|

رضا درویش به دنبال جام قهرمانی تیم پاس!

در خبرها آمده بود رضا درویش در تلاش برای انتقال جام های باشگاه پاس به موزه افتخارات پرسپولیس است!

لینک کوتاه کپی شد

این خبر نا خودآگاه نگارنده را به سال های 1378/79 برد. زمانی که به عنوان روابط عمومی در باشگاه پاس تهران فعالیت داشته و پروژه جمع آوری و انتشار تاریخچه این باشگاه بزرگ را در دست داشتم.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از طرفداری؛ پاس تنها یک باشگاه نبود، یک مکتب بود. مکتبی که در آن شاگردان خلف و شایسته ای پرورش یافته بودند. صفحات تاریخ پر بود از رد پای تیمی که روزگاری قطب سوم فوتبال ایران محسوب شده و آخرین قهرمان ایرانی آسیا بوده است.

اینکه تیمی با بیش از نیم قرن سابقه را در یک معامله سیاسی راهی یک شهرستان غیر فوتبالی کرده و زمینه نابودی‌ آن نام بزرگ را چیدند‌ به‌کنار اما دست درازی به افتخارات و موفقیت های آن تیم با هیچ توجیهی قابل قبول نیست. 

پرسپولیس تیم کم افتخار و جام ندیده ای نیست. به خصوص در سال های اخیر که دو بار تا فینال آسیا هم رسیده و‌ عناوین متعدد قهرمانی در لیگ، جام حذفی و سوپر جام را به دست آورده است. پس بهتر است افتخارات هر تیمی برای خودش بماند. 

به ویژه آنکه این باشگاه قدیمی و صاحب نام تولدی دوباره یافته و حیات مجدد خود را از لیگ دسته دوم کشور آغاز کرده است، پاس اگرچه دیگر زیر‌ مجموعه پلیس ایران نیست و تا رسیدن به سطح اول فوتبال ایران فاصله ای دو سه ساله دارد اما همین که نامش دوباره بر سر زبان ها افتاده نوید بخش روز های خوب برای فوتبال پایتخت خواهد بود.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

تاریخانه

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی