|

قهرمانی نیم فصل در دستان یحیی، ساپینتو یا ژنرال؟

سه تیم استقلال، پرپسولیس و گل گهر برای قهرمانی در نیم‌فصل لیگ برتر شانس دارند.

لینک کوتاه کپی شد

هفته‌ی پانزدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران امروز(چهارشنبه) آغاز شد و به احتمال بسیار زیاد پس از برگزاری دیدارهای روز پنجشنبه مشخص می‌شود که کدام تیم قهرمان نیم‌فصل خواهد شد.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از ایرنا؛ سه تیم پرسپولیس، استقلال و گل‌گهر سیرجان تیم‌هایی هستند که شانس قهرمانی در نیم‌فصل را دارند. در حال حاضر سرخپوشان تهرانی با ۲۹ امتیاز صدرنشین جدول هستند. استقلال با ۲۷ امتیاز نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده به حساب می‌آید و شاگردان امیر قلعه‌نویی با یک بازی کمتر و ۲۴ امتیاز تیم چهارم جدول هستند. در این میان سپاهان با ۲۴ امتیاز و ۱۴ بازی انجام شده دیگر شانسی برای قهرمانی در نیم‌فصل ندارد.

پرسپولیس: نساجی را شکست بده و قهرمان شو

شاگردان یحیی گل‌محمدی در هفته‌ی پانزدهم میزبان نساجی هستند. آنها در صورت پیروزی بدون توجه به دیگر نتایج قهرمان نیم‌فصل می‌شوند. تساوی در این دیدار هم باعث نمی‌شود تا سرخپوشان شانسی برای قهرمانی نداشته باشند. آنها تفاضل گل بهتری(۱۰+) نسبت به استقلال و گل گهر(هر دو +۷) دارند و فقط در شرایطی با ۳۰ امتیاز قهرمان نمی‌شوند که استقلال بازی‌اش را با سه گل اختلاف ببرد و یا گل‌گهر بتواند با ۲ پیروزی و جبران فاصله‌ی تفاضل گلی عنوان قهرمانی را به دست بیاورد. باخت پرسپولیس هم یحیی را کاملا را ناامید نمی‌کند. اگر استقلال نتواند از سد تراکتور بگذرد و یا گل‌گهر در ۲ دیدار پیش رویش نتواند به پیروزی دست پیدا کند، بازهم قهرمانی نصیب قرمزپوشان می‌شود.

استقلال: چشم‌انتظار لغزش پرسپولیس

استقلال باید چشم‌انتظار شکست پرسپولیس باشد. آنها در این شرایط می‌توانند با یک برد از این تیم سبقت بگیرند. در ادامه هم باید ساپینتو امیدوار باشد گل‌گهر حداقل در یکی از ۲ بازی پیش روی خود به برتری نرسد و یا اگر هم این اتفاق افتاد تفاضل گلش نسبت به استقلال کمتر باشد. در حال حاضر هر ۲ تیم تفاضل گل‌شان مثبت هفت است؛ با ذکر این نکته که استقلال ۱۵ گل زده و گل‌گهر ۱۹ گل. تساوی پرسپولیس نیز می‌تواند استقلال را امیدوار کند اما وضعیت عجیبی پیش روی آنها قرار خواهد گرفت. استقلال باید در تبریز، تراکتور را گلباران کند که کار بسیار سختی به نظر می‌رسد.

گل‌گهر: ماموریت غیرممکن برای ژنرال

گل‌گهر سخت‌ترین شرایط را برای قهرمانی دارد. آنها ابتدا در این هفته میهمان صنعت نفت هستند و سپس در تاریخ ۲۶ دی‌ماه باید در اراک به مصاف آلومینیوم بروند. ۲ دیدار خارج از خانه که کار امیر قلعه‌نویی را دشوار می‌کند. آنها برای اینکه شانس قهرمانی داشته باشند باید هر ۲ مسابقه را ببرند اما پیروزی پرسپولیس در جدال با نساجی، دیدار برابر آلومینیوم را تحت هر شرایطی برای قهرمانی گل‌گهر تشریفاتی خواهد کرد. گل‌گهر باید امیدوار به شکست پرسپولیس باشد. در گام بعدی ناکامی استقلال هم شرایط را برای سیرجانی‌ها مساعدتر می‌کند و آنها با ۲ برد می‌توانند قهرمانی نیم‌فصل را مال خود کنند. تساوی پرسپولیس و یا برد استقلال ماجرای تفاضل گل را به میان می‌آورد. گل‌گهر برای سبقت گرفتن از پرسپولیس باید تفاضل گل خود را به مثبت ۱۰ برساند. آنها در ادامه باید امیدوار باشند که این اتفاق برای استقلال هم رخ ندهد و تیم ساپینتو نتواند با تفاضل گل بالا از سد تراکتور بگذرد.

گفتنی است قانون بازی رو در رو در پایان لیگ محاسبه می‌شود و چون تیم‌ها هنوز ۲ بازی رفت و برگشت را برابر یکدیگر انجام نداده‌اند اولویت با تفاضل گل است.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی