|

آقای گل لیگ دو اتریش همان است که یحیی برای نوک حمله پرسپولیس می خواهد؟

پینک با پیراهن آستریا کلاگن‌فورت در اتریش روزهای رویایی را پشت سر گذاشت.

لینک کوتاه کپی شد

پرسپولیسی‌ها پس از ناکامی در خرید مهاجمان آفریقایی و آمریکای جنوبی، حالا قصد خرید آقای گل سابق لیگ سطح دوم اتریش را دارند.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از فوتبال 360، ناکامی پرسپولیس در جذب مهاجم خارجی، طولانی شده و هواداران این تیم، مدت‌هاست منتظر رونمایی از گلزن جدید تیم‌شان هستند. در هفته‌های گذشته، پرسپولیس با بازیکنان زیادی وارد مذاکره شده و هر کدام، به دلایلی منتفی شده‌اند. پرسپولیسی‌ها هم برای پایان انتظارشان و خرید مهاجم خارجی، سراغ مارکوس پینک رفته‌اند. بازیکنی که هنوز، کادرفنی باشگاه تایید نهایی را درباره او نداده اما نسبت به سایر گزینه‌ها، در دسترس‌تر به نظر می‌رسد.

پینک اتریشی و 32 ساله در حال حاضر برای شانگهای پورت، در سوپرلیگ چین بازی می‌کند. او نیم فصل اول لیگ سال 2023، نتوانست جای ثابتی در ترکیب تیمش پیدا کند و فقط یک گل زد. در بازی پلی آف لیگ قهرمانان با پاتوم یونایتد هم پینک، به عنوان بازیکن ذخیره وارد زمین شد و توانست دروازه حریف را باز کند. هر چند شانگهای پورت، در آن مسابقه 3-2 باخت و به لیگ قهرمانان آسیا نرسید.

پیش از حضور در چین، پینک با پیراهن آستریا کلاگن‌فورت در اتریش روزهای رویایی را پشت سر گذاشت. او سال 2020، به آستریا کلاگن‌فورت که در سطح دوم فوتبال اتریش بازی می‌کرد پیوست. پینک توانست فصل اول حضورش در این تیم، با 18 گل سومین گلزن برتر سطح دوم فوتبال اتریش بشود و علاوه بر این، 9 گل هم برای هم‌تیمی‌هایش بسازد. آستریا کلاگن‌فورت با درخشش پینک، به بوندسلیگا اتریش رسید. فصل اول حضور آن‌ها در بوندسلیگا، پینک 12 گل زد و مجموعا روی 18 گل تاثیر مستقیم گذاشت. فصل پیش، اوج درخشش او بود که توانست در 22 بازی، 16 گل بزند و مدعی اصلی آقای گلی اتریش باشد. هر چند پیش از پایان فصل و با شروع لیگ چین، آستریا کلاگن‌فورت تصمیم گرفت برای جلوگیری از جدایی رایگان پینک، او را در ازای 200 هزار یورو به شانگهای پورت بفروشد. تصمیمی که برای هیچ کدام از طرف‌های معامله، نتیجه خوبی نداشت و پینک بعد از چند ماه، در لیست فروش شانگهای پورت قرار گفته است.

پینک که قبل از حضور در کلاگن‌فورت سال‌های پرفراز و نشیبی در فوتبالش داشت، قبلا با پیراهن ماترزبرگ هم توانسته 21 گل، در سطح دوم فوتبال اتریش بزند و آقای گل لیگ بشود. زدن بیشتر از 10 گل در هر سه فصل گذشته، آقای گلی سطح دوم فوتبال اتریش و قیمت مناسب، پینک را به گزینه‌ای جذاب برای پرسپولیسی‌ها تبدیل می‌کند. پینک یک متر و 88 سانتیمتری، علاوه بر گلزنی آمار گل‌سازی مناسبی هم دارد و می‌تواند با سبک بازی گل‌محمدی سازگار باشد. به شرطی که شانگهای پورت پس از ورود واسطه‌های ایرانی به معامله، تصمیم نگیرد روی بازیکنی که با 200 هزار یورو به خدمت گرفته، برچسب میلیون دلاری بزند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

تاریخانه

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی