|

ساعت بازی تیم ملی هندبال ایران با مونته‌نگرو امروز شنبه 24 دی

تیم ملی امشب از ساعت 20:30 به وقت تهران در دومین دیدار خود به مصاف مونته‌نگرو می رود.

لینک کوتاه کپی شد

بیست‌وهشتمین دوره مسابقات قهرمانی هندبال مردان جهان در شرایطی به میزبانی مشترک دو کشور لهستان و سوئد شروع شد که تیم ملی ایران در اولین بازی و در دیداری مهیج و نفس‌گیر موفق شد تیم شیلی را در ثانیه‌های پایانی از پیش‌رو بردارد و برای صعود به جمع تیم‌های برتر امیدوار بماند.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از شرق؛ ایران که در گروه نخست این رقابت‌ها در کنار اسپانیا، مونته‌نگرو و شیلی قرار گرفته، کار دشواری پیش‌رو داشت. در این گروه اسپانیا با سابقه دو طلا و دو برنز جهان بخت اصلی است و سایر تیم‌ها باید برای رسیدن به رتبه بعدی تلاش کنند. شیلی اگرچه چندمین حضورش در رقابت‌های جهانی را تجربه می‌کرد، ولی بازی پایاپایی با تیم ملی ایران داشت. آن‌ها در وقت اول بازی را ۱۳ به ۱۱ به ایران واگذار کردند، ولی در وقت دوم ۱۳ به ۱۲ به برتری رسیدند تا نهایتا این بازی نفس‌گیر با نتیجه نزدیک ۲۵ بر ۲۴ به سود تیم ملی ایران به پایان برسد.

البته که ایران این برد ارزشمند را مدیون محمد سیاوشی، دروازه‌بان اصلی‌اش است، چون سیو‌های نجات‌بخش او در این دیدار مانع از شکست تیم ملی شد. محمد سیاوشی هم مزد بازی خوبش در این تقابل را گرفت و در پایان دیدار با شیلی، عنوان برترین بازیکن، زمین را به خود اختصاص داد. «بازی خیلی نزدیکی بود و هر دو تیم به یکدیگر فشار آوردند. این اولین بازی ما در مسابقات قهرمانی جهان بود و خیلی خوشحالیم که توانستیم این بازی را ببریم تا با امید بیشتری به ادامه رقابت‌ها بپردازیم».

این‌ها بخشی از صحبت‌های پویا نوروزی‌نژاد، یکی از چهره‌های شناخته‌شده تیم ملی بعد از بازی با شیلی است. با وجود برتری در بازی اول، ولی ایران باید همین امشب از ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران در دومین تقابل به مصاف مونته‌نگرو برود؛ بازی‌ای بسیار حساس که نتیجه‌اش در سرنوشت ایران در رقابت‌های جهانی تأثیر بسزایی دارد. نوروزی‌نژاد درباره بازی بعدی تیم ملی می‌گوید: «ما همه یک تیم هستیم و در قالب یک تیم عملکرد خودمان را نشان می‌دهیم. اشتباهاتی در طول بازی داشتیم، اما آن‌ها را جبران کردیم. ما خوشحالیم، اما باید به مسیر خودمان ادامه دهیم. بازی مقابل مونته‌نگرو برای ما خیلی مهم است. بازی مقابل شیلی به مسیر حرکت ما رو به جلو کمک کرد».

بدون تردید در بازی امشب نگاه‌ها متوجه وسلین وویوویچ، سرمربی تیم ملی هندبال مردان ایران است. مر‌بی‌ای اهل مونته‌نگرو که باید ایران را برابر هم‌وطنانش به صف کند. وسلین می‌گوید بدون درنظرگرفتن ملیت، بازی با مونته‌نگرو برایش اهمیت زیادی دارد و در پی کسب پیروزی است. او ابتدا درباره برد شیرین تیمش مقابل شیلی حرف زد و سپس اشاره‌ای به تقابل حساس پیش‌رو کرد. «به بازیکنان تیم شیلی تبریک می‌گویم، بازی خوبی را ارائه کردند. شش ماه تلاش می‌کنیم و همه‌چیز در مسابقه اول مشخص خواهد شد. اگر پیروز باشیم به مرحله بعدی می‌رویم و اگر مغلوب شویم دچار مشکل خواهیم شد. دروازه‌بان شیلی خیلی خوب عمل کرد، امیدوارم در بازی‌های بعدی خود موفق باشند. بازیکنان من کمی در این دیدار عصبی بودند، آن‌ها می‌توانستند بازی بهتری از خود ارائه دهند. امروز واقعا خوشحال هستم و باید ببینیم در ادامه چه اتفاقی خواهد افتاد».

وویوویچ درباره دیدار با تیم مونته‌نگرو هم گفت: «من در‌حال‌حاضر سرمربی تیم ملی ایران هستم و برای من خیلی مهم است که بتوانم این بازی را ببرم. منتظر هستم تا ببینم نتیجه بازی اسپانیا و مونته‌نگرو چه خواهد شد». همان‌طورکه در بالا عنوان شد، ملی‌پوشان ایران در گروه A مسابقات قهرمانی جهان با تیم‌های ملی اسپانیا، مونته‌نگرو و شیلی هم‌گروه هستند.

برنامه مصاف‌های ملی‌پوشان ایران در مرحله گروهی رقابت‌های قهرمانی جهان به شرح زیر است:

ایران – مونته‌نگرو / شنبه ۲۴ دی ساعت ۲۰:۳۰

ایران – اسپانیا / دوشنبه ۲۶ دی ساعت ۲۳:۰۰

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی