|

سردار آزمون خودش را اثبات کرد!

آزمون در چند بازی اخیر توانسته عملکرد بسیار خوبی از خودش در ترکیب لورکوزن نشان دهد.

لینک کوتاه کپی شد

عملکرد عالی سردار آزمون در سه بازی گذشته لورکوزن و در نهایت حسن ختام آن با گلزنی برابر فرایبورگ، این ستاره ایرانی را بار دیگر به تیتر اول نشریات معتبر آلمانی تبدیل کرد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ در تازه ترین مطلب، نشریه کیکر به انتشار گزارشی در مورد سردار پرداخته و در آن وضعیت مهاجم لورکوزن را زیر نظر گرفته که توصیه می‌کنیم خواندن آن را از دست ندهید:

*سردار آزمون تا اینجای فصل عملکردی ناامیدکننده از لحاظ آماری داشت اما این بازیکن ایرانی با اولین گل فصل خود در تساوی 1-1 مقابل فرایبورگ، لورکوزن را به امتیاز رساند. اتفاقی که برای این مهاجم،یک پایان مثبت در انتهای هفته‌ای درخشان بود که اعتماد به نفس به او بازگرداند.

شرح گل؛ میچل باکر با ضربه ای دقیق توپ را روی تیر دوم انداخت، توپ با یک قوس در سمت راست بین دو مدافع فرایبورگ افتاد و این بازیکن 28 ساله با شوت سرکش با پای راست (والی)  توپ را درون دروازه فرایبورگ قرار داد. سردار متواضعانه در مورد گل خود گفت: "این یک پاس عالی بود و امیدوارم یک گل عالی هم باشد."

این گل از چند جهت قابل توجه بود: برای بایر از این بابت که آنها حداقل امتیاز را در فرایبورگ به دست آوردند و برای سردار، اینکه او پس از یک عملکرد خوب شایستگی بیشتری هم داشت. اولین گل او در فصلی که از میانه آن عبور کرده‌ایم می تواند نقطه عطفی برای این مهاجم ایرانی باشد.گلی که خامه روی کیک عملکردش در هفته گذشته بود.

دوره‌ای کوتاه با سراسر با تاثیرگذاری: سردار یک هفته پیش در شکست سه بر دو مقابل ماینز، او برای اولین بار در ترکیب اصلی لورکوزن قرار داشت.او یک ضربه پنالتی گرفت (که توسط تاپسوبا به تیرک دروازه برخورد کرد) و یک پاس گل داد. روز پنجشنبه هم در پیروزی 5-3 در ضربات پنالتی مقابل موناکو در لیگ اروپا، او با خیال راحت اولین ضربه تیمش را به گل تبدیل کرد . بعد هم نوبت به بازی فرایبورگ رسید که اوهمه کار برای تیمش کرد.

1806117

این گل از چند جهت قابل توجه بود: برای بایر از این بابت که آنها حداقل امتیاز را در فرایبورگ به دست آوردند و برای سردار، اینکه او پس از یک عملکرد خوب شایستگی بیشتری هم داشت. اولین گل او در فصلی که از میانه آن عبور کرده‌ایم می تواند نقطه عطفی برای این مهاجم ایرانی باشد.گلی که خامه روی کیک عملکردش در هفته گذشته بود.

"در حال حاضر می بینید که او احساس سبکی و سرعت بیشتری دارد. او این را هر روز در تمرین نشان می دهد. سردار از شانس خود استفاده کرد. او خیلی خوب بازی کرد. او همچنین مقابل ماینتس خوب عمل کرد. مهاجمان با گل‌ها زندگی می کنند. برای او گلزنی مهم بود." اینها تمجیدهای مربی، ژابی آلونسو، از مهاجمی بود که در نیمه اول خطرناک ظاهر نشده بود، اما به خوبی در مسیر درخشش قرار گرفت.

حالا به نظر می‌رسد ژابی آلونسو تردیدهای اساسی در مورد آزمون را کنار گذاشته. ستاره سابق فوتبال جهان می‌گوید ما از کیفیت او اطلاع داریم. البته این مانع از فروش این بازیکن 28 ساله به المپیک مارسی در پایان ژانویه نمی‌شد. فرانسوی ها آماده پرداخت ده میلیون یوروی درخواستی بایر بودند. معامله با بایر فقط به این دلیل شکست خورد که مارسی توانست در آخرین لحظه ویتینیا، مهاجم براگا را با 32 میلیون یورو جذب کند.

1807113

ملی‌پوش ایرانی در جام جهانی تایید کرد: "خیلی به انتقال نزدیک بودم. حتی شماره پیراهنم در المپیک مارسی از قبل تعیین شده بود.". اما با اتمام ژانویه نقل و انتقالاتی،  برای آزمون که به دنبال ترک لورکوزن بود، درخشش در این سه مسابقه می‌تواند یک اعتماد به نفس ویژه برایش به همراه داشته باشد.

بایر 04 و ژابی آلونسو نیز پس از هفته گذشته و دو نمایش متقاعد کننده در موناکو و فرایبورگ شاهد پیشرفت چشمگیری بوده‌اند که سردار، همانند شاهزاده‌ها داشته است. لورکوزن کنترل بالایی در بازی در فرایبورگ داشت و برخلاف قبل، تعداد زیادی موقعیت گل را با مالکیت خود ایجاد کرد. این‌ها نشانه‌های روشنی است که نشان می‌دهد پس از هفته‌ها رکود، اکنون می‌توان یک پیشرفت روشن و پایدار زیر نظر آلونسو را در سردار دید. آلونسو که جایگزین سرمربی سوییسی پیشین بایر شده یکی از امیدهای تبدیل شدن به یکی از سوپرمربی‌های آینده فوتبال جهان است و سردار باید از این موقعیت استفاده کند.

البته این مربی 41 ساله پس از رستاخیز آزمون ممکن است یک مشکل شیرین و لوکس در مرکز خط حمله روبرو شود. پس از شرایط اورژانسی ماه های گذشته پاتریک شیک که کمی قبل از پایان بازی در فرایبورگ وارد زمین شد، کم کم در راه آمادگی کامل است. آلونسو می‌گوید: اکنون ما گزینه های مختلفی در پست فوروارد میانی با سردار، پاتریک و آدام هلوزک داریم.

البته سردار و شیک در پستهای ده و نه بارها با یکدیگر به میدان رفته‌اند و این می‌تواند بازهم تکرار شود.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی