|

معاون حقوقی سابق استقلال 44 میلیارد ضرر زد!

با گذشت چند روز از قطع همکاری استقلال با سمیعی، معاون حقوقی سابق باشگاه، گاف 85 هزار دلاری این مدیر اخراجی برای استقلالی ها دردسر درست کرد.

لینک کوتاه کپی شد

رافائل سیلوا مدافع برزیلی تیم استقلال در تازه ترین صحبتی که با مدیریت باشگاه استقلال انجام داد نسبت به کسر مبلغی از قراردادش به شدت متعجب بود!

به گزارش «شایانیوز» به نقل از طرفداری؛ سیلوا به تازگی متوجه شده که باشگاه استقلال از کل مبلغ قراردادش با این تیم ۸۵ هزار دلار مالیات کسر کرده است. سیلوا پس از اطلاع از این اتفاق ماجرا را با مدیریت باشگاه استقلال در میان می‌گذارد که چرا مالیات او از قراردادش کم شده است.

به سیلوا اعلام می شود کسر این مبلغ بر اساس مفاد قرارداد او با باشگاه بوده چرا که هر خارجی به ایران می‌آید باید طبق قوانین مملکت مان مبلغی را بابت مالیات بپردازد. مدیران باشگاه استقلال پس از آن به سراغ قرارداد سیلوا رفتند و به او نشان دادند در متن قرارداد به زبان فارسی این موضوع قید شده است. اما اتفاق عجیب و گاف بدی که در متن قرارداد سیلوا رخ داده به متن انگلیسی آن مربوط می‌شود.

در متن فارسی آمده پرداخت مالیات بازیکن بر عهده خود بازیکن است و باشگاه تعهدی نسبت به آن ندارد اما در قراردادی که به زبان انگلیسی نوشته شده و در مراجع بین المللی معتبر است، مالیات بازیکن بر عهده باشگاه است و بازیکن هیچ تعهدی در قبال آن ندارد!

باشگاه استقلال هم با استناد به متن فارسی قرارداد مبلغ ۸۵ هزار دلار را از کل مبلغ قرارداد سیلوا کم کرده که با احتساب قیمت هر دلار حدود ۵۲ هزار تومان چیزی در حدود ۴۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال می‌شود. رقمی معادل ۴ میلیارد و چهارصد و بیست میلیون تومان!

ظاهراً مسئولان وقت باشگاه استقلال موقع امضای متن انگلیسی قرارداد سیلوا دقت عمل لازم را به کار نبرده اند و حالا از این بابت باشگاه ۸۵ هزار دلار متضرر شده است. این احتمال نیز وجود دارد که شاید در قرارداد دیگر اعضای خارجی باشگاه استقلال نیز چنین اشتباهی در ترجمه فارسی به انگلیسی و بالعکس صورت گرفته باشد تا باشگاه استقلال بابت پرداخت مالیات بازیکنان و مربیان خارجی اش هم متضرر شود.

ناگفته نماند؛ در محاکم حقوقی بین المللی همواره به متن انگلیسی نوشته شده در قراردادها استناد می‌شود نه زبان‌های دیگر. به همین خاطر اگر سیلوا نسبت به این موضوع شکایتی را ترتیب بدهد قطعاً باشگاه استقلال در زمینه باز گرداندن مالیاتش محکوم خواهد شد.

مدیران استقلال معتقدند بخش حقوقی باشگاه باید متن انگلیسی قرارداد را با قوانین جاری کشور مطابقت می داد تا چنین اشتباه فاحشی رخ ندهد. طبق قانون ایران، مالیات بازیکن و مربی خارجی باید از سوی خود بازیکن یا مربی پرداخت شود اما بخش حقوقی استقلال متوجه نشده در قرارداد انگلیسی، مالیات سیلوا به پای باشگاه نوشته شده و حالا استقلال باید 85 هزار دلار اضافی به سیلوا پرداخت کند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی