|

جنگ 2 پرسپولیسی در پرتغال!

علیپور با عملکرد خوبش در لیگ پرتغال علیه دستاورد فردی طارمی تلاش می‌کند.

لینک کوتاه کپی شد

تیم فوتبال ژیل ویسنته که از علی علیپور، مهاجم سابق پرسپولیس در ترکیب خود بهره می‌برد، یکشنبه شب در هفدهمین هفته از مسابقات لیگ پریمیرا پرتغال به مصاف کاساپیا رفت و با نتیجه سه بر یک از سد این تیم عبور کرد.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از ورزش سه؛ نکته جالب این بازی در کنار ثبت پاس گل علیپور، گلزنی دوباره فران ناوارو برای ژیل ویسنته بود تا این بازیکن بالاتر از طارمی، به رده دوم برترین گلزنان لیگ پرتغال صعود کند.

علیپور که در ابتدای فصل در انتقالی جالب توجه و رو به پیشرفت، ماریتیمو را به مقصد ژیل‌ویسنته رده پنجمی ترک کرده بود، در این فصل اسیر افت این تیم شد. موضوعی که در کنار مصدومیتش باعث شد تا جام جهانی را هم از دست بدهد. با این حال علیپور هم بعد از جام جهانی به مانند تیمش روند رو به رشدی داشته و با گلزنی مقابل ویتوریا در هفته شانزدهم و پاس گل یکشنبه شب مقابل کاساپیا رده پنجمی، این روزها با آمار دو گل و یک پاس گل در دوازده بازی وضعیت مناسب‌تری در تیمش پیدا کرده است.

با حضور مجدد علیپور در ترکیب ژیل ویسنته و تاثیرگذاری این بازیکن در قرارگیری بیشتر سایر مهاجمان در موقعیت‌ها به دلیل خصوصیات فردی‌ای که دارد و نظیر آن را در پرسپولیس برانکو نیز برای طارمی پدید آورده و منجر به آقای گلی او شده بود، حالا ناوارو، ستاره جوان و اسپانیایی این تیم هم شرایط بهتری پیدا کرده و در دو بازی آخر ژیل ویسنته که علیپور نیز در ترکیب اصلی همراهش بوده، موفق به ثبت سه گل شده است.

موضوعی که شاید طارمی در این فصل از آن بهره کمتری برده و بدون ویتینیا و البته در روزهای افت اوانیلسون، همراهی هم‌تیمی‌هایش برای کمک به او در مسیر آقای گلی را کمتر با خود می‌بیند.

جالب اینکه علیپور با وجود فرصت کم برای درخشش در ترکیب این تیم، دومین بازیکن تاثیرگذار ژیل‌ویسنته از لحاظ مجموع تعداد گل و پاس گل در ترکیب این تیم است. مهاجم ۲۷ ساله‌ای که حالا در سومین فصل حضور در پرتغال شرایطی آرمانی پیدا کرده و امیدوار است در هفته‌های باقی‌مانده تا پایان فصل، آماری به مراتب بهتر از نیم‌فصل نخست به جا بگذارد.

هرچند در جدول گلزنان، گونچالو راموس، پدیده پرتغال در جام جهانی، با دوازده گل صدرنشین است اما ناوارو یازده گله نیز امیدوار است با همراهی علیپور در این تیم به تعداد گل‌های زده خود افزوده و برای عنوان آقای گلی با راموس و مهدی طارمی رقابت کند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی