|

ساپینتو 2 هفته زمان دارد!

جلسه هیات مدیره باشگاه استقلال، برگزار شد و خروجی آن هم مشخص شد.

لینک کوتاه کپی شد

ریکاردو سا پینتو که نیم‌فصل را در رده چهارم و فاصله 5 امتیازی نسبت به پرسپولیس تمام کرده، همچنان روی نیمکت استقلال باقی می‌ماند.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از فوتبال 360؛ هر چند از صحبت‌های مسئولان استقلال، به نظر می‌رسد این ابقا موقتی است و سا پینتو، فقط 2 بازی مقابل تراکتور و سپاهان فرصت دارد تا جایگاهش روی نیمکت استقلال را حفظ کند.

فرصت کوتاه

حجت کریمی، عضو هیات مدیره استقلال اولین کسی بود که روبروی خبرنگاران قرار گرفت و خبر ماندن سا پینتو به عنوان سرمربی استقلال را اعلام کرد: «باید مشکلات بررسی شود. آقای ساپینتو فعلا هستند. اینکه گفته می‌شود با آقای فتح‌الله‌زاده جلسه دارند، درست نیست. با توجه به امکاناتی که در اختیار ایشان است، طبیعتا از نتایج ناراضی هستیم. هیچ اختلافی بین هیات مدیره در این زمینه نیست. شما مصاحبه‌ای از آقای فتح‌الله‌زاده دیدید که درباره رفتن آقای ساپینتو چیزی بگوید؟ این مسائل در فضای مجازی است و هنوز اتفاقی نیفتاده است». لحن صحبت‌های کریمی نشان می‌داد فرصت این باشگاه به سا پینتو، نمی‌تواند زیاد طولانی باشد. پرویز مظلومی دیگر عضو هیات مدیره استقلال، اولتیماتوم به سا پینتو را تکذیب کرد اما او هم، از نتایج این تیم ناراضی بود: «بازی با تراکتور آخرین فرصت ساپینتو؟ اخطاری نداده‌ایم، ولی تیم باید نتیجه بگیرد. ما با ساپینتو صحبت کردیم و حتی خود ایشان خواهان تمدید قراردادش بود. به او قول دادیم اگر نتایجش خوب باشد، قرارداشان را تمدید خواهیم کرد».

سرنوشت «فکری»

ابقای موقتی سرمربی، مشابه سناریویی است که استقلالی‌ها 2 سال قبل در مورد محمود فکری اجرا کردند. فکری نیم‌فصل اول لیگ بیستم را در فاصله 4 امتیازی با پرسپولیس صدرنشین تمام کرد و در آخرین بازی هم، مقابل سپاهان شکست خورد. هیات مدیره استقلال، تصمیم گرفتند آخرین فرصت را به فکری بدهند و بر اساس نتایج او در 2 بازی آینده، درباره سرنوشتش تصمیم بگیرند. توقف در هفته شانزدهم مقابل مس رفسنجان و رسیدن فاصله با صدر به 6 امتیاز، باعث شد کار به 2 هفته هم نکشد و فکری حکم اخراجش را دریافت کند. در صورتی که استقلال در جام حذفی مقابل تراکتور حذف شود هم شاید دوران مربیگری سا پینتو در ایران به اولین بازی نیم‌فصل دوم مقابل سپاهان نرسد.

کمبود گزینه

لیگ برتر پس از پایان جام جهانی، به صورت فشرده برگزار می‌شود و خبری از تعطیلی‌های طولانی مدت نخواهد بود. موضوعی که باعث می‌شود در صورت برکناری سا پینتو، استقلالی‌ها کار سختی برای انتخاب یک سرمربی خارجی داشته باشند. بین مربیان داخلی هم فرهاد مجیدی، امیر قلعه‌نویی و جواد نکونام به عنوان گزینه‌های همیشگی نیمکت استقلال، با تیم‌های‌شان قرارداد دارند و گرفتن مجوز جدایی آن‌ها کار راحتی نخواهد بود. همین هم باعث شده استقلالی‌ها فعلا برای تصمیم‌گیری درباره آینده سا پینتو، دست به عصا حرکت کنند و به سرعت، او را از مربیگری این تیم کنار نگذارند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی