|

وقتی تنور نقل و انتقالات برای مهاجم نوک خیلی زود داغ شد

رقابتی جذاب برای به خدمت گرفتن این بازیکنان در تابستان پیش‌رو بین تیم‌های بزرگ فوتبال ایران به وجود خواهد آمد

لینک کوتاه کپی شد

مدعیان آقای گلی فوتبال ایران در لیگ بیست‌ودوم برای فصل بعد وضعیت نامشخصی دارند و باید دید نهایتا در کدام تیم به فوتبال ادامه خواهند داد.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از فوتبال 360، بیست‌ودومین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران در شرایطی به اتمام رسید که در یک رقابت داغ و هیجان‌انگیز شهریار مغانلو با 13 گل عنوان آقای گلی را به خود اختصاص داد. او در حالی فاتح این جدال نزدیک و نفس‌گیر شد که فاصله‌اش با نفر چهارم تنها سه گل بود.

بدون شک در فوتبال کم‌گل ایران که مهاجمان باکیفیت زیادی در بازار وجود ندارند و اکثر مهاجمان ملی‌پوش در خارج از کشور مشغول به بازی هستند، در اختیار داشتن همین نفراتِ در در دسترس، می‌تواند امتیاز بزرگی برای تیم‌های مدعی باشد و باعث می‌شود آن‌ها گوی سبقت را از رقبای خود بربایند.

نکته جالب توجه درباره نفرات برتر جدول گلزنان فصلی که گذشت این است که به جز نفر نخست، الباقی نفرات به پایان قرارداد خود با باشگاه کنونی‌شان رسیده‌اند و برای فصل بعد مشخص نیست چه مقصدی داشته باشند و در چه تیمی عضویت داشته باشند. این یک چالش بزرگ برای تیم‌های‌شان در لیگ بیست‌ودوم و یک فرصت برای دیگر تیم‌های مدعی است تا بتوانند آن‌ها را به خدمت بگیرند و ضربه‌ای بزرگ به رقبای خود بزنند.

مهدی قایدی: همه‌چیز به نظر قهرمان امارات برمی‌گردد 

وینگر 12 گله استقلال در لیگ بیست‌ودوم باید به باشگاه خود یعنی شباب‌الاهلی برگردد. او تا سال 2026 با قهرمان فوتبال امارات قرارداد دارد و در این فصل به صورت قرضی به استقلال بازگشت و توانست به دوران اوج خود بازگردد و تبدیل به یکی از بهترین بازیکنان این فصل شود. باشگاه استقلال با همتایان خود در شباب‌الاهلی در حال مذاکره است تا بتواند مقدمات ادامه حضور باشو در جمع آبی‌پوشان را فراهم کند اما گویا قایدی از چند تیم اماراتی هم پیشنهاد دارد و ممکن است او را فصل بعد در تیم محبوبش نبینیم.

رضا اسدی: شگفتانه لیگ بیست‌ودوم چه تصمیمی می‌گیرد؟

شگفتانه مدعیان آقای گلی در این فصل بدون تردید رضا اسدی بود. بازیکنی که لیگ را در پست هافبک دفاعی آغاز کرد و در پست مهاجم به اتمام رساند. او زیر نظر پاکو خمس تبدیل به یک عنصر کاملا تهاجمی شد و تعداد گل‌های خود را در پایان فصل به عدد 11 رساند. قرارداد بازیکن پیشین پرسپولیس با تراکتور به اتمام رسیده و مشخص نیست که او فصل بعد در لباس تبریزی‌ها به میدان خواهد رفت یا خیر. صحبت‌های او پس از بازی با استقلال نشان می‌دهد که احتمال ماندنش در تبریز زیاد نیست. او در این باره گفت: «مردم آذربایجان نباید نگران این باشند که رضا اسدی نامی بخواهد به تراکتور بیاید، بماند یا نماند. تراکتور آن‌قدر فوتبالیست بزرگتر از امثال من داشته که نمی‌توان گفت اسدی بازیکن بزرگی است. باید بدانم شرایطم در تراکتور چطور می‌شود و بعد از آن اگر گزینه‌ای بود به آن فکر می‌کنم. به هر حال فوتبال حرفه‌ای است و باید دید چه اتفاقی می‌افتد».

محمد عباس‌زاده: مهاجم عصبانی در تبریز می‌ماند؟

با وجود اینکه هفته‌های زیادی را به عنوان بازیکن تعویضی در میدان حاضر بود بازهم موفق شد 10 گل به ثمر برساند. عباس‌زاده رابطه چندان فوق‌العاده‌ای با پاکو خمس نداشت و بابت اینکه مدت زمان بیش‌تری را در زمین حاضر نیست، گلایه‌هایی داشت. حالا با پایان مدت قرارداد این بازیکن، در صورت ماندن احتمالی پاکو خمس، احتمالا شاهد جدایی مهاجم اسبق پرسپولیس خواهیم بود. مگر اینکه شرایط ویژه‌ای به وجود بیاید و عباس‌زاده که نزد هواداران تراکتور محبوب است، تصمیم به ماندن بگیرد. در شرایط فعلی باید احتمال جدایی این بازیکن را بیش‌تر بدانیم.

عارف رستمی: ستاره تیم سقوط‌کرده را همه می‌خواهند

ستاره بی‌چون‌وچرای این فصل تیم سقوط‌کرده مس کرمان عارف رستمی بود. بازیکنی که با زدن هشت گل، بیش از یک‌سوم گل‌های این فصل نارنجی‌پوشان را به‌ثمر رساند اما موفق نشد جلوی آسانسوری شدن این تیم را بگیرد. این بازیکن 27 ساله همانند اکثریت قریب به اتفاق بازیکنان مس دیگر با این تیم قرارداد ندارد و با توجه به سقوط نماینده استان کرمان از این تیم جدا می‌شود. او یکی از گزینه‌های جذاب نقل‌وانتقالات تابستانی تبدیل می‌شود که باید دید سهم کدام تیم خواهد شد. عارف پیش از مس برای ذوب‌آهن بازی کرده است.

محمد محبی: سرنوشتی شبیه شهریار در انتظار محبی؟

ماجرای محمد محبی همانند هم‌شهری‌اش مهدی قایدی است. او هم در این فصل به عنوان یار قرضی به استقلال آمد و موفق شد هم خودش را به روزهای آمادگی برساند و هم خصوصا در نیم‌فصل اول به کمک سا پینتو بیاید و آبی‌پوشان را به امتیازهای مهمی برساند. نتیجه این درخشش برجسته، بازگشت به تیم ملی بود. محبی تحت قرارداد باشگاه سانتاکلارای پرتغال است و تا سال 2024 با این تیم قرارداد دارد. سانتاکلارا ترجیح می‌دهد پیش از پایان قرارداد محبی، او را به یک تیم دیگر بفروشد و پولی را بابت مبلغ آزادی‌اش دریافت کند. کاری که آن‌ها پیش از این با شهریار مغانلو انجام دادند و این بازیکن را به سپاهان فروختند و پول قابل توجهی را به جیب زدند. رابطه نه‌چندان خوب استقلال و سانتاکلارا بابت پولی که باید از باشگاه ایرانی پرداخت می‌شد، باعث شده تا شرایط برای ادامه حضور محبی در جمع آبی‌پوشان کمی پیچیده باشد. ممکن است آن‌ها هم به سرنوشت رقیب سنتی خود در پرونده شهریار مغانلو دچار شوند و تیمی دیگر در فوتبال ایران با پرداخت پولی بیشتر، محبی را به خدمت بگیرد. 

در هر صورت رقابتی جذاب برای به خدمت گرفتن این بازیکنان در تابستان پیش‌رو بین تیم‌های بزرگ فوتبال ایران به وجود خواهد آمد که تنور نقل‌وانتقالاتی را به داغ‌ترین حالت ممکن می‌رساند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی