|

برترین گلزن فوتبال جهان در سال 2023

ستاره منچستریونایتد بهترین گلزن سال 2023 فوتبال جهان است.

لینک کوتاه کپی شد

در آماری که به تازگی از سوی فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال جهان منتشر شده است، مارکوس رشفورد، ستاره جوان تیم منچستریونایتد با زدن 16 گل بهترین گلزن فوتبال جهان تا آخرین روز ماه سوم میلادی است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از طرفداری، رشفورد، 8 گل در لیگ انگلستان، 5 گل در جام حذفی و 3 گل در جام های باشگاهی در اروپا به ثمر رسانده و بعد از او هم ارلینگ هالند، ویکتور اوسیمین و یک مهاجم گمنام نامیبیایی به نام پیتر شاهولیله قرار دارند که هر کدام 15 گل در 3 ماه اول  سال 2023 میلادی به ثمر رسانده اند.

بعد از ارلینگ هالند، ستاره نروژی منچسترسیتی، اوسیمین، مهاجم نیجریه ای تیم ناپولی و پیتر شاهولیله، مهاجم نامیبیایی تیم ماملودی سانداونس آفریقای جنوبی، بازیکنان بزرگی با 14 گل در رده های بعدی قرار گرفته اند که از ان جمله می توان به جاناتان دیوید مهاجم کانادایی تیم لیل فرانسه، انر والنسیا، ستاره اکوادوری تیم فنرباحچه ترکیه و جرمان کانو مهاجم آرژانتینی تیم فلومیننزه برزیلی اشاره کرد که هر کدام 14 گل به ثمر رسانده اند.

ام باپه و کریستیانو رونالدو 13 گل، لوکامودریج 12 گل، کریم بنزما و هری کین 11 گل و لیونل مسی 10 گل در سال 2023 میلادی وارد دروازه رقبای خود کرده اند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی