|

مربیانی که لیگ برتر بیست و دوم را جذاب تر کردند!

رقابت در لیگ برتر بیست و دوم تا هفته آخر ادامه داشت و این نشان از جذاب بودن لیگ بود.

لینک کوتاه کپی شد

کارشناسان و اهالی فن تاکید دارند لیگ 22 به لحاظ کیفی و سطح فنی، بهتر و بالاتر از دوره‌های اخیر برگزار شده است.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از طرفداری؛ حضور 4 سرمربی خارجی با کیفیت های متفاوت از یک سو و رقابت آن ها با چهره هایی چون یحیی گل محمدی و امیر قلعه نویی به عنوان پرچمداران مربیان وطنی، نقش اصلی را در ارتقای بار فنی رقابت ها به ویژه نزد تیم‌های مدعی ایفا کرد.

ریکاردو ساپینتو در استقلال و ژوزه مورایس در سپاهان 2 سرمربی پرتغالی و تازه‌ وارد فوتبال باشگاهی ایران بودند که پس از گذشت نیم فصل، به خوبی خودشان را در تیم‌های استقلال و سپاهان جا انداختند. آن ها اگرچه در نیم فصل عملکرد سینوسی داشتند اما در نیم فصل دوم با شناختی که از فوتبال ایران و فرهنگ بازیکنان پیدا کردند، باعث شدند تا اهالی فوتبال شاهد نمایش خوب این دو تیم باشند.

به این نفرات باید ابتدا قربان بردیف و سپس  پاکو خمز را هم اضافه کرد که برای پرشورهای تبریزی فصل خوبی را رقم زدند. البته به جز بازی آخر. بردیف یک شروع فصل حرفه ای و عالی با تراکتوری ها داشت و در ادامه این خمز بود که موفق شد نامش را به عنوان یکی از بهترین مربیان تاریخ این باشگاه به ثبت برساند. این دو مربی مجموعا 52 امتیاز برای تراکتور گرفتند تا تی تی ها درنهایت در رتبه چهارم جدول جا خوش کنند.

در جدال با این چهره های موفق خارجی، یحیی گل محمدی و امیر قلعه نویی به عنوان پرچمدار مربیان ایرانی قرار داشتند که البته قلعه نویی در هفته های پایانی از گل گهر جدا شد و راهش را به سمت نیمکت تیم ملی کج کرد، اما یحیی گل محمدی در باتجربه ترین و پخته ترین فرم خود، در شرایطی که در مقطعی از لیگ کاملا تمرکز خود را از دست داده بود، بازگشت پرشکوهی داشت و با تمرکزی مثال زدنی از تمام مربیان خارجی و به روز لیگ پیشی گرفت و در نهایت نیز با 66 امتیاز تیمش را برای ششمین بار طی 7 فصل اخیر به سکوی قهرمانی رساند.

آن هم در شرایطی که مورایس و ساپینتو به ترتیب 65 و 62 امتیاز گرفتند و کار برای قهرمانی پرسپولیس بسیار سخت بود اما پرسپولیس یحیی از دل غیرممکن ها عبور کرد و به موفقیت رسید تا در اولین و تنها فصل تاریخ لیگ برتر که 3 تیم از میانگین 2 امتیاز در هر بازی عبور کرده بودند، جام را بالای سر ببرد. 

به هر روی در شرایطی که در 11 دوره از لیگ برتر حتی تیم‌های قهرمان هم موفق به کسب میانگین 2 امتیاز نشدند، لیگ22 سه تیم باکیفیت و در حد قهرمانی داشت که درنهایت یحیی گل محمدی عنوان قهرمانی را کسب کرد تا هر سه مربی خارجی نام آشنای لیگ پس از پرسپولیس یحیی، در رتبه های دوم تا چهارم قرار بگیرند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی