|

سیتیزن ها امیدوار به برد برابر رئال در خانه!

سیتی با اندوخته گل زیبای دی بروین، به استقبال بازی برگشت مقابل رئال خواهد رفت.

لینک کوتاه کپی شد

منچسترسیتی و رئال مادرید، چهارشنبه هفته آینده دیدار برگشت مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا را برگزار خواهند کرد.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از طرفداری؛ سیتیزن‌ها تساوی باارزشی را در سانتیاگو برنابئو بدست آوردند و می‌خواهند در بازی برگشت، بلیت صعود به فینال استانبول را رزرو کنند. استادیوم اتحاد، جایی است که در آن، شاگردان گورادیولا امیدواری زیادی به حذف پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ قهرمانان اروپا دارند.

از آخرین شکست اروپایی منچسترسیتی در اتحاد نزدیک به 5 سال گذشته است!

سیتیزن‌ها در فصول اخیر، آمار فوق‌العاده‌ای را در بازی‌های خانگی خود در لیگ قهرمانان اروپا به ثبت رسانده‌اند و از سپتامبر سال 2018 تا کنون در اتحاد شکست نخورده‌اند. آخرین باخت خانگی آن‌ها در این مسابقات به 19 سپتامبر 2018 برمی‌گردد؛ جایی که شاگردان گواردیولا در دور گروهی این رقابت‌ها میزبان لیون بودند و نتیجه را 2-1 واگذار کردند. از آن تاریخ به بعد تا کنون، سیتیزن‌ها در 23 بازی خود در اتحاد، 21 برد و 2 تساوی کسب کردند.

منچسترسیتی و ثبت تنها 1 شکست خانگی در فصل 23-2022

آبی‌های منچستر آمار بی‌نظیری را در این فصل در رقابت‌های مختلف در اتحاد از خود به جای گذاشته‌اند. تیم گواردیولا در این فصل، تنها در بازی خانگی خود مقابل برنتفورد متحمل شکست شده است. سیتیزن‌ها در نوامبر 2022 در اتحاد مغلوب برنتفورد شدند و از آخرین باخت خانگی آن‌ها در این فصل حدود 6 ماه می‌گذرد.

رئال مادرید تا کنون در اتحاد پیروز نشده است

رئال مادرید و منچسترسیتی، 3 مرتبه در مراحل حذفی و 1 بار نیز در دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا مقابل هم صف‌آرایی کرده‌اند؛ اما کهکشانی‌ها هیچ‌گاه موفق به پیروزی در خانه آبی‌های منچستر نشده‌اند. نتایج تقابل‌های دو تیم در استادیوم اتحاد به شرح زیر است:

  • منچسترسیتی 1-1 رئال مادرید؛ مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا - فصل 13-2012
  • منچسترسیتی 0-0 رئال مادرید؛ نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا - فصل 16-2015
  • منچسترسیتی 2-1 رئال مادرید؛ یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا - فصل 20-2019
  • منچسترسیتی 4-3 رئال مادرید؛ نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا - فصل 22-2021

آمار ضعیف رئال مادرید در نیمه‌نهایی‌هایی که بازی رفت را با تساوی در خانه به اتمام رسانده است

شاید تنها نقطه ضعف پادشاه این رقابت‌ها همین آمار باشد؛ رئال مادرید هرگاه در مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا، بازی رفت را در خانه مساوی کرده، نتوانسته است در بازی برگشت جواز حضور در فینال را بدست آورد. آخرین باری که رئالی‌ها چنین شرایطی را داشتند، به نیمه‌نهایی فصل 21-2020 برمی‌گردد؛ جایی که تیم تحت هدایت زین‌الدین زیدان، بازی رفت را با چلسی 1-1 مساوی کرد، اما در بازی برگشت 2-0 شکست خورد تا از صعود به فینال باز بماند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی