|

کابوس پرسپولیس تا پایان فصل؛ 18 بازیکن در خطر محرومیت!

پرسپولیسی‌ها نه‌تنها در لیگ برتر استرس محرومیت را دارند، بلکه در جام حذفی هم شرایط مشابهی وجود دارد

لینک کوتاه کپی شد

سرخ‌پوشان پایتخت هم در لیگ برتر و هم در جام حذفی روزهای پرالتهابی را پشت سر می‌گذارند.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از فوتبال 360، شاگردان یحیی گل‌محمدی بعد از شکست دادن حریف سنتی‌شان در لیگ برتر توانسته‌اند کاملاً شرایط را به سود خود تغییر بدهند و برخلاف ماه‌های گذشته که احتمال قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر و جام حذفی کم‌رنگ به نظر می‌آمد، اما حالا بیشترین شانس قهرمانی برای سرخ‌پوشان پایتخت است و شاگردان گل‌محمدی امید دارند که فصل را بتواند با 3 قهرمانی (لیگ برتر، جام حذفی و سوپرجام) به پایان ببرند و بتوانند پایانی رویایی را در فصل جاری تجربه کنند.

پرسپولیس در لیگ برتر برای رسیدن به جام قهرمانی در 2 بازی پایانی فصل باید به مصاف گل‌گهر سیرجان و نساجی مازندران برود که سرخ‌پوشان پایتخت برای قهرمانی بی‌دردسر نیاز به کسب 6 امتیاز دارند و در جام حذفی هم، هوادار تهران چشم‌انتظار رویارویی با پرسپولیس است که در صورت موفقیت مقابل هوادار، شاگردان یحیی گل‌محمدی در فینال جام حذفی باید به میدان بروند. با این اوصاف تنها 4 مسابقه فاصله سرخ‌ها تا کسب 3 جام قهرمانی است اما در این میان، چالش بزرگ کادرفنی سرخ‌ها، در خطر محرومیت بودن بازیکنان سرشناس این تیم است.

10 ستاره در خطر از دست دادن بلیت قائمشهر!

میلاد سرلک در هفته بیست‌وششم لیگ برتر و در دوئل با استقلال تهران، از داور مسابقه اخطار گرفت که این کارت زرد باعث شد تا سرلک شانس حضور در مصاف با پیکان تهران را از دست بدهد. یحیی گل‌محمدی در دیدار با پیکان به سراغ استفاده از سینا اسدبیگی رفت اما حالا برای دیدار هفته بیست‌ونهم، سرخ‌پوشان پایتخت محرومی ندارند و سرلک می‌تواند به ترکیب اصلی تیمش بازگردد. با این وجود، گل‌محمدی نسبت به محرومیت 10 ستاره تیمش نگران است.

علیرضا بیرانوند، گیورگی گولسیانی، مرتضی پورعلی‌گنجی، علی نعمتی، وحدت هنانوف، سینا اسدبیگی، سروش رفیعی، مهدی ترابی، وحید امیری و محمد عمری 10 بازیکنی هستند که در صورت دریافت کارت زرد در دیدار با گل‌گهر سیرجان، شانس حضور در هفته پایانی در مصاف با نساجی مازندران را از دست خواهند داد که با توجه به حضور بازیکنان کلیدی پرسپولیس در این فهرست، باید دید یحیی گل‌محمدی چه تدبیری برای آخرین فرار ستارگان تیمش از محرومیت می‌اندیشد.

8 سرخ‌پوش و استرس غیبت در فینال احتمالی جام حذفی

پرسپولیسی‌ها نه‌تنها در لیگ برتر استرس محرومیت را دارند، بلکه در جام حذفی هم شرایط مشابهی وجود دارد و بازهم خطر محرومیت در یک‌قدمی شاگردان یحیی گل‌محمدی است. دوئل پربرخورد پرسپولیس و گل‌گهر در مرحله یک‌چهارم نهایی باعث شد تا شمار بازیکنان تک‌اخطاره حاضر در اردوی پرسپولیس به عدد 8 برسد و با توجه به قانون محرومیت در صورت دریافت 2 کارت زرد در جام حذفی، حالا یحیی گل‌محمدی نگران محرومیت 8 ستاره تیمش در صورت صعود احتمالی به فینال جام حذفی است.

علیرضا بیرانوند به مانند لیگ برتر در جام حذفی هم در خطر محرومیت قرار دارد و در کنار بیرانوند نام مرتضی پورعلی‌گنجی، دانیال اسماعیلی‌فر، میلاد سرلک، سینا اسدبیگی، سروش رفیعی، مهدی ترابی و عیسی آل‌کثیر در فهرست بازیکنان تک‌اخطاره پرسپولیس نامشان به‌چشم می‌خورد که در دیدار با هوادار در صورت دریافت کارت زرد و صعود احتمالی پرسپولیس به فینال جام حذفی، این بازیکنان نمی‌توانند تیم‌شان را همراهی کنند و همین مسئله باعث شده تا با استرسی خاصی سرخ‌ها به استقبال بازی‌های سرنوشت‌ساز خود در پایان فصل 02-1401 بروند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی