|

خط و نشان نکونام برای تیم امید

یکی از نکات مهم کنفرانس خبری جنجالی سرمربی استقلال، اعلام موضع جواد نکونام درباره تیم امید بود.

لینک کوتاه کپی شد

مدتی پیش بود که رضا عنایتی سرمربی تیم امید ایران جلسه‌ای را با جواد نکونام برگزار کرد. موضوع این جلسه، همکاری باشگاه استقلال با تیم امید بود. در این جلسه، عنایتی خواستار حضور حداقل دو بازیکن بزرگسال به ‌همراه سایر بازیکنان سهمیه زیر 23 سال استقلال در بازی‌های آسیایی هانگژو چین شد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبالی، عنایتی پس از این جلسه گفته بود: «طی جلسه‌ای که داشتیم در این مورد راهکاری پیدا کردیم. همه ‌چیز خوب است و جای نگرانی وجود ندارد. از بازیکنان استقلال هم در بازی‌های مقدماتی و هم در هانگژو استفاده می‌کنیم.»

اما امروز نکونام در نشست خبری اعلام کرد بازیکنی را به تیم امید نمی‌دهد! او درباره دلیل این تصمیمش گفت: «در جلسه‌ای که با رضا عنایتی داشتم به او گفتم باید نامه رسمی برای بازیکنان ما بدهند تا موافقت کنم. از جلسه‌ای که برگزار کردیم، چند روز گذشته و هیچ اتفاقی نیفتاده و نامه‌ای نداده‌اند. من هم بازیکنانم را تقدیم به جایی که نه فقط من، بلکه به تیمم و باشگاه استقلال ضربه بزند، نمی‌کنم.»

به نظر می‌رسد نکونام به این دلیل درخواست نامه‌نگاری داشته است تا بتواند بعدا از حق باشگاهش دفاع کند. گفته می‌شود آبی‌ها وقتی راضی به همکاری می‌شدند که در بازه زمانی پیش‌رو و تا پایان حضور تیم ملی امید در بازی‌های آسیایی، دیدارهای استقلال در لیگ برتر به تعویق بیفتد و این نیاز به رسمی شدن توافق و مکتوب شدن آن دارد.

حالا مشخص نیست سازمان لیگ چه تصمیمی در این باره خواهد گرفت. تیم امید اواخر شهریور باید در مسابقات آسیایی هانگژو حاضر شود و سپس در آذر ماه در مسابقات انتخابی قهرمانی زیر 23 سال آسیا بازی کند. مسابقات آذر ماه چون در فیفادی برگزار می‌شود چندان چالش برانگیز نیست. اما مسابقات اواخر شهریور مهم است چرا که بعد از پایان فیفادی برگزار می‌شود. 

نکته مهم این است که استقلال به جز چند بازیکن رده امید، دو یا 3 بازیکن دیگر هم دارد که مد نظر تیم امید هستند. درخواست تیم امید برای حضور سیدحسین حسینی و ارسلان مطهری در هانگژو رسما تائید شده بود و نفر سوم هم احتمالا امید حامدی فر است. 

واکنش عنایتی

سرمربی تیم امید، خیلی زود به صحبتهای سرمربی استقلال واکنش نشان داد. صحبتهای عنایتی را بخوانید: «چند روز قبل هم با هم جلسه دو ساعته‌ای داشتیم و همه این موارد مطرح شد. در آن جلسه توافقاتی کردیم و البته که باید یکسری هماهنگی ها هم با مسئولان فدراسیون فوتبال انجام شود. اما من به دلیل حساسیت بازی‌های لیگ و این که تمرکز نکونام به هم نخورد برگزاری نشست را به بعد از بازی هفته چهارم موکول کردم و بعد از بازی این تیم با استقلال خوزستان قطعا این نشست بین من و نکونام و سازمان لیگ و تاج برگزار می‌شود. ما برای بازی‌های مقدماتی که در ازبکستان برگزار می‌شود مشکلی نداریم چون این مسابقات در فیفا دی است. ضمن این که برای این بازی‌ها دو بازیکن استقلال یعنی خالدآبادی و سامان تورانیان حضور دارند.»

نکته قابل تامل دیگر این است که چرا عنایتی بازیکنان بزرگسال تیم امید را از استقلال انتخاب کرده است؟ استقلال شاید بدون نفرات امیدش بتواند به بازی در لیگ ادامه بدهد اما با حضور 3 بازیکن بزرگسال در تیم امید، نکونام قطعا رضایت نمی‌دهد که در غیاب آنها در لیگ بازی کند.

این اختلاف نظرمی‌تواند منجر به یک حاشیه و جنجال بزرگ در فوتبال ایران شود. اینجاست که مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ باید وارد عمل شوند و راه حلی برای این مشکل پیدا کنند. 

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

تاریخانه

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها