|

واکنش جالب توجه ژاوی به انتقادها از بارسلونا

بارسلونا پس از برد 0-1 برابر رئال در نیمه نهایی کوپا دل ری، فردا باید در نوکمپ به دیدار والنسیا برود.

لینک کوتاه کپی شد

بارسا هفته قبل در زمین آلمریا شکست خورد و فاصله اش با رئال به هفت امتیاز کاهش یافت.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ تیم ژاوی دیگر حق اشتباه ندارد.ژاوی که به خاطر سبک بازی دفاعی تیمش در ال‌کلاسیکو تحت انتقاد قرار دارد، گفت:«حواشی و انتقاد همیشه است؛ چون این بارسلوناست ولی خیالمان راحت است. واضح است که می توانیم بهتر شویم. فردا باید نشان دهیم بارسا می تواند نمایشی خوب ارائه دهد. برابر والنسیا تیم مالک زمین خواهیم بود و آنها با مربی جدیدشان باراخا، سعی در دفاع خواهند داشت. بازی اخیرشان را برده اند و برابر ما به فکر ضدحمله خواهند بود. سرعت انتقال والنسیا از دفاع به حمله بالاست و باید مراقب باشیم. سه امتیاز را می خواهیم و می دانیم که والنسیا به خاطر شرایط بدش در جدول، انگیزه بالایی دارد.»

ژاوی ادامه داد:«بازی را آنالیز کردیم. رئال فشار زیادی به ما وارد کرد و با وجود اینکه دوست داشتیم مالک توپ باشیم ولی موفق نشدیم. گاهی در بازی های بزرگ چنین اتفاقاتی رخ می دهد. رئال رقیب بسیار بزرگی است و برابر این تیم بدون توپ عالی دفاع کردیم. از این حیث خارث العاده بودیم ولی این سبک بازی مورد علاقه من نیست. دوست دارم 60 یا حتی 80 درصد توپ و میدان در اختیار ما باشد. در سوپرجام برابر رئال بسیار بهتر کار کردیم ولی این بار رئال بهتر بود.»

دفاع عالی بارسا:«روی دفاع منطقه‌ای کار می کنیم. اینطور نیست که بخش مهمی از تمرین را به کارهای دفاعی اختصاص دهیم. از زمانی که مربی بارسا شده ام، شاید تنها دو بار تیم حریف مالکیت بیشتری داشته است. به خاطر یک بازی اینهمه انتقاد، واقعا غیرمنصفانه است. حالا درک می کنید چرا می گویم مربیگری بارسا سخت‌ترین کار دنیاست؟ 0-1 رئال را برده ایم و همه انتقاد می کنند. برعکسش اتفاق افتاده بود، جشن ملی را شاهد بودیم. سال قبل اینها را گفتم و همه علیه من موضع گرفتند. در بارسا باید خوب بازی کرد و برنده شد و این هدف ماست. فراموش نکنید که برابر قهرمان اروپا و لالیگا برنده شدیم.»

غایبان بارسا:«فعلا پدری، لواندوفسکی و دمبله را نداریم ولی بدون اینها رئال را بردیم که اهمیت پیروزی ما را نشان می دهد. برای بازی فردا هم تغییر خاصی نداریم و مثل همیشه آماده شده ایم.»

1807753

فتح لالیگا:«اینکه از لیگ اروپا کنار رفته ایم و فرصت استراحت بیشتری داریم، یک مزیت محسوب می شود. رئال همچنان در لیگ قهرمانان بازی دارد و تقویمش فشرده‌تر است. اینکه فردا زودتر از رئال بازی داریم را نمی دانم به سود ماست یا خیر. به شخصه ترجیح می دهم همیشه قبل از رئال بازی کنیم و برنده شویم. ما باید کار خودمان را انجام دهیم. والنسیا برایش هر بازی مرگ و زندگی است ولی پیروزی در بازی فردا به کیفیت بازی خودمان بستگی دارد. رئال را برده ایم و روحیه بالایی داریم. باید همین روحیه را به لالیگا هم منتقل کنیم. این سه امتیاز حیاتی است و باید فاصله با رئال را به 10 برسانیم و آنها را تحت فشار روانی قرار دهیم.»

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی