|

(عکس) بدشانس مثل مهدی طارمی!

ستاره ایرانی تیم پورتو گلزنی برابر یک تیم بزرگ اروپا را به دیدار برگشت کشاند.

لینک کوتاه کپی شد

پنج بازی و پنج گل در مرحله گروهی فصل جاری لیگ قهرمانان؛ آماری شگفت‌انگیز از مهدی طارمی که نشان می‌دهد او بهترین سال فوتبالی خود را در این رقابت‌های اروپایی پشت سر می‌گذارد، اما او چهارشنبه شب در جدال با اینتر میلان که نخستین بازی حذفی پورتو بود، نتوانست به این روند استثنایی ادامه دهد و با سد آندره اونانا مواجه شد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ مهدی طارمی پیش از اینکه در مرحله گروهی این فصل مقابل بایر لورکوزن(۲ بار)، کلوب بروژ بلژیک(۲ بار) و اتلتیکو مادرید گلزنی کند، طی دو فصل اخیر نیز همراه با پورتو دروازه تیم‌های بزرگ فوتبال اروپا مثل چلسی، یوونتوس و لیورپول را باز کرده و به آمار هشت گل در لیگ قهرمانان رسیده بود، اما این تعداد در دیدار با اینتر افزایشی نداشت.

تیم فوتبال پورتو در حالی که مثل همیشه طارمی را در خط حمله داشت، از ساعت ۲۳:۳۰ چهارشنبه شب در ورزشگاه جوزپه مه‌آتزا به مصاف اینتر میلان رفت و دیدار رفت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را برگزار کرد که علی‌رغم تلاش زیاد برای گلزنی و بهره‌گیری از تمام فرصت‌هایی که نصیبش شد، ضربات آخر او به مقصد نرسید.

1804848

طارمی که علاوه بر هشت گل در لیگ قهرمانان یک گل هم در لیگ اروپا مقابل لاتزیو به ثمر رسانده، امیدوار بود دوباره در جدال با یک تیم ایتالیایی درخشان ظاهر شود و گلزنی کند یا پاس گل بدهد که در انجام این کار برابر شاگردان اینزاگی ناکام بود.

طارمی که در نیمه اول خیلی صاحب موقعیت نشده بود، در دقیقه ۳۱ جدی‌ترین فرصت را برای خود به وجود آورد و قصد داشت روی یک توپ سرگردان در محوطه جریمه اینتر گلزنی کند، اما تکل به موقع لوتارو مارتینز ستاره آرژانتینی حریف کاری کرد تا توپ به بیرون برود و حتی ضربه کرنر هم برای پورتو گرفته نشود.

ستاره ایرانی پورتو پس از اینکه مارتینز مانع از گلزنی او مقابل اینتر شد، در دقیقه ۳۷ یک فرصت استثنایی به وجود آورد که مارکو گروویچ از فرصت به دست آمده استفاده نکرد تا بهترین موقعیت تیم پرتغالی از دست برود.

طارمی که در کنار گلزنی برابر تیم‌های ایتالیایی یوونتوس و لاتزیو، برابر آ. ث. میلان هم دو پاس گل داده بود، در جدال با اینتر نیز یک موقعیت استثنایی در دقیقه ۳۷ با پاس پشت پای چشم‌نواز در محوطه جریمه به وجود آورد که گروویچ از آن بهره نبرد و شوت پرقدرت او را اونانا دفع کرد و در ریباند هم ضربه سر دیگر مهاجم پورتو به بیرون رفت.

مهدی طارمی در دقیقه ۵۵ بهترین فرصت برای زدن گل مقابل اینتر را به دست آورد و می‌توانست ششمین گل فصل خود در لیگ قهرمانان اروپا را در ششمین بازی به ثمر رساند، اما بی‌دقتی او در زدن ضربه آخر کاری کرد تا اونانا با یک واکنش زیبا ضربه این ملی‌پوش ایرانی را دفع کند و بازی بدون گل در جریان بماند.

1804849

پورتو در این لحظه یک حمله جدی با پاس در عمق گروویچ به دست آورد که شوت زایدو سانوسی را میلان اشکرینیار با یک تکل استثنایی دفع کرد و اجازه نداد توپ تبدیل به گل شود و در ریباند هم ضربه این مدافع چپ پیشتاخته را اونانا زد تا فرصت گلزنی در مقابل دروازه نصیب مهدی طارمی شود، اما ضربه او ثمری نداشت.

مهدی طارمی در این لحظه شانس عالی گلزنی روی ریباند ضربه زایدو به دست آورد، اما ضربه بغل پای او در محوطه جریمه را آندره اونانا با یک واکنش عالی دفع کرد تا دروازه اینتر میلان در خانه‌اش بسته بماند.

1804851 طارمی در این لحظه می‌توانست روی ریباند قفل دروازه اینتر را بشکند که توپ را به دستان اونانا زد

طارمی که انگیزه زیادی برای زدن دهمین گل اروپایی خود داشت، در دقیقه ۷۳ نیز دوباره فرصت گلزنی به دست آورد و در محوطه جریمه اینتر صاحب موقعیت شد که شوت فنی بغل پای او با بدشانسی محض و کمترین اختلاف از کنار تیرک عمودی به اوت رفت.

1804847 این ضربه فنی هم طارمی را به گل نرساند و توپ او مماس به تیرک، راه اوت را در پیش گرفت

او پس از ایجاد یک موقعیت عالی و سه موقعیت جدی در دیدار حذفی لیگ قهرمانان مقابل اینتر، در دقیقه ۸۳ با افسوس و حسرت از فرصت‌های از دست رفته تعویض شد و جای خود را به وندل داد و لحظاتی بعد هم تیمش گل اول را با ضربه زیبای روملو لوکاکو دریافت کرد تا بازی را با شکست یک بر صفر پشت سر بگذارد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی