من بود؛ برای همین به هیچ تیمی فکر نکردم.

عرت الهی در واکنش به این سئوال که با چه تیم‌هایی مذاکره کرده است، تصریح کرد: دوست ندارم اسمی از این تیم‌ها ببرم زیرا هیچ کدام از این مذاکرات به نتیجه نرسیده و دلیلی ندارد نام این باشگاه ها را مطرح کنم اما از تمام آنها تشکر می‌کنم. امیدوارم این فصل بتوانم در وایله بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذارم.

وی در پاسخ به این سئوال که با توجه به رقم پایین قراردادش در وایله در مقایسه با پیشنهادهای داخلی چرا هیچ وقت به فکر بازگشت به لیگ کشورمان نبوده است، گفت: در این زمینه باید صادقانه حرف زد. با توجه به اینکه من هنوز دوست دارم فوتبالم را در اروپا دنبال کنم، به همین دلیل سعی کردم دنبال مسائل مالی نباشم. دوست دارم به مواردی که آرزو و هدفم بوده، برسم و به همین خاطر پول را در نظر نگرفتم. هر چند این بخش هم اهمیت دارد و صد در صد اگر به هر تیمی غیر از وایله، چه در ایران و چه کشورهای عربی می‌رفتم، پول بیشتری در می‌آوردم ولی خب ترجیح من این بوده که فعلاً پیشرفت را انتخاب کنم و ببینم خدا چه سرنوشتی پیش پای من می‌گذارد.

عزت الهی در خصوص تمدید قرارداد ۶ ماه خود با باشگاه وایله اظهار داشت: ماجرای تمدید شش ماهه قرارداد من جالب است. سال قبل که باشگاه به من پیشنهاد تمدید قرارداد داد، من در جواب گفتم که حتماً این کار را می‌کنم اما مدتش باید شش ماه باشد. می‌خواستم با تمدید شش ماهه، حداقل یک فصل در سوپرلیگ دانمارک بازی کنم و بعد بازیکن آزاد بشوم. در ابتدا مسئولان وایله خیلی محکم گفتند نه. چون آنها دنبال درآمدزایی بودند و تأکید کردند که اگر تو یک فصل بازی کنی و از باشگاه بروی، آنوقت پولی دست ما را نمی‌گیرد. آنها گفتند حداقل قرارداد تو باید دو سال و نیم باشد که من موافقت نکردم.

وی در واکنش به این سئوال که آیا به همین دلیل از لیست وایله کنار رفت، گفت: دقیقاً درست است. مذاکرات ما به بن‌بست رسید و از طرفی مسابقات هم آغاز شد. تیم ما متأسفانه پنج بازی ابتدایی را باخت و این یک توفیق اجباری هم شد. آنها آمدند با من جلسه گذاشتند و گفتند شش ماه قراردادت را تمدید کن و برای ما در سوپرلیگ به میدان برو. گفتند تیم به تو احتیاج دارد و مربی هم مدام پافشاری می‌کند و می‌گوید مشکل عزت‌اللهی را حل کنید. خواست خدا بود و این اتفاقات افتاد که قرارداد من شش ماهه تمدید شود.

بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: در مورد تیم ملی هم داستان همین است. این چند ماه به لحاظ روحی و ذهنی برای من سخت گذشت. مغزم هنگ کرده بود. فقط تمرین می‌کردم و حق حضور در مسابقات رسمی و حتی دیدارهای دوستانه را نداشتم و به قول معروف من را بازی نمی‌دادند. این مسائل قطعاً به بازیکن فشار می‌آورد. با اینکه می‌دانستم مربی من را می‌خواهد و باشگاه این اجازه را به او نمی‌دهد. یک تشکر ویژه باید از قلعه‌نویی، الهویی و کادرفنی تیم ملی داشته باشم که پیگیر شرایط من بودند و همین باعث دلگرمی بود که تمریناتم را سخت انجام بدهم و ناامید نشوم. همین، یک امتیاز مثبت برای من بود تا آمادگی‌ام را حفظ کنم و سرحال در خدمت تیم ملی باشم.

عزت الهی در پاسخ این به سئوال که پیشنهادهای ایرانی او چند برابر قرارداد با وایله بود، گفت: همانطور که گفتم من هیچگونه مذاکره مالی با باشگاه‌های ایرانی نداشتم. صادقانه می‌گویم. مذاکره ما منوط به این بود که جلسه با باشگاه وایله به کجا می‌رسد و آیا اصلاً اجازه دارم جدا شوم یا نه. اصلاً مذاکره به آنجایی نرفت که من بخواهم حرف از پول بزنم اما قطعاً و با توجه به آمار دستمزدهای لیگ برتر، اگر به ایران می‌آمدم دریافتی من بیشتر از وایله بود.

عزت‌الهی: اولویتم بازگشت به فوتبال ایران نبود/ بازی با بلغارستان و آنگولا بهتر از هیچی است

بازیکن تیم وایله دانمارک در خصوص انتقال سردار آزمون به رم اظهار داشت: انتقال سردار خیلی اتفاق بزرگی برای فوتبال ایران بود و به او تبریک می‌گویم. امیدوارم با توجه به توانایی‌هایی که در سردار سراغ دارم بهترین‌ها برای او رقم بخورد و بتواند در رم موفق باشد.

عزت‌الهی در خصوص رقابت آزمون با لوکاکو و بلوتی گفت: بازی در آن سطح واقعاً سخت است، چون هم‌پستی‌های قدرتمندی هم آنجا حضور دارند. با توجه به شناختی که از توانایی‌های سردار دارم، قطعاً می‌تواند خودش را اثبات کند و فصل موفقی را پشت سر بگذارد.

بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان در خصوص آغاز اردوهای این تیم برای بازی دوستانه با بلغارستان و آنگولا، خاطرنشان کرد: به عنوان کسی که چندین سال است در تیم ملی حضور دارم، دو جام جهانی را سپری کرده‌ام و افتخار پوشیدن این پیراهن را دارم، معتقدم که نباید واقعیت‌ها را نادیده بگیریم. می‌دانم که کادرفنی تیم ملی تلاش کرده‌ تا با تیم‌های درجه یک دنیا بازی کنیم اما برای رسیدن به این هدف باید بستر را بسازیم که متأسفانه الان وجود ندارد.

وی تاکید کرد: این را تا یک حدودی می‌توانیم درست کنیم اما همه‌اش را نه. فدراسیون الان منابع مالی قوی ندارد که بخواهد زیرساخت‌ها را ترمیم کند. بازی با تیم های بزرگ دنیا بسیار سخت است و آنها قطعا پول زیادی از ما درخواست می کنند. همین که با بلغارستان و آنگولا به عنوان دو تیم اروپایی و آفریقایی بازی می‌کنیم و هر دو هم فیزیکی هستند، می‌تواند محک خوبی برای تیم ملی باشد. تقابل با آنها بهتر از این است که بازی تدارکاتی نداشته باشیم یا مقابل یکسری تیم‌ها به میدان برویم که ما را به چالش نکشند. امیدوارم در این دو بازی، کادرفنی به نکته‌هایی که مد نظرش است برسند.

عزت الهی در خصوص هزینه هایی که در فوتبال عربستان صورت گرفته اظهار داشت: در فوتبال دنیا، با سرمایه‌گذاری زیاد سعی دارند پیشرفت کنند و ما متأسفانه از قافله عقب افتاده‌ایم. به دلیل تحریم‌ها شرایط سخت است. امیدوارم مسئولان فدراسیون شرایطی را آماده کنند که حداقل VAR وارد فوتبال ایران شود. چون رخ و نمای قشنگی ندارد که کوچکترین کشورهای اروپایی هم از VAR استفاده می‌کنند اما ما نه. VAR به کیفیت و سطح فوتبال ایران اعتبار می‌دهد، هر چند ما مشکلات زیرساختی زیادی هم داریم که امیدوارم به مرور زمان حل شوند.

وی در رابطه با حضور مانچینی در تیم ملی عربستان، تاکید کرد: بعضی چیزها را با پول نمی‌توان خرید. این استعدادها و توانایی‌هایی که فوتبالیست‌های ایرانی دارند را فکر نمی‌کنم با پول بشود خرید. من به توانایی تک تک بچه‌های خودمان ایمان دارم و شک ندارم می‌توانیم در جام ملت‌های آسیا بدرخشیم.

باشگاه وایله سرانجام یک فریم از سعید عزت‌اللهی در وبسایت خود منتشر کرد.

این بعد از اختلافات باشگاه وایله با سعید عزت‌اللهی بر سر تمدید قرارداد، او از فهرست تیمش خارج شد و در هیچ کدام از بازیهای رسمی به میدان نرفت تا کاملا به سکو تبعید شده و به این شکل برای تمدید قرارداد تحت فشار قرار بگیرد.

نکته جالب اینکه وایله هر ۴ بازی خود در لیگ برتر دانمارک را با شکست پشت سر گذاشت تا در غیاب هافبک ایرانی خود بدون امتیاز پای به هفته پنجم بگذارد.

این در حالی است که وایله علاوه بر خارج کردن نام سعید از فهرست ۱۸ نفره، هیچ تصویری هم از او در صفحات اجتماعی و وبسایت رسمی منتشر نکرد تا نارضایتی خود را از عدم تمدید قرارداد هافبک ایرانی نشان دهد.

حالا در شرایطی که سعید هنوز به تمدید قرارداد رضایت نداده و شرایط جدایی هم برای او تغییری نکرده، تصویری از این بازیکن ملی‌پوش ایرانی در تمرینات وایله منتظر شده است.

نکته جالب اینکه باشگاه دانمارکی این فصل برند البسه خود را به آدیداس تغییر داده و دیگر از هومل استفاده نمی‌کند. در این تصویر عزت‌اللهی در حالی که لبخندی به صورت دارد، در پس زمینه خود منطقه خوش و آب هوای وایله را می‌بیند و مشغول تمرین است.

باید دید آیا انتشار این تصویر، نشانه مبنی بر صلح بین این بازیکن و باشگاه وایله بولدکلاب است یا خیر.

انتشار این عکس می تواند این معنا را داشته باشد که دیگر پرسپولیس منتظر حضور سعید عزت اللهی در میان بازیکنان خود نباشد. 

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

تاریخانه

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها